Vaasa KV 8.4.2017

Tuomari: Hans-Erhard Grüttner, Saksa (46 kpl)


PU 1 CACIB ROP RYP 3 Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 VSP High-Glade’s Dina Daylight
PU 2 VARACA Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 SERT CACIB Nice Try I Am The One
PU 3 SERT *FI MVA* Onnenpisaran Ihmemies PN 3 VASERT VARACA Violetdream Divine Lady
PU 4 Golden Rose Ice Storm PN 4 Vizane's Blue Bonita
VASERT Myhappiness I'm So Happy  
  ROP-VET High-Glade’s Dina Daylight
ROP-kasvattaja Onnenpisaran kennel  

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Shadeland Wind Beneath My Wings
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’True) om. Nina Peltomaa

Junioriluokka

ERI 1 SA Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo
EH 4 Kultalan Bamse
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Annukka Juntunen
EH Kultalan Brad
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Mika & Pauliina Savolainen
EH Lonestar's American Pride
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Flaming Snow's By Far The Best
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI 2 SA Nice Try I Have High Hopes
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Satu Nyman
ERI 3 SA Sweet Me Funny Guy
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Golden Rose Whisper Of Love) om. Anniina Heino & Riku Peltomaa
ERI 4 Shet Up Valueable One
(Silimen Usvametsän Prinssi - Shet Up She’s The One) om. Julia ja Elina Jalonen
ERI Kultalan Antto
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH Kaiholan Aamuyön Ajatus
(Shandy’s Line Of Fire – Crimson Light’s Sweet Dora) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Myhappiness I'm So Happy
(Khimairan Celestial Diamond – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Janika Mäki
ERI 2 SA LT&EE JMVA Nero Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Sari Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 3 SA Myhappiness King Creole
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Myhappiness Come On Baby) om. Annie Nynäs
EH 4 Zelmarian Utuinen
(Kamajakin Rasa Villi – Zelmarian Lumipilvi) om. Taina Viskari

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP 3 C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA VARACA FI MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 SA PU 3 SERT *FI MVA* EE MVA EE JMVA Onnenpisaran Ihmemies
(Windcrest Blaze Of Fire – Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Heliävirta & Anneli Illikainen
ERI 4 SA PU 4 FI MVA Golden Rose Ice Storm
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Brilliant Touch) om. Eveliina Pylväs

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Kartiosumun Aureole Of Anthelion
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
2 Kartiosumun Azure Andromeda
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
3 Taikatuokion Aamukaste
(Dash’ing Jolly Jumper – Käpäläkoplan Taika) om. Heidi Kääntä

Junioriluokka

ERI 1 SA Myhappiness Money Honey
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Nina Peltomaa
ERI 2 Violetdream Grace To Aurora
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH 3 Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila
EH 4 Shet Up Yahoo
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om. Katriina Kauhaniemi
EH Kultalan Baba
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH Pähkinäpolun Hilma
(Valerina Ross Boomerang - High-Glade’s Fountain Of Love) om. Maria Berlin-Björk
EH Violetdream Grace To Gaia
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Soile Palosaari

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT CACIB Nice Try I Am The One
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Marguerite Nyman
ERI 2 SA Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI 3 Myhappiness Magic Touch
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Tanja Pihlaja
EH 4 Shet Up Velvet Mist
(Silimen Usvametsän Prinssi – Shet Up She’s The One) om. Katriina Kauhaniemi
EH Pähkinäpolun Felicia
(Tunmark’s Pride And Joy – Nice Try Fairy Fannie) om. Katja Arvio

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT VARACA Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
ERI 2 SA Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om. Nina Peltomaa
ERI 3 EEJV-16 JV-15 Pähkinäpolun Esmeralda
(Caravan Emerico The Evil Devil – High-Glade’s Fountain Of Love) om. Tiina Korkia-Aho & Minna Karvonen
ERI 4 Violetdream Betty Boop
(Helskon Tsaikovski – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
ERI Shet Up She's The One
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Shet Up Mother's Legacy) om. Katriina Kauhaniemi
ERI Violetdream Dazzling Dame
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Tiina Ylilehto
EH Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo
EH EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
EH Pikikuonon Syys-Myrsky
(Pikikuonon Master Boy – Pikikuonon Last Cinderella) om. Petra Tamminen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 FI&EE&LV MVA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 2 SA FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 3 SA FI&EE MVA LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 4 SA EE MVA Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Myhappiness, Nina Peltomaa
3 KP kennel Shet Up, Katriina Kauhaniemi