Tornio RN 23.2.2020

Tuomarit: Livija Zizevske, Liettua (73 kpl)
                 Jaana Hartus, pennut (11 kpl)


PU 1 SERT VSP Susadan Pax
PN 1 ROP RYP 1 BIS 1 Susadan Ylva
PU 2 VARA-SERT Dreamhill You Make Me Happy PN 2 SERT Susadan Kiss Kiss
PU 3 Usvatar Dominic PN 3 Usvatar Graziella
PU 4 Myhappiness Pocket Full Of Rainbows PN 4 VARA-SERT Shadeland Glory Days
VSP-VET Cloudgarden's Double-O-Seven ROP-VET BIS-VET 1 Susadan Ylva
ROP-kasvattaja BIS 1 Susadan kennel  
   

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Taikatuokion Kesäheila
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Taikatuokion Keväänkatse)
Taikatuokion Lapinhelmi
(Käpäläkoplan Hugo – Taikatuokion Ensihetki)

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Susadan Pax
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
ERI 2 SA Today's Serious Black
(Deep Illusion’s Noname – Today’s Troublemaker)
ERI 3 Mustanquun Energisyys
(Snowpaw Thunderball – Sinisilkin Neiti Kesäheinä)
ERI 4 Kiitäjän Franz
(Kiitäjän Don Juan – Kiitäjän Charlotta)
ERI Jeonan Veil Of Mist
(Deep Illusion’s Noname – Jeonan Fallen From Stars)
ERI Susadan Pez
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
EH Kivihiilen Bardolphe
(Amazing Avici Of Endless Bina’s Love - Frosty Night’s Apassionata)
EH Marine Slopes Charming Bluejacket
(Pikikuonon Brad Pitt – Pirpanan Beauty Surprise)
EH Matteijas Charmingmate
(Ketrin’s Pepperoni - Matteijas Attractive Princess)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT LT&LV&EE&BALT JMVA Dreamhill You Make Me Happy
(Dreamhill This Is My Cole – Lähderinteen Adalmiina)
ERI 2 SA Smartteams Hobbit
(Kell Zadig – Smartteams Daydream)
ERI 3 Pirpanan Game Of Thrones
(Kell Zadig – Pirpanan Everlasting Love)
H Bumtsi Bum No One Beats Me
(Snowglow’s Nice As Ice - Bumtsi Bum Winner Takes It All)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 Myhappiness Pocket Full Of Rainbows
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking)
ERI 2 SA Susadan Lewis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
ERI 3 SA Susadan Lexus
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
ERI 4 SA Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing)
ERI Frostice Make A Moment
(-)
ERI V-17 PMV-17 Frostice Powerprint
(Lundecock’s Noll Koll Kokosboll – Frostice Partygirl)
ERI Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
ERI Jäpälän Amadeus Aikatouhukas
(Starsong Wildcat Smile – Zelmarian Parfait Amour)
ERI Shadeland Zpeed Without Limits
(Susadan Fedya – Deep Illusion’s Narani Nhuca)
EH Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking)
EH Jeonan The Valse Of Gods
(Shadeland Valse Rustique – Jeonan Inspired By Gods)
EH Käpälämetsän Raoul
(Ketrin's Pepperoni – Golden Rose Night Memory)
EH Mansikkakujan Zalama
(Sinisilkin Kosmonautti – Pyrytuulen Älytön Tuuli)
EH Sunsweet Show Boy
(Grandgables Mr Puss In Boots – Sunsweet Lady In Luxury)
EH Violetdream Irresistible Dreamer
(Usvatar Dominic – Violetdream Betty Boop)
T Mustantassun Pikkunalle
(En-Sam - Brainpool's Flame of Passion)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 3 FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox)
ERI 2 SA FI&SE&EE&LT MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella)

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET Cloudgarden's Double-O-Seven
(Bumtsi Bum Ananas Coctail – Cloudgarden’s Around My Heart)


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Susadan Rock N Rose
(Pikikuonon Love Sadun - Susadan Amber Queen)
2 KP Susadan Royal Queen
(Pikikuonon Love Sadun - Susadan Amber Queen)
3 KP Susadan Rhapsody In Blue
(Pikikuonon Love Sadun - Susadan Amber Queen)
4 KP Taikatuokion Päivänpaiste
(Käpäläkoplan Hugo – Taikatuokion Aamuusva)
KP Kartiosumun Miss Cloudberry
(Huisin Corona Borealis - Violetdream Dazzling Dame)
Meukow Fearless Firesoul
(Pikikuonon Love Sadun - Meukow Don’t Try To Stop Me)
Taikatuokion Aikahelmi
(Käpäläkoplan Hugo – Taikatuokion Ensihetki)
Taikatuokion Kastehelmi
(Käpäläkoplan Hugo – Taikatuokion Ensihetki)
Taikatuokion Päivänsäde
(Käpäläkoplan Hugo – Taikatuokion Aamuusva)

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT Shadeland Glory Days
(Huisin Journey To Glory - Shadeland Quite Mythical)
ERI 2 SA Myhappiness Rock A Baby
(Jeonan Restored Fame - Myhappiness Hey Good Looking)
ERI 3 SA Smartteams Jewel Of Juliet
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams Unique Juliet)
ERI 4 SA Kivihiilen Breanna
(Amazing Avici Of Endless Bina’s Love - Frosty Night’s Apassionata)
ERI Susadan Pus Pus
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
EH Ahovirran Ellinoora
(Leigh-Hi’s Oh My Fulfilled Dream – Chrisdale’s Rose Designer)
EH Ahovirran Fiini Felicia
(Kiitäjän Bablo – Ahovirran Diva Denise)
EH Black Sara's Lolas Lucky
(Marvitholl Lider - Black Sara’s Lotus Love)
EH Usvatar Isabel
(Kiitäjän Bablo – Usvatar Diorina)
EH Wannadream's Dangerous Dynamite
(Deep Illusion’s Noname - Wannadream's Cheerful Cinderella)
H Shadeland Ever Dream
(Shadeland Wind Beneath My Wings – Deep Illusion’s Narani Nhuca)

Nuorten luokka

ERI 1 SA Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
ERI 2 SA Deep Illusion's Queue The Audio
(Deep Illusion's Noname – Whirling’s Bells Will Ring)
ERI 3 SA Fiksuntähen Sielunhoitaja
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Jeonan Illusions Of Love)
ERI 4 SA Taikatuokion Kultahippu
(Request Bright Gold – Taikatuokion Lapinlumous)
ERI Pirpanan Guardian Angel
(Kell Zadig - Pirpanan Everlasting Love)
ERI Williwäylä Faunan Orvokki
(Request Just Gold – Shadeland My Funny Valentine)
EH Williwäylä Faunan Olga
(Request Just Gold – Shadeland My Funny Valentine)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Susadan Kiss Kiss
(Susadan Xerox – Susadan Euphoria)
ERI 2 SA Jeonan Pitch Black Love By Prada
(Pikikuonon Brad Pitt - Merry Moonray’s Prada Princess)
ERI 3 Nordängens She's A Lady
(-)
ERI 4 Päivänpaisteen Bettina
(Sweetheart – Ketrin’s Charlie’s Angel)
ERI Frosty Night's Beautiful Wind Whisperer
(Sunborne Brilliant Black Bourgogne - Frosty Night’s Ancelika)
ERI Golden Rose Ring Of Fire
(Degallo The Name's Bond - Golden Rose Flame Of Fire)
ERI Helmenhaltian North Blue White Diamond
(Ketrin's Pepperoni - Helmenhaltian Northern Sweet Saaga)
ERI Jeonan Fallen From Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star)
ERI Jeonan Story Of Stars
(Blenmerrow In The Mood – Jeonan Amazing Star)
ERI Taikatuokion Aamuusva
(Dash’ing Jolly Jumper – Käpäläkoplan Taika)
ERI Usvatar Hermione
(Leigh-Hi's Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Diorina)
ERI Whirling's First Things First
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam)
EH Jeonan One Lost Jewel
(Shadeland My Days As A King - Jeonan Graced With Prada)
EH Jeonan Relighted Star
(Susadan Fedya - Jeonan Fallen From Stars)
EH Shadeland Unforgettable Charm
(Shadeland My Days As A King – Shadeland Now That’s Magic)
EH Wannadream's Charming Queen
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Wannabee)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 FI MVA HeW-19 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 2 BY MVA LT&LV&EE&BALT JMVA Smartteams Fioretta
(Genitas Prince Of Whitehaven – Smartteams Unique Juliet)
ERI 3 FI MVA Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET RYP 1 BIS 1 BIS-VET 1 C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush)
ERI 2 SA FI&EE MVA Susadan Windhaven
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV MVA RIGAW-18 HeVW-18 HeVW-19 V-19 VV-19 Whirling's Aim Is To Beam
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)
ERI 4 SA Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Susadan
2 KP kennel Smartteams
3 KP kennel Jeonan