Hallitus ja toimikunnat

Hallitus ja toimikunnat - pikalinkit

Hallitus 2024

Puheenjohtaja

Ella Saarenpää, Oulu
Puh. 045 278 0780
pj@shetlanninlammaskoirat.fi

Varapuheenjohtaja

Jenni Nurmi, Lempäälä, Hämeen Sheltit
Puh. 040 838 0764
jennimarj@gmail.com

Varainhoitaja, jäsensihteeri

Jaana Karonen, Rajamäki, Etelä-Suomen Sheltit
Puh. 040 760 5232 (iltaisin)
jaana.karonen@pp.inet.fi

Osoitteenmuutokset tehtävä kirjallisena joko postitse tai netin kautta lomakkeella (klikkaa tästä)

Hallituksen sihteeri

Seija Sipola, Oulu, Pohjois-Suomen Sheltit
Puh. 0400 582 241
seija.i.sipola@gmail.com
sihteeri@shetlanninlammaskoirat.fi

Jäsenet

Henna Eklund, Oulu, Pohjois-Suomen Sheltit
puh. 050 536 2381
henna.eklund@me.com

Johanna Heinonen, Leppävirta, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 527 4635
taruaarteen@gmail.com

Peppi Hopsu, Vantaa, Etelä-Suomen Sheltit
puh. 050 592 6874
peppi.vi@hotmail.com

Heidi Järveläinen, Riihimäki, Hämeen Sheltit
puh. 043 200 1188
heidi.jarvelainen@gmail.com

Katriina Kauhaniemi, Turku, Lännen Sheltit
puh. 040 532 0165
katriina.kauhaniemi@gmail.com

Marja Rantalainen, Turku, Lännen Sheltit
puh. 040 531 6963
cinnatess@gmail.com

Sanna Sillman, Kaavi, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 040 836 6308
sanna.sillman@hotmail.com

Varajäsenet

Veera Hiljanen, Oulu, Pohjois-Suomen Sheltit
puh. 044 272 6064
veera.hiljanen@gmail.com

Sanna Rutanen, Tampere, Hämeen Sheltit
puh. 045 131 2698
s.rutanen@hotmail.com

Nina Vasara, Pieksämäki, Savo-Karjalan Sheltit
puh. 050 306 3002
nina@nicaron.fi

Elina Vikström, Lieto, Lännen Sheltit
puh. 045 631 3963
elina.vikstrom@hotmail.com

Saija Viskari, Helsinki, Etelä-Suomen Sheltit
puh. 045 137 1396
saija.viskari@gmail.com

Jalostustoimikunta

Sähköpostiosoite: jalostustoimikunta@shetlanninlammaskoirat.fi

Puheenjohtaja

Ei valittu

Varapuheenjohtaja

Nataly Ylönen, Mikkeli

Jäsen, sihteeri

Oona Pesonen, Seinäjoki

Jäsenet

Katriina Kauhaniemi, Turku
Esteri Lähderanta, Porvoo
Hanna Pääkkönen, Oulu
Marja Rantalainen, Turku
Susanna Suomela, Oulu

Erikoiskoulutusvastaava / Tuomariyhdyshenkilö

Esteri Lähderanta, 
puh. 040 5596281 
esteri.lahderanta@edu.porvoo.fi

Konsultoitava asiantuntija luonneasioissa

Heli Väätäjä

Ulkopuolinen ulkomuototuomarijäsen

Päivi Eerola

Konsultoitava eläinlääkäri

Ulla Andersin

Lehtitoimikunta

Sähköpostiosoite: lehti@shetlanninlammaskoirat.fi

Lehden päätoimittaja

Santra Risto

Taitto

Miina Lukkari

Toimittajat

Henna Sipinen
Leena-Maija Lauttio
Marjo Hakkarainen
Marjo Kuivala
Nina Laiho

Eläinlääkärillä

Aino Patjas
aino.patjas@gmail.com

Lajitoimikunnat

Tutustu lajitoimikunnan eri tehtävänkuviin täältä.

Etsimme uusia lajivastaavia lajitoimikuntiin, lisätietoa täältä. Hakemukset sähköpostitse sihteerille: sihteeri@shetlanninlammaskoirat.fi

Jos lajilla ei ole nimettyä lajivastaavaa, voit olla yhteydessä hallituksesta nimettyyn yhteyshenkilöön.

Näyttelyt

Lehti: Kirsi Kattainen nayttelysheltit@gmail.com
Nettisivut: Marjo Kuivala
Pisteenlasku, Vuoden Sheltit: Anita Nuuttila

Agility

Haetaan uutta lajitoimikuntaa.
agility@shetlanninlammaskoirat.fi

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Hopsu

Rallytoko

Haetaan uutta lajitoimikuntaa.
rallytoko@shetlanninlammaskoirat.fi

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Hopsu

Toko

Haetaan uutta lajitoimikuntaa.
toko@shetlanninlammaskoirat.fi

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Hopsu

Koiratanssi

Mari Jääskeläinen
koiratanssi@shetlanninlammaskoirat.fi/

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Hopsu

Paimennus

Haetaan uutta lajitoimikuntaa
Tiina Ståhlberg, kunnes uusi lajivastaava löytyy tiinasta@gmail.com

Hallituksen yhteyshenkilö: Peppi Hopsu

Nosework

Aino Askala, aino.askala@hotmail.com

Hallituksen yhteyshenkilö: Jenni Nurmi

Yhteydenottolomake

Kysymykset ja palautteet alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta. Osoitteenmuutokset omalla lomakkeellaan.

Mikäli asiasi koskee pennun hankintaa, tutustuthan sivujemme pentuneuvontaan ja kasvattajalistaan.

Etsi sivulta