Helsinki Winner NORD 15.12.2018

Tuomari: Sóley Halla Möller, Islanti (57 kpl)


PU 1 SERT NORD-SERT HeW-18 VSP Huisin Journey To Glory
PN 1 SERT NORD-SERT HeJW-18 HeW-18 ROP Moorwood Flaming Dilara
PU 2 NORD-VARA-SERT Kell Zadig PN 2 NORD-VARA-SERT Moorwood Special Bracelet
PU 3 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses PN 3 Susadan Ylva
PU 4 Kuunhohteen Uusikuu PN 4 Whirling's Aim Is To Beam
VARA-SERT HeJW-18 Moorwood Special Gold Dust VARA-SERT Myhappiness Pledging My Love
  ROP-VET HeVW-18 Whirling's Aim Is To Beam
ROP-kasvattaja Huisin kennel  

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA VARA-SERT HeJW-18 Moorwood Special Gold Dust
(Louanda Time After Time – Moorwood Flaming Goldilock)
ERI 2 SA Bluemeadow's Zuperman Shake Your Booty
(Susadan Xerox - Bluemeadow’s Got The Rhythm)
ERI 3 Gwenda Day After Day
(Sweet Me Believe In Dream – Gwenda Windy Morning)
ERI 4 Frostice Makeover
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment
EH Jäpälän Amadeus Aikatouhukas
(Starsong Wildcat Smile – Zelmarian Parfait Amour)
EH Kamajakin Cassius Clay
(Snowglow's Zorro's Spirit – Kamajakin Tulinen Hilma)
EH Kiitäjän Don Juan
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Dash'ing Leading Lady)
EH Kivivuoren Edward
(Ketrin's Pepperoni – Päivänpaisteen Varma-Veera)
EH Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT NORD-SERT HeW-18 VSP Huisin Journey To Glory
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 Fullmoon Diamonds Hamlet
(Bosom Buddy's Unawatuna – Bernoban Hiuspinni)
EH 3 BY&LV&EE JMVA Bluemeadow's Xpert In Flirt
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Hands Off She's Mine)

Avoin luokka

EH 1 EE MVA Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 NORD-VARA-SERT C.I.B FI&SE&EE MVA Kell Zadig
(Okie’s Kell Wild Wild West – Kell Felicity)
ERI 2 SA PU 3 C.I.B FI&EE&BY MVA LT JMVA SPLITW-18 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty)
ERI 3 SA PU 4 FI&EE MVA Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI 4 SA FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate)
ERI FI&EE MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise)
ERI C.I.B FI&EE&LV&RU MVA LVV-17 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)
ERI FI&EE MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion)
ERI FI MVA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT NORD-SERT HeJW-18 HeW-18 ROP Moorwood Flaming Dilara
(Louanda Time After Time – Moorwood Flaming Dazzle)
ERI 2 SA VARA-SERT Myhappiness Pledging My Love
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking)
ERI 3 RIGAJW-18 Huisin Adorable Beauty
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 4 Khimairan Little Piece Of My Dream
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses - Khimairan Hold My Soul)
ERI Huisin Adorable Jewel
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI LT&LV&EE&BALT JMVA Smartteams Fioretta
(Genitas Prince Of Whitehaven – Smartteams Unique Juliet)
EH Bluemeadow's Ain't She's Pink What U Think
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise)
EH Bluemeadow's Bow Chica Wow Wow
(Pikikuonon Brad Pitt - Bluemeadow's Reading My Dreams)
EH Cheerymai All Of My Heart
(Bumtsi Bum Vampire's Heart – Snowglow's Have A Nice Day)
EH Ihmetassun Jolly Cha Cha
(Kuunhohteen Houkutus – Lovely Destiny D'ares Da Serra)
EH Lähderinteen Onnen Manteli
(Richmaus Lucky Man – Helskon Norma)

Nuorten luokka

ERI 1 SA SPLITJW-18 Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine)
EH 2 Bluemeadow's Yo-Yo Bitches I Take It All
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish)
H Siniketun Bonnierose
(Genitas Prince Of Whitehaven – Siniketun Villiruusu

Avoin luokka

ERI 1 SA Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet)
EH 3 Bluemeadow's Hands Off She’s Mine
(Agree Diamond - Bluemeadow's You’ve Got To Move)
EH 4 Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine)
EH Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever)
EH Rokkitassun Make A Wish
(Blenmoon Black King - Rokkitassun Double Cream)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 NORD-VARA-SERT FI MVA Moorwood Special Bracelet
(Nigma Didgeridoo – Moorwood Flaming Goldilock)
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE MVA JV-16 BALTJV-16 EUV-18 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish)
ERI 4 SA FI&EE MVA Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy)
ERI FI MVA Esmari Me Myself And I
(Grandgables Mr Puss In Boots – Esmari Top Model)
ERI FI&SE&NO&DK MVA Frostice Arctic Rose
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment)
ERI C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo)
ERI FI MVA Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina
ERI C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RU&BY MVA RKFV Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 ROP-VET HeVW-18 FI MVA RIGAW-18 Whirling's Aim Is To Beam
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)
ERI 2 SA C.I.B FI&EE MVA V-14 PMV-17 Sunsweet Lady In Luxury
(Tachnamadra The Designer – Grandgables Pretty As A Picture)
ERI 3 FI MVA Copystyle Creme Caramel
(Starsong Whisky Bandit – Scandyline Taste Of Wine)
ERI 4 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA EE VMVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate)
ERI FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox)
ERI C.I.B FI&LV&EE MVA EE&LT VMVA BALTJV-10 Huisin Summernight Sun
(Anakin Skywalker Jedi Des Romarins De Mayerling – Anyway Classic Future)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Huisin
2 KP kennel Bluemeadow’s