Vaasa KV 13.4.2019

Tuomari: Tomas Rohlin, Tanska (60 kpl)


PU 1 SERT CACIB VSP Frostice Makeover
PN 1 SERT ROP RYP 2 Whalsay Celebration Girl
PU 2 VARA-CACIB Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 VARA-SERT CACIB Susadan Iona
PU 3 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses PN 3 VARA-CACIB Bluemeadow's Quizzing For Fun
PU 4 VARA-SERT Westhlover Mio Min Mio PN 4 Frostice Arctic Rose
VSP-VET Mystica Line Let’s Jump For Joy ROP-VET Foxitar Kerttufox
ROP-kasvattaja Bluemeadow's kennel  
   

Urokset

Pentuluokka

1 Violetdream Jack Sparrow
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)
2 Cheerymai By Yod's Side
(Käpäläkoplan Yodi – Snowglow’s Have A Nice Day)

Junioriluokka

ERI 1 Dreamhill You Make Me Happy
(Dreamhill This Is My Cole – Lähderinteen Adalmiina)
EH 2 Gwenda Easy Lover
(Shelridge Severin – Gwenda Sisius)
EH 3 Kartiosumun Griphus Chip
(Dash’ing Optimistic Oliver - Violetdream Dazzling Dame)
H Aqinta's Arion Got The Power
(Käpäläkoplan Mustalumi - Aqinta's Love At First Sight)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP JV-18 V-18 Frostice Makeover
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment)
ERI 2 Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
EH 3 Jäpälän Amadeus Aikatouhukas
(Starsong Wildcat Smile – Zelmarian Parfait Amour)
EH 4 Bumtsi Bum Kind Of Spooky
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Bumtsi Bum Which Witch)
EH Pähkinäpolun Kelmi
(Ketrin’s Pepperoni – Pähkinäpolun Esmeralda)

Avoin luokka

EH 1 Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks)
H Amor'jade Mister Spit Fire
(Bradshaw Breaking All The Rules – Leigh-Hi’s Spit Fire)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 VARA-CACIB FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate)
ERI 2 SA PU 3 C.I.B FI&EE&BY MVA LT JMVA SPLITW-18 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty)
ERI 3 SA PU 4 VARA-SERT DK&NO MVA Westhlover Mio Min Mio
(Rannerdale Oliver Twist – Westhlover Faradiba)
ERI 4 SA FI&SE&EE&LV&LT&BALT MVA Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision)
ERI BY MVA LT JMVA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star)
ERI FI&SE&EE&LV&LT&BALT MVA Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva)
ERI FI MVA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET C.I.B FI&EE&LV MVA EEV-16 Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica)


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Susadan Oreo
(Shadeland Light Up The Night - Susadan Euphoria)
2 KP Violetdream Jane Marple
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)
3 KP Kiitäjän Elegant Lady
(Jeonan Meet The King – Kiitäjän Bianca)
4 KP Violetdream Jackie Brown
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP RYP 2 Whalsay Celebration Girl
(Whalsay Man In The Mirror - Starbelle Stunning Stacy)
ERI 2 Bluemeadow's Ain't She's Pink What U Think
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise)
ERI 3 Bluemeadow's Cherry Pie Make U Smile
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Quizzing For Fun)
ERI 4 Gwenda Demelza Dear
(Sweet Me Believe In Dream – Gwenda Windy Morning)
EH Aqinta’s Aim To The Top Mareena
(Käpäläkoplan Mustalumi - Aqinta's Love At First Sight)
EH Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
EH Violetdream Infallible Thinker
(Usvatar Dominic – Violetdream Betty Boop)
H Susadan Nellie Webb
(Huisin Journey To My Life - Susadan Heather Feather)
EVA Pilvikirsikan Kesähelle
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Pilvikirsikan Kullannuppu)

Nuorten luokka

ERI 1 SA Frostice Kind Of Magic
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment)
ERI 2 Usvatar Hermione
(Leigh-Hi's Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Diorina)
ERI 3 LT&LV&EE&BALT JMVA Smartteams Fioretta
(Genitas Prince Of Whitehaven – Smartteams Unique Juliet)
H Kaiholan Black Beauty
(Personlighetens Blue Ice H – Crimson Light's Sweet Dora)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT CACIB Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI 2 SA SPLITJW-18 Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine)
ERI 3 SA Solisweet Sunshine Girl
(Windcrest Blaze of Fire -Solisweet Maid of Sunshine)
ERI 4 SA HeJW-16 Susadan Ingrid
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI SA Susadan Gala Parade
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen)
ERI Gwenda Windy Morning
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius)
ERI Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
EH BY JMVA Amarantes Universo
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Amarantes Envy Me)
EH Aqinta's Love At First Sight
(St. Kilda’s Heart Of Gold – Törnlundas Katinka)
EH Bluemeadow's Yam-Yam She's Like Sugar
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish)
EH Mystica Line Aiming For Glory
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight)
EH Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet)
EH Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 VARA-CACIB FI&EE MVA AVA&FI AVA-H Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty)
ERI 2 SA PN 4 FI&SE&NO&DK MVA Frostice Arctic Rose
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment)
ERI 3 SA BY MVA Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess)
ERI 4 SA C.I.B FI&LV MVA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight)
ERI FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer)
ERI C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RU&BY MVA RKFV Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox)
ERI 2 Hillfire Tri To Be Good
(Japaro Tri To Resist – Honeybrook Caribbean Sea Pearl)
EH 3 Smartteams True Lady
(Caravan Emerico The Evil Devil – Starsong Flameof Passion)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Bluemeadow's
2 KP kennel Susadan