Varkaus KR 13.5.2017 

Tuomari: Maria-Luise Doppelreiter, Itävalta (72 kpl)


PU 1 ROP RYP 4 Kuunhohteen Houkutus
PN 1 SERT VSP Minitiimin I Do I Do I Do
PU 2 Lemmikkipolun Freddie PN 2 Minitiimin Quest For Glory
PU 3 Pikikuonon Brad Pitt PN 3 Lemmikkipolun Felicia
PU 4 Pikikuonon Love Sadun PN 4 VASERT Snowglow's Over The Ocean
SERT Ketrin's Pepperoni  
VASERT Neo Gintarinė Sala  

VSP-VET Pikikuonon Brad Pitt

ROP-kasvattaja Lemmikkipolun kennel

ROP-VET Minitiimin Quest For Glory

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Nicaro'n Gordon Cooper
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro'n Amanda) om. Tiina Hiltunen
2 KP Dreamlook Bold Prince Of Thunder
(Lemmikkipolun Hurmuripoika - Dreamlook Perfect Princess) om. Laura & Olivia Ruuskanen

Junioriluokka

ERI 1 SA Kuunhohteen Yöuni
(Pikikuonon Love Sadun - Tricky Blue’s First Miss Tress) om.
ERI 2 SA Bumtsi Bum Great Expectations
(Bumtsi Bum Bottoms Up - Bumtsi Bum Quite Like Bluebell) om. Johanna Huttunen
ERI 3 Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
ERI 4 Jasmirin Nuuti
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
ERI Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen
EH Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Nina Vasara & Hanne Lindell
EH Guzzi Z Hermanova Dvora
(Käpäläkoplan Moonstone - Medievalnserenity´ssweetsydney) om. Hanne Vallinkoski
EH Lonestar's American Pride
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om.
EH Windcrest Blazing Amazing
(Shellrick's Less Is More – Windcrest Blaze Of Gold) om. Riitta Vanha-Perttula

Nuorten luokka

ERI 1 SA SERT Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
EH 2 Dreamlook Unique Black Prince
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Dreamlook Happy Dreamer) om. Marja-Liisa Miettinen
EH 3 Celtsdale Coming Attraction
(C-A-Moon Versace – Celtdale Airs N Graces) om. Heidi Neuvonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 4 FI MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA VASERT Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 3 SA LT&EE JMVA Nero Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Sari Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 4 SA Pikikuonon Oliver Twister
(Triumph Twister At Mei Dan – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen & Sini Joutjärvi
ERI Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen
ERI Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreamlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
ERI Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI Jeremy Ze Zlate Hvezdy
(Lakewood N Belmar’s Eddy – Bella Ze Zlate Hvezdy) om. Mariia Maczulskij
ERI Pm Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
EH Funnytail New Kid On The Block
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Cloudgarden’s Brilliant Star) om. Riitta Mentula-Hyvärinen & Erkki Hyvärinen
EH Playboy Lohrien
(Moorwood Caribbean Night Trophy – Affair Of Heart Lohrien) om. Sanna Turunen
H Funnytail Part Time Lover
(Dash’ing Jolly Jumper – Funnytail Latest Famous One) om. Piia Suhonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA PU 4 FI&EE&LV&LT&BALT MVA LT&LV&EE&BALT JMVA TLNW-16 LVV-16 Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski
ERI 3 SA EE MVA Request Bright Gold
(Louanda Simply Gold – Request Adorable Belle) om. Suvi Leinonen
ERI 4 SA FI&LT MVA JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 3 VSP-VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI 2 SA FI&EE&LV MVA BALTV-12 Bigandan Blue Snowman
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables On Angel’s Wings) om. Päivi Harmuth


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Mustan Helmen Is The Love
(Looney Toonie’s Jippikayjey - Delightful Breeze Fulfilled Dream) om. Mariia Maczulskij
2 Mustan Helmen Eye Of The Tiger
(Looney Toonie’s Jippikayjey - Delightful Breeze Fulfilled Dream) om.
3 Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
ERI 3 SA Golden Rose As Good As Gold
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Miina Lukkari
ERI 4 SA Joystory Adorable Princess Leia
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Markhill's Chains Of Love) om. Sari Ruuskanen
ERI Amarantes Sanbar Primavera
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Amarantes Hima Laya) om. Piia & Jarkko Pesonen
ERI Bumtsi Bum Hot And Sweet
(Jeonan Cool As Ice - Bumtsi Bum Quick Step Harebell) om. Lea Piironen
ERI Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI White Coastal Magical Mary
(White Coastal Hero Star - White Coastal Blessed Spirit) om. Tuula Jokinen
EH Anyway Dream Goes On
(Moorwood Hot Legend – Anyway What A Gamesaver) om.
EH Furry Haven Damn Mistress
(Blue Heavens Time For Sunsweet – Sensusan Qvittra) om. Tinjamari Suhonen
EH Jasmirin Nuppu
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi & Eila Neuvonen
EH Snowglow's Last Drop Falls
(Snowglow's Echo Of The Ocean - Snowglow's Zelda’s Magic Spell) om. Lea Piironen
EH Toivesadun Eloveena
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
EH Toivesadun Esmeralda
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Dreamlook Fashion Fairytale) om. Salla Kosunen & Atte Jäntti

Nuorten luokka

ERI 1 Pikikuonon Melody Maker
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Pikikuonon Luz De La Luna) om. Helena Kupari
EH 2 Mustan Helmen You’re A Woman
(Looney Toonie’s Jippikayjey - Looney Toonie’s Cha Cha Cha) om.
EH 3 Mintolan Patricia
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen

Avoin luokka

ERI 1 SA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 2 SA HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI 3 SA Black Classiel's Deville

(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Salla Pirttimäki
ERI 4 SA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI Funnytail One Trick Pony
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart - Funnytail I’m Too Famous) om. Minna Kilpeläinen
ERI Grandgables Secret Rendevous
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Meet Me In Milan) om. Päivi Harmuth
ERI Snowglow’s Exciting Cinderella
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Emmi Sarvikivi
EH Cloudgarden's Giggling Heart
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Cloudgarden's Drizella) om. Piia Sutinen
EH Dashmina Elice
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Dashing Future) om. Ritva Herranen
EH Funnytail Quite Famous
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart - Funnytail I’m Too Famous) om. Minna Kilpeläinen
EH Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Khimairan Hold My Soul
(Request Bright Gold – Dreamhill Piece Of My Soul) om. Marja Soininen & Maiju Immonen
EH Lemmikkipolun Hunajakukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuula Vesala
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Sheepwhisper's Blue Sound
(Mintolan Luke – Sinisilkin Salaisuuksien Varjo) om. Sanna Turunen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA FI&EE MVA LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PN 4 VASERT Snowglow's Over The Ocean
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Snowglow's Ivory Black) om. Lea Piironen
ERI 3 Deep Illusion’s Kangaroo
(Faradale Frisbee For Grandgables – Deep Illusion’s Fancy Curve) om. Kirsti Immonen
ERI 4 EE&LV&LT&BALT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI Funnytail I'm Too Fast
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Funnytail Fast And Famous) om. Piia Sutinen
ERI Mintolan Cassie
(Romashev’s Kings Ranson At Mistelin – Tytylän Yökaste) om. Anne-Mari Hakkarainen
ERI Tytylän Yökaste
(Starsong Polar Moon – Tytylän Orvokki) om. Anna & Anne-Mari Hakkarainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala