Kajaani KV 12.1.2020

Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen (56 kpl)


PU 1 CACIB VSP Usvatar Giorgino
PN 1 SERT CACIB ROP RYP 4 North Sheltie’s Northern Star 
PU 2 SERT Susadan Pax PN 2 VARA-CACIB Usvatar Graziella
PU 3 VARA-CACIB Susadan Louis PN 3 Susadan Iona
PU 4 Pikikuonon Brad Pitt PN 4 VARA-SERT Usvatar Hermione
VARA-SERT Pikikuonon Lapin Loitsu  
ROP-VET Pikikuonon Brad Pitt  

ROP-kasvattaja North Sheltie's kennel

 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Kiitäjän Franz
(Kiitäjän Don Juan – Kiitäjän Charlotta)
2 KP Frostice Tacchini
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment)
3 Serannan Dasi
(Cimillan Batman – Serannan Aamunkaste)
4 Kuunhohteen Untuvapilvi
(Käpäläkoplan Yodi - Tricky Blue’s First Miss Tress)

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Susadan Pax
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
ERI 2 LT&LV JMVA Old Solar Sambiya Unkas
(Frenja Hitman – Valerina Ross Driadella)
EH 3 Molson Milkybar Kid
(-)
EH 4 Usvatar Joey
(Leigh-Hi’s Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Graziella)
H Helmilän Unique Black Onyx
(Sunsweet Back To Black - Helmilän Bilehile)
H Mustanquun Energisyys
(Snowpaw Thunderball – Sinisilkin Neiti Kesäheinä)

Nuorten luokka

ERI 1 SA HeW-19 HeJW-19 Gwenda Easy Lover
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius)
ERI 2 Dalimattas Lille Digiloo
(Quashee Mind Urown Glitznglama – Dalimattas Lilla Yvonne)
EH 3 Pikikuonon Asser
(Käpäläkoplan Yodi – Pikikuonon Syys-Sade)

Avoin luokka

ERI 1 SA VARA-SERT LT JMVA Pikikuonon Lapin Loitsu
(Käpäläkoplan Hugo – Pikikuonon Miis Honey)
ERI 2 Myhappiness Pocket Full Of Rainbows
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking)
EH 3 Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
H Fornbro's Stormy Weather
(-)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP FI MVA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 2 SA PU 3 VARA-CACIB FI MVA Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
ERI 3 SA FI&SE&DK&NO&LT MVA NOJV-18 JV-18 V-18 SEJV-18 Frostice Makeover
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment)
ERI 4 SA FI&EE&LV MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion)
ERI North Sheltie's Headline News
(-)
ERI FI&EE&LV&LT&BALT&UA MVA LT&LV&EE JMVA BALTJV-17 LVJV-17 Scandyline Unconditional Love
(Topstail Tamerlan – Harwish Gipsy Star)
ERI FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA EE&LV&LT&BALT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 PMVV-17 RIGAVW-18 TLNVW-19 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper)
ERI 2 SA FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 VV-19 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV&RU MVA EE&LV&LT&BALT VMVA LVV-17 BALTVV-19 HeVW-19 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Shadeland Glory Days
(Huisin Journey To Glory - Shadeland Quite Mythical)
2 Frostice Miss Dior
( - )

Junioriluokka

ERI 1 SA North Sheltie's Revelation
(Windcrest Stylish Move - North Sheltie´s Fire N Ice)
EH 2 Smartteams Jewel Of Juliet
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams Unique Juliet)
H White Coastal Black Vision
(-)

Nuorten luokka

ERI 1 SA North Sheltie's Springtide
(Lundecock's Noll Koll Kokosboll - North Sheltie's Fame N Fortune)
ERI 2 SA Fiksuntähen Sielunhoitaja
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Jeonan Illusions Of Love)
ERI 3 North Sheltie's Downtown Abbey
(-)
ERI 4 Päivänpaisteen Estelle
(Frostice Powerprint – Päivänpaisteen Veikeä-Venla)
ERI Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
H Essuntassun Wannabe Sweetgirl
(Pikikuonon Oliver Twister – Pikikuonon Syys-Myrsky)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP RYP 4 North Sheltie’s Northern Star
(Mainland Eye Of The Tiger - North Shelties Gemstone)
ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT Usvatar Hermione
(Leigh-Hi's Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Diorina)
ERI 3 SA North Sheltie's Edge Of Glory
(Blue Heavens Eclipse – Shellricks Touch Of Class)
ERI 4 North Sheltie's Promise Of Gold
(-)
ERI Onpa Ihana Super Nova
(Shadeland My Days As A King – Siniketun Silver Moon)
ERI Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga)
EH Bluemeadow's Ziggy-Twiggy Hello Kitty
(Susadan Xerox - Bluemeadow’s Got The Rhythm)
EH Noopelin Madonna
(Jelisan Joakim Joker – Noopelin Victoria)
EH Susadan Kiss Kiss
(Susadan Xerox – Susadan Euphoria)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 VARA-CACIB FI MVA HeW-19 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 2 SA PN 3 FI MVA Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI 3 SA BY MVA LT&LV&EE&BALT JMVA Smartteams Fioretta
(Genitas Prince Of Whitehaven – Smartteams Unique Juliet)
ERI 4 SA EE MVA LV&EE JMVA Pikikuonon Tunturin Taika
(Nero Gintarine Sala – Päivänpaisteen Veikeä-Venla)
ERI FI&EE&CY MVA FI AVA FI AVA-H Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty)
ERI C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo)
ERI North Sheltie's Fire N Ice
(Rannerdale Oliver Twist - North Sheltie´s Born To Shine)
ERI FI&EE MVA Pikikuonon Melody Maker
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Pikikuonon Luz De La Luna)
ERI LT MVA LT&LV&EE&MDGR&MD&BALT JMVA Riverline Celebration
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel North Sheltie's
2 KP kennel Susadan
3 KP kennel Usvatar
4 KP kennel Pikikuonon