Hallitus ja toimikunnat

Hallitus ja toimikunnat - pikalinkit

Hallitus 2022

Puheenjohtaja

Ella Saarenpää, Oulu
Puh. 045 278 0780
pj@shetlanninlammaskoirat.fi

Varapuheenjohtaja

Heli Kauppila, Tampere, Hämeen Sheltit
Puh. 040 762 0100
heli_palssi@hotmail.com

Varainhoitaja, jäsensihteeri

Jaana Karonen, Rajamäki, Etelä-Suomen Sheltit
Puh. 040 760 5232 (iltaisin)
jaana.karonen@pp.inet.fi

Osoitteenmuutokset tehtävä kirjallisena joko postitse tai netin kautta lomakkeella (klikkaa tästä)

Hallituksen sihteeri

Seija Sipola, Haukipudas, Pohjois-Suomen Sheltit
Puh. 0400 582 241
seija.i.sipola@gmail.com
sihteeri@shetlanninlammaskoirat.fi

Jäsenet

Johanna Heinonen, Leppävirta, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 527 4635
taruaarteen@gmail.com

Katriina Kauhaniemi, Turku, Lännen Sheltit
puh. 040 532 0165
katriina.kauhaniemi@gmail.com

Jenni Nurmi, Lempäälä, Hämeen Sheltit
puh. 040 838 0764
jennimarj@gmail.com

Marja Rantalainen, Turku, Lännen Sheltit
puh. 040 531 6963
cinnatess@gmail.com

Santra Risto, Haukipudas, Pohjois-Suomen Sheltit
puh. 044 203 0343
santra.risto@gmail.com

Sanna Sillman, Kaavi, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 836 6308
sanna.sillman@hotmail.com

Peppi Vilén, Vantaa, Etelä-Suomen Sheltit
puh. 050 592 6874
peppi.vi@hotmail.com

Varajäsenet

Rosa Henriksson, Tampere, Hämeen Sheltit
puh. 040 506 6278
rosa.henriksson@gmail.com

Satu Kottonen, Turku, Lännen Sheltit
puh. 040 350 9096
satu.kottonen@gmail.com

Marjo Kuivala, Haukipudas, Pohjois-Suomen Sheltit
puh. 040 967 8973
maikki.kuivala@gmail.com

Susanna Riekkinen, Varkaus, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 165 4638
rieksu@gmail.com

Kia Sormo, Espoo, Etelä-Suomen Sheltit
puh. 040 134 7506
kia.sormo@gmail.com

Jalostustoimikunta

Sähköpostiosoite: jalostustoimikunta@shetlanninlammaskoirat.fi

Puheenjohtaja

Elise Eskelinen, Oulu

Varapuheenjohtaja

Era Lepola, Espoo

Jäsen, sihteeri

ei valittu

Jäsenet

Katriina Kauhaniemi, Turku
Esteri Lähderanta, Porvoo
Hanna Pääkkönen, Oulu
Marja Rantalainen, Turku
Kia Sormo, Espoo

Erikoiskoulutusvastaava / Tuomariyhdyshenkilö

Esteri Lähderanta, 
puh. 040 5596281 
esteri.lahderanta@edu.porvoo.fi

Konsultoitava asiantuntija luonneasioissa

Heli Väätäjä

Ulkopuolinen ulkomuototuomarijäsen

Päivi Eerola

Konsultoitava eläinlääkäri

Ulla Andersin

Lehtitoimikunta

Sähköpostiosoite: lehti@shetlanninlammaskoirat.fi

Lehden päätoimittaja

Santra Risto

Taitto

Tilla Larkiala

Toimittajat

Henna Sipinen
Leena-Maija Lauttio
Marjo Hakkarainen
Marjo Kuivala
Nina Laiho

Eläinlääkärillä

Aino Patjas
aino.patjas@gmail.com

Lajitoimikunnat

Tutustu lajitoimikunnan eri tehtävänkuviin täältä. 

Etsimme uusia lajivastaavia lajitoimikuntiin, lisätietoa täältä. Hakemukset sähköpostitse sihteerille: sihteeri@shetlanninlammaskoirat.fi

Jos lajilla ei ole nimettyä lajivastaavaa, voit olla yhteydessä hallituksesta nimettyyn yhteyshenkilöön. 

Näyttelyt

Lehti: Kirsi Kattainen nayttelysheltit@gmail.com
Nettisivut: Marjo Kuivala
Pisteenlasku, Vuoden Sheltit: Anita Nuuttila

Agility

Haetaan uutta lajitoimikuntaa.

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Vilén

Rallytoko

Haetaan uutta lajitoimikuntaa.

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Vilén

Toko

Haetaan uutta lajitoimikuntaa.

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Vilén

Koiratanssi

Mari Jääskeläinen koiratanssi@shetlanninlammaskoirat.fi

Hallituksen yhteyshenkilö: Santra Risto

Paimennus

Haetaan uutta lajitoimikuntaa

Tiina Ståhlberg, kunnes uusi lajivastaava löytyy tiinasta@gmail.com

Hallituksen yhteyshenkilö: Santra Risto

Nosework

Aino Askala, aino.askala@hotmail.com

Hallituksen yhteyshenkilö: Jenni Nurmi

Yhteydenottolomake

Kysymykset ja palautteet alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta. Osoitteenmuutokset omalla lomakkeellaan.

Mikäli asiasi koskee pennun hankintaa, tutustuthan sivujemme pentuneuvontaan ja kasvattajalistaan.