Hallitus ja toimikunnat

Hallitus ja toimikunnat - pikalinkit

Hallitus 2021

Puheenjohtaja

Ella Saarenpää, Oulu
Puh. 045 278 0780
pj@shetlanninlammaskoirat.fi 

Varapuheenjohtaja

Heli Kauppila, Tampere, Hämeen Sheltit
Puh. 040 762 0100
heli_palssi@hotmail.com

Varainhoitaja, jäsensihteeri

Jaana Karonen, Rajamäki, Etelä-Suomen Sheltit
Puh. 040 760 5232 (iltaisin)
jaana.karonen@pp.inet.fi

Sihteeri

Seija Sipola, Haukipudas, Pohjois-Suomen Sheltit
Puh. 0400 582 241
seija.i.sipola@gmail.com
sihteeri@shetlanninlammaskoirat.fi

Jäsenet

Aini Kaltakari, Haukipudas, Pohjois-Suomen Sheltit
puh. 041 458 0729
aini.kaltakari@gmail.com

Katja Laine, Pori, Lännen Sheltit
puh. 044 030 2132
katja@smoothedu.fi

Tarja Rostén, Rusko, Lännen Sheltit
040 503 5821
tarja.rosten@rosten.fi

Sanna Sillman, Kaavi, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 836 6308
sanna.sillman@hotmail.com

Kirsi Ruotsalainen, Salahmi, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 045 141 1515
kirsi.ruotsalainen@gmail.com

Jenni Nurmi, Lempäälä, Hämeen Sheltit
puh. 040 838 0764
jennimarj@gmail.com

Kia Sormo, Espoo, Etelä-Suomen Sheltit
puh. 040 134 7506
kia.sormo@gmail.com

Varajäsenet

Tiina Ojala, Haukipudas, Pohjois-Suomen Sheltit
tiina.an.ojala@gmail.com

Katriina Kauhaniemi, Turku, Lännen Sheltit
puh. 040 532 0165
katriina.kauhaniemi@gmail.com

Johanna Heinonen, Joroinen, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 527 4635
taruaarteen@gmail.com

Rosa Henriksson, Tampere, Hämeen Sheltit
puh. 040 506 6278
rosa.henriksson@gmail.com

Peppi Vilén, Helsinki, Etelä-Suomen Sheltit
puh. 050 592 6874
peppi.vi@hotmail.com

Jalostustoimikunta

Sähköpostiosoite: jalostustoimikunta@shetlanninlammaskoirat.fi

Puheenjohtaja

Tiina Ojala, Oulu

Varapuheenjohtaja

Era Lepola, Espoo

Jäsen, sihteeri

Elise Eskelinen, Oulu

Jäsenet

Katriina Kauhaniemi, Turku

Hanna Pääkkönen, Oulu

Marja Rantalainen, Turku

Kia Sormo, Espoo

Koulutusvastaava

Jasmine Rautapuro

Konsultoitava asiantuntija luonneasioissa

Heli Väätäjä

Ulkopuolinen ulkomuototuomarijäsen

Päivi Eerola

Konsultoitava eläinlääkäri

Ulla Andersin

Lehtitoimikunta

Sähköpostiosoite: sheltitlehti@gmail.com

Lehden päätoimittaja

Jasmine Rautapuro

Taitto

Tilla Larkiala

Toimittajat

Etsimme uusia toimittajia

Eläinlääkärillä

Aino Patjas
aino.patjas@gmail.com

Lajivastaavat

Näyttelyt – lehti

Kirsi Ruotsalainen
nayttelysheltit@gmail.com

Näyttelyt – nettisivut

Marjo Kuivala

Näyttelyt – pisteenlasku

Anita Nuuttila

Agility

Minna Jokinen ja Emmiina Abrahamsson
agilitysheltit@gmail.com

Rallytoko

Eva Sahlman
rallytokosheltit@gmail.com

Toko

Eva Sahlman
rallytokosheltit@gmail.com

Koiratanssi

Mari Jääskeläinen
mjaa79@gmail.com

Paimennus

Tiina Ståhlberg
tiinasta@gmail.com

Yhteydenottolomake