Juuka RN 3.3.2018

Tuomari: Tarja Löfman (55 kpl)


PU 1 ROP RYP 2 Kuunhohteen Houkutus
PN 1 SERT *FI MVA* VSP Myhappiness Hey Good Looking
PU 2 Pikikuonon Brad Pitt PN 2 VARA-SERT Amor’jade Pretty Jazz Dancer
PU 3 Pm Quality's Twist And Shout  PN 3 Amor’jade Definitely Wild Soul
PU 4 SERT Scandyline Topaz In The Ring PN 4 Lemmikkipolun Felicia
VARA-SERT Bluemeadow's Take A Chance On Me 
 
ROP-VET BIS-VET 4 Pikikuonon Brad Pitt VSP-VET Pikikuonon Indy Brown Bendi

ROP-kasvattaja BIS 3 kennel Bluemeadow’s kennel

 

 

Urokset

Junioriluokka

EH 1 Amor'jade Play Cards With Batman
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om. Kirsti Siponen
EH 2 Bluemeadow's Xpert In Flirt
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Hands Off She's Mine) om. Liisa & Timo Vepsäläinen
T Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Sanna Sillman

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 SERT Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
H Morning Dew’s Eetu
(Shandy’s Line Of Fire – Shegur'n Nata Nella Notte) om. Tanja Leppänen

Avoin luokka

ERI 1 SA VARA-SERT BY&LT&LV&EE&BALT JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om. Liisa & Timo Vepsäläinen
ERI 2 Jasmirin Nuuti
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH 3 Amor'jade King Xerox
(Susadan Xerox – Caravan Ultra Marine) om. Merja Ervasti
EH 4 LT JMVA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
H Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreamlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
H Dreamlook Unique Black Prince
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Dreamlook Happy Dreamer) om. Marja-Liisa Miettinen
H HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 2 C.I.B FI&EE&LV MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA PU 3 FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 2 ROP-VET BIS-VET 4 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA EE&LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 PMVV-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
EH 2 FI&BY MVA Jeonan Quite A Show
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Quite A Jewel) om. Heidi Viita


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Amor'jade My Heart Will Go On
(Amor'jade Laboom Bangbang - Leigh-Hi's Spit Fire) om. Marjo Kuivala
2 KP Lellukan Caramellii Ehdottomasti
(Yokotai Blue Moon - Lellukan Aava Unelma) om. Marjo Kuha
3 KP Myhappiness Pledging My Love
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking) om. Nina Peltomaa
4 Kaitakuonon Birskatin Birskatti
(White Coastal Little Mission Star – Bluemeadow's I Got Bling-Bling) om. Anu Suutari
ei sij. Metsävaaran Adorable Tale
(Neo Gintarine Sala – Metsävaaran Mindi) om. Pia Jokinen
ei sij. Metsävaaran Amazing Story
(Neo Gintarine Sala – Metsävaaran Mindi) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT Amor'jade Pretty Jazz Dancer
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om. Marjo Kuivala
ERI 2 SA Jeonan Relighted Star
(Susadan Fedya - Jeonan Fallen From Stars) om.
ERI 3 Pikikuonon Corellia
(Neo Gintarine Sala - Pikikuonon Luz De La Luna) om. Saara Sorsa
ERI 4 Stellina Sweets Nougat Girl
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Bridemoor's Gossip Girl) om.
ERI Toivesadun Ihmekeiju Illusia
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses - Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
ERI White Coastal Black Daisy
(Lyckoshellans Once In A Way - White Coastal Blue Tiara) om.
EH Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen
EH Khimairan Kissing Brimadonna
(Cimillan Batman - Khimairan Flourishing Bloom) om. Marja Soininen
EH Lellukan Bandida
(Foula's Secreyt Who – Caravan Ultra Marine) om. Marjo Kuha
EH Merry Moonray's Midnight Sun
(Kuunhohteen Houkutus - Merry Moonray's Wears Prada) om. Hanne Vallinkoski
EH Toivesadun Haaveiden Helmi
(Dash'ing Optimistic Oliver – Toivesadun Auringon Kukka) om. Helena Nikkonen
H Mintolan Skye
(Lemmikkipolun Hurmuripoika – Helskon Oprah) om. Anne-Mari Hakkarainen
H Mutatassun Lumienkeli
(Neo Gintarine Sala - Mutatassun Hildur) om. Tiina Köngäs-Siira

Nuorten luokka

ERI 1 SA Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
ERI 2 SA Bluemeadow's We've A Story To Tell
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's You’ve Got To Move) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH 4 Kivivuoren Diana
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Päivänpaisteen Varma-Veera) om. Tuula Räsänen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* VSP Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om. Nina Peltomaa
ERI 2 SA PN 3 FI AVA Amor'jade Definitely Wild Soul
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuha
ERI 3 SA RU JMVA Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Minna Hämäläinen
ERI 4 SA Bluemeadow's I Got Bling-Bling
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow's True Angel) om. Sanna Kaita & Joni Leppäkangas
ERI Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
ERI Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Hannele Rousu
EH JV-13 Amor'jade Diamond Or Dynamite
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Tarja Rousu
EH Bluemeadow's Red Boots Twister
(Sweet Me Believe In Dream - Whitefur’s Blackwish) om. Emmi Peltola
EH Leigh-Hi's Spit Fire
(Grandgables The Frat Boy - Leigh-Hi Gypsy Charm) om. Marjo Kuivala & Piia Rissanen
EH Mystica Line Time Of My Life
(Dash’ing Optimistic Oliver – Mystica Line Made Of Dreams) om. Tarja Nevalainen
EH Whirling's Bells Will Ring
(Bluemeadow’s Unique Harmony – Bosom Buddy’s Lady In Black) om. Ella Saarenpää
H Jasmirin Nuppu
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
T Sinisilkin Aamunsäde
(Sinisilkin Zephyr – Sinisilkin Kuunsäde) om. Sanna Kaita

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA FI&BY MVA Bluemeadow's Zi Mei Lan
(Blenmoon Black King - Bluemeadow's Rainbow Girl) om. Anu Järvelä
ERI 3 FI&EE MVA LT&EE JMVA LTJV-14 EEJV-14 EEV-14 Bluemeadow's Got The Rhythm
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET Pikikuonon Indy Brown Bendi
(Agree Diamond – Pikikuonon Indyblackpepper) om. Saara Sorsa


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 3 kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
2 KP kennel Amor’jade, Marjo Kuivala