Tornio RN 5.3.2017

Tuomari: Maja Korosec, Slovenia (84 kpl)


PU 1 SERT ROP RYP 2 Request Shaded Style
PN 1 SERT *FI MVA* VSP Helmenhaltian Northern Sweet Saaga 
PU 2 Request Star Warrior PN 2 VASERT Mystica Line She's The One
PU 3 Pikikuonon Brad Pitt PN 3 Minitiimin Quest For Glory
PU 4 VASERT Lundecock’s Snowball In Hell PN 4 Usvatar Graziella
VSP-VET Request Star Warrior ROP-VET BIS-VET 3 Minitiimin Quest For Glory
 ROP-kasvattaja Request kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 Kartiosumun Aglow Aphelion
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP RYP 2 Request Shaded Style
(Request Star Warrior – Request Golden Belle) om. Kristina Waara
ERI 2 SA Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
ERI 3 SA Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI 4 HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI Fifty Shades Darkerfulfilled Dream
(-) om.
ERI Kultalan Bamse
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Annukka Juntunen
H Pirpanan Especially For You
(Pikikuonon Love Sadun – Pirpanan Always In My Dreams) om. Tuula Huttunen

Nuorten luokka

ERI 1 SA LT JMVA Nero Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Sari Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 SA Request Wild Wish
(Request Star Warrior – Request Miss Magnolia) om. Kristina Waara
ERI 3 Kultalan Antto
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH 4 Matteijas Amazing Littleprince
(Tähtiniityn Arthur – Usvatar Diandra) om. Katja Ukkola
EH Violetdream Fit For A King
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Violetdream Divine Lady) om. Jenni Isoniemi
H Brainpool’s Pure Action
(Buster With Eager To Work - Brainpool’s Pure Passion) om. Sini-Maria & Katja Kuula

Avoin luokka

ERI 1 SA Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 2 SA FI AVA FI AVA-H Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala
ERI 3 SA Moorwood Dandy In Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Look For A Dress) om. Taru Mäkimartti
ERI 4 Ruusupuun Claim To Fame
(Ketrin’s Eldorado – Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
ERI Babysocks Speedy Gonzales
(Kraemer’s Zappy Zimba – Quipus Opal Acahkos) om. Marie-Charlotte Lundqvist
EH Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
EH Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
EH Tähtiniityn Arthur
(Azlandos Knight Rider – Bluemeadow’s Zi Mei Qiang) om. Eija & Matti Valutie

Valioluokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT SE MVA Lundecock’s Snowball In Hell
(Sommerville Mr Nice Guy - Lundecock’s Miss Jenny) om. Maila Almquist
ERI 2 SA FI&NO MVA Request Just Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Just Adorable) om. Kristina Waara
ERI 3 SA EE MVA Request Bright Gold
(Louanda Simply Gold – Request Adorable Belle) om. Suvi Leinonen
ERI 4 SA FI MVA Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
ERI FI&SE&EE MVA Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 2 VSP-VET FI&SE&NO MVA Request Star Warrior
(Grandgables Say It Again Sam – Moorwood Fashion World) om.  Kristina Waara
ERI 2 SA PU 3 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Kartiosumun Aureole Of Anthelion
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
2 KP Kartiosumun Azure Andromeda
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
3 Nightrunner's Precious Tikka
(Kellcrest Trendsetter - Blue Heavens Precious Poppy) om. Camilla Nordström
4 Dash'ing Unbelievable Upgrade
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Maarit Tervonen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 4 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Kiitäjän Bianca
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
ERI 4 Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
ERI Dash'ing Silver Sky
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
ERI Diksie Ze Zlaté Hvezdy
(Paray’s Make A Splash – Julie Ze Zlaté Hvezdy) om. Camilla Nordström
ERI Jeonan Lucky Starlover
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Jeonan Flash Of Stars) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
ERI Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Pikikuonon Melody Maker
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Pikikuonon Luz De La Luna) om. Helena Kupari
ERI Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen) om. Hanna Aitto-oja
ERI Suzi-Dog's Vanilla Twist
(Carmylie Arctic Nights – Villanillan Like A Prayer) om. Camilla Nordström
EH Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
EH Violetdream Grace To Aurora
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
H Kultalan Baba
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA North Sheltie's Fame N Fortune
(Limbunya Orion - North Sheltie´s Fire N Ice) om. Anne Haugstvedt
ERI 2 SA Pikikuonon Miss Marutzella
(Cimillan Batman - Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 3 Päivänpaisteen Bettina
(Sweetheart – Ketrin’s Charlie’s Angel) om. Arja Pirttimaa
ERI 4 Golden Rose Ring Of Fire
(Degallo The Name's Bond - Golden Rose Flame Of Fire) om. Elise Eskelinen
ERI Jeonan Illusions Of Love
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Minna Nikurautio
ERI Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heidi Viita
EH Amor'jade Kortney Armani
(Susadan Xerox – Caravan Ultra Marine) om. Marjo Kuivala
EH Briana
(Sinisilkin Kosmonautti – Marvitholl Aurora Borealis) om.
EH Matteijas Attractive Princess
(Tähtiniityn Arthur – Usvatar Diandra) om. Eija & Matti Valutie
EH Nike Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Pia Mäkelin-Rintala & Eini Heikkilä
EH Scandyline Quick And Smart
(White Coastal Little Mission Star – Scandyline Siver Zenana) om. Katja & Sini-Maria Kuula
H Merry Moonray's Wears Prada
(Island Breeze Como - Merry Moonray’s Miuccia Prada) om. Teija Kivimäki & Jukka Hoppula

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* VSP JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
ERI 2 SA PN 2 VASERT HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 3 Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
ERI 4 Pikikuonon Hot Pätkis
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Hanna Kilpeläinen
ERI Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ERI Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Milward Simply A Singer
(Lundecock's Fiddler On The Roof - Milward Simply A Treasure) om. Susanne Lindberg
ERI Moorwood Caribbean Blue Edda
(Moorwood Caribbean Blue Treat – Moorwood Pearl Of Ocean) om. Lillemor Engebro
ERI Request Miss Magnolia
(Kråkeslottets Mr Cadillac - Request Adorable Belle) om. Lillemor Engebro
ERI Susadan Zoom Zoom
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Titania) om. Maarit Tervonen
ERI Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
ERI Whirling's Aim Is To Entertain
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuula Saarela
ERI Whirling's Bells Will Ring
(Bluemeadow’s Unique Harmony – Bosom Buddy’s Lady In Black) om. Ella Saarenpää
ERI Whirling's First Things First
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam) om. Ella Saarenpää & Joonas Karhumaa
EH Black Classiel's Northstar
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Sanna Schroderus
EH Jeonan Heart Made Of Gold
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Tiina Alaluusua
EH Kamajakin Unelmien Prinsessa
(Helskon Brandt – Kamajakin Mahtava Homma) om. Tiia Tyrväinen
EH North Sheltie's Edge Of Glory
(Blue Heavens Eclipse – Shellricks Touch Of Class) om. Ivar Fredriksen
EH Pikikuonon Syys-Myrsky
(Pikikuonon Master Boy – Pikikuonon Last Cinderella) om. Petra Tamminen
EH Shadeland My Funny Valentine
(Shellrick’s King Cool – Shadeland Kiss Before The Dawn) om. Sari Särestöniemi & Katja Vierimaa
EH Snowpaw Vainer Briolette
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Snowpaw Thunderstorm) om. Sari Pietarila

Valioluokka

ERI 1 SA NO MVA North Sheltie's My Pride N Glory
(Evad Dream Stone Of Lochkaren – North Sheltie’s Ring Of Roses) om. Anne Haugstvedt
ERI 2 LV&RU MVA Pyrytuulen Älytön Tuuli
(Lundecock’s Traveling Man – Päivänpaisteen Helinäkeiju) om. Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
ERI 3 NO MVA North Sheltie's Indian Summer
(Tachnamadra The Designer – North Sheltie’s Destiny Calls) om. Anne Haugstvedt

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 ROP-VET BIS-VET 3 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA EE&LV&LT&BALT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 3 FI&BY MVA Bosom Buddy’s Oona
(Helskon Kaleva - Bosom Buddy’s Jump Tothestars) om. Heidi Viita
ERI 4 FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI Bosom Buddy's Lady In Black
(Deep Illusion’s Ajax - Bosom Buddy's Jenifer) om. Ella-Maari Saarenpää


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Request, Lillemor Engebro
2 KP kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen-Heikkinen