Järvenpää KR 12.5.2018

Tuomari: Birte Scheel, Tanska (55 kpl)


PU 1 ROP RYP 4 Kuunhohteen Houkutus
PN 1 SERT *FI MVA* VSP Golden Rose Tears In Heaven
PU 2 Moorwood Caribbean Blue Lover  PN 2 VARA-SERT Inky Lady Auksine Zvaigzde
PU 3 SERT Jeonan Dynamite Show  PN 3 Looney Toonie's Ice Princess
PU 4 VARA-SERT Bridemoor's Shining Blue PN 4 Bosom Buddy's Close To My Heart
ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover  VSP-VET Silimen Pumpuliunelma 
   
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Moorwood Special Gold Dust
(Louanda Time After Time – Moorwood Flaming Goldilock) om. Riitta Vanha-Perttula
2 KP Suzi-Dog's Who Is This Hot One
(Lyckoshellans Once In A Way – Fallexen Rosemund) om. Camilla Nordström
3 Riverline Call Me
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love) om. Tuula Jokinen
4 Snowglow's Postman Pat
(Jeonan Cool As Ice - Snowglow’s Exciting Cinderella) om.
ei sij. Dalimattas Lille Björn
(Lyckoshellans Once In A Way - Dalimattas Lille Xenia) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA HeJW-17 PMJV-17 Amandiina's Little Lion Man
(Bermarks Kilt - Amandiina's Eternal Love) om. Anita Pietiläinen
ERI 2 Wooltwister's Choco Loco
(Peltsun Shak-Dumle Designer – Looney Toonie's Evening Star) om. Minna Vainikka
ERI 3 Merry Moonray's Special Edition
(Kell Zadig - Merry Moonray’s Model Of Prada) om. Tiina Saranpää

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT Bridemoor's Shining Blue
(Lyckoshellans Once In A Way – Cadinan Rhianna) om. Siw Kalvia
ERI 2 Dalimattas Lille Alexander
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang) om. Kirsi Aalto
ERI 3 Eilifurin Athos
(Bosom Buddy’s Unawatuna – Cadinan Pocahontas) om. Soile Parviainen
EH 4 Zelmarian Zigzag
(Personlighetens Blue Ice H – Zelmarian Parfait Amour) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 2 SA Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen
ERI 3 Guzzi Z Heřmanova Dvora
(Käpäläkoplan Moonstone - Medievalnserenity´ssweetsydney) om. Hanne Vallinkoski
ERI 4 Flaming Snow’s Brave Black Wish
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Saara Johansson
EH Anyway Sandy Man
(Helskon Pavarotti – Anyway What A Gamesaver) om. Kirsi Aalto
EH Celtsdale Coming Attraction
(C-A-Moon Versace – Celtdale Airs N Graces) om. Heidi Neuvonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP-4 C.I.B FI&EE&LV MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 2 ROP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Riverline Celebration
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love) om. Tuula Jokinen
2 KP Suzi-Dog's Whos Got The Bling
(Lyckoshellans Once In A Way – Fallexen Rosemund) om. Camilla Nordström
3 KP Riverline Catch Me
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love) om. Tuula Jokinen
4 Helmilän Random Blue Flash
(Kell Zadig – Helmilän Jackpot Cutie) om. Anne Manninen
ei sij. Snowglow's Peppermint Patty
(Jeonan Cool As Ice - Snowglow’s Exciting Cinderella) om. Emmi Sarvikivi

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 4 Bosom Buddy's Close To My Heart
(Kell Zadig - Bosom Buddy's Unique Love) om.
ERI 2 SA Kuukivi Sinisilmake
(Lyckoshellans Once In A Way – Kuukivi Imekallike) om.
ERI 3 Rumba Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Tuula Jokinen
ERI 4 Käpäläkoplan Krokodil
(Blue Heavens Time For Sunsweet – Käpäläkoplan Yade) om.
EH Mandanina's Dee Dee Bridgewater
(Jeonan Cool As Ice – Merry Moonray's Vera Wang) om.
EH Pikkupaimenen Rocky Road
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Pikkupaimenen One Hit Wonder) om.
EH Rosebridge's London Fog
(Kell Zadig – White Coastal Little Blackpepper) om. Maria Renko

Nuorten luokka

ERI 1 SA New Spices Happy Spicy Surprise
(Kell Zadig - New Spices Fennel Flower) om.
ERI 2 New Spices Happy Hotpepper
(Kell Zadig - New Spices Fennel Flower) om. Eija Kansanaho-Palonen & Sirkka-Liisa Vasenius
ERI 3 Flaming Snow's Crowned Queen Of Polar Night
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Suvi Anttila
ERI 4 Snowglow's Last Drop Falls
(Snowglow's Echo Of The Ocean - Snowglow's Zelda’s Magic Spell) om. Lea Kinnunen
EH Mighty Dogs Mimosa
(Shelteam Speed And Fan – Shandy's Show Girl) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* VSP Golden Rose Tears In Heaven
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Golden Rose Exotic Flower) om. Saija & Rami Eloranta
ERI 2 SA PN 3 Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo
ERI 3 LV&EE JMVA Kuunhohteen Aamunkoi
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 4 Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI Amandiina's Drop Of Light
(Degallo The Name’s Bond - Amandiina's Eternal Love) om. Anita Pietiläinen
ERI Marsipaanin Karamelli
(Windcrest Smart Suit – Marsipaanin Hulda) om. Sirpa Salo
ERI Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi Neuvonen
ERI Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever) om. Minna Jokinen
ERI Snowglow’s Elegant Rosella
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Lea Kinnunen
ERI Snowglow’s Exciting Cinderella
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Emmi Sarvikivi
EH Agree Denise
(Tirawa’s Long Time No See – Scandyline Gold’N’ Yellow) om. Veijo Tervakangas

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT EE&LV&LT&BALT&BY&RO&RO GR MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-16 LVJV-16 LTV-17Inky Lady Auksine Zvaigzde
(Art Filisiti Amsterdam – Bety White Auksine Zvaigzde) om. Taru Roininen & Sina Kurki
ERI 2 SA FI&EE MVA Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI 3 SA FI MVA Amandiina's Eternal Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Anita Pietiläinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET Silimen Pumpuliunelma
(Blenmoon Black King – Golden Rose Heavenly Dream) om. Petra Suurkari
ERI 2 SA FI MVA Silimen Meri-Usva
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Keijun Aamuusva) om. Anni Hautala
ERI 3 SA FI MVA New Spices Anise Flower
(Brieya Meidan Oscar – Sunsweet Wildest Dream) om. Sirkka & Susanna Vasenius
ERI 4 SA C.I.B FI&EE MVA V-14 PMV-17 Sunsweet Lady In Luxury
(Tachnamadra The Designer – Grandgables Pretty As A Picture) om. Marita Axi