Ylivieska KV 8.7.2017 

Tuomari: Chris Zeniou, Kypros (30 kpl)


PU 1 ROP Sweet Me Believe In Dream PN 1 VSP Minitiimin Quest For Glory
PU 2 SERT Jeonan Meet The King PN 2 SERT *FI MVA* CACIB Bluemeadow's Quizzing For Fun
PU 3 VASERT VARACA Kiitäjän Bablo PN 3 VARACA Vizane's Blue Bonita
PU 4 Ketrin's Pepperoni PN 4 VASERT Frostice Evita
 

ROP-VET BIS-VET 4 Minitiimin Quest For Glory

   
 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA Frostice Powerprint
(Lundecock’s Noll Koll Kokosboll – Frostice Partygirl) om.
EH 3 Käpälämetsän Hallan Tähtitomu
(Jeronymo Ze Shetlandu – Jelisan Desdemona) om. Riina Niskala

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT VARACA HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 4 Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
ERI 3 Richmaus Lucky Man
(Sanscott Sea On Stars – Richmaus Mistress) om. Helene Virtanen

Avoin luokka

ERI 1 SA Käpälämetsän Tähdenlento
(Käpälämetsän Alexander – Golden Rose Night Memory) om. Riina Niskala

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP C.I.B FI&LV&LT&BY MVA BALTV-16 Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 2 FI MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 FI MVA Golden Rose Ice Storm
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Brilliant Touch) om. Eveliina Pylväs

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Lemmikkipolun Päivänsäde
(Dash'ing Optimistic Oliver - Lemmikkipolun Hunajakukka) om. Tuula Vesala

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Frostice Evita
(Lythwood Triple Trouble – Art Felicity Ays Ays Beybi) om. Birgit Andersson
ERI 2 SA Frostice Arctic Rose
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment) om. Birgit Andersson
ERI 3 Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
ERI 4 Golden Rose As Good As Gold
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Miina Lukkari
ERI Violetdream Grace To Gaia
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Soile Palosaari
EH Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta
EH Kartiosumun Azure Andromeda
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
EH Kivivuoron Diana
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Päivänpaisteen Varma-Veera) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA Amandiina's Drop Of Light
(Degallo The Name’s Bond - Amandiina's Eternal Love) om. Anita Pietiläinen

Avoin luokka

ERI 1 SA Lemmikkipolun Hunajakukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuula Vesala
ERI 2 Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH 3 Victoria
(Sinisilkin Kosmonautti – Littleshet’s Bright As Moonlight) om. Mervi Saastamoinen
EH 4 Vizane's Blue Bonella
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om.

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT *FI MVA* CACIB EE MVA Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
ERI 2 SA PN 3 VARACA FI&EE&LV&RU MVA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 3 FI&EE&LV&LT&BY&BALT MVA LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET BIS-VET 4 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA SE MVA Frostice Exotic Wildrose
(Atamanin Blue Image – Frostice Perfect Personality) om. Birgit Andersson
ERI 3 Happy Master's Love N Kisses
(Shadowmist Golddigger - Happy Master's Hazelnut Girl) om. Anne Peräsalo