Tampere RN 16.9.2017

Tuomari: Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi (29 kpl)


PU 1 ROP Huisin Corona Borealis 
PN 1 SERT VSP Huisin You Raise Me Up 
PU 2 Sweet Me Believe In Dream  PN 2 VASERT Looney Toonie's Ice Princess 
PU 3 Moorwood Caribbean Blue Lover PN 3 Anyway Summer Wind 
PU 4 SERT White Coastal Little Blue Flick PN 4 Myhappiness Magic Touch 
VASERT Bluetrics Alasdair   
ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover   
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Flaming Snow's Call Of The Wintermoon
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Iekku Pylkkä

Junioriluokka

ERI 1 SA Dash'ing Unique Update
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Eija Lammi & Lasse Laine

Nuorten luokka

ERI 1 SA Peltsun Dumlei-Black Licoric
(Peltsun Shak-Dumle Designer - Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Hanna Niskala
ERI 2 Eastdale Just A Orion Design
(Limbunya Orion – Eastdale Just A Dream Design) om. Anders Nyholm

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 SERT White Coastal Little Blue Flick
(Island Breeze Como – White Coastal Little Blue Angel) om. Iina & Anni & Markku Hautala

ERI 2 SA VASERT Bluetrics Alasdair
(Carmylie Arctic Nights – Snowpaw Miyako) om. Anu Lauos
ERI 3 Sweet Me Funny Guy
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Golden Rose Whisper Of Love) om. Anniina Heino & Riku Peltomaa

ERI 4 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen

ERI Peltsun Lorlei-Gold Miner
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi – Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Mira Kaipainen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP FI&EE MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA PU 2 C.I.B FI&LV&LT&BY MVA BALTV-16 Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 3 ROP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Gwenda Cutty Sark
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius) om. Mirva Pajunen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 Anyway Summer Wind
(Blenmerrow In The Mood – Anyway Spring Wind) om. Tarja Rostén
ERI 2 White Coastal Blue Moonlace
( Lyckoshellans Once In A Way - White Coastal Little Blue Edelweiss) om. Pia Häggblom & Kati Wester
EH 3 Kavantina Auksine Zvaigzde
(Lundecock’s Major Trouble – Bety White Auksine Zvaigzde) om. Tuula Jokinen
EH 4 Dewmeadows Living For Your Eyes Only
(Degallo The Name’s Bond – Milennas Annabella) om. Taina Viskari
EH Morning Dew's Namu
(Shandy’s Line Of Fire – Shegur’n Nata Nella Notte) om. Riia Blom
EH Peltsun Katblac-Gertrude
(Peltsun Jedar-Dad’s Blackson - Peltsun Sugar Kane) om. Marjo Ventelä & Roosa Aaltonen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 Myhappiness Magic Touch
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Tanja Pihlaja
ERI 2 Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA PN 2 VASERT Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo

ERI 3 Gwenda Windy Morning
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius) om. Mirva Pajunen
ERI 4 Anyway Spring Wind
(Moorwood Hot Legend – Anyway Earth Is Calling) om. Leena Kokko
ERI Bluemeadow's Silhouette In Red
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Soile & Tero Vuorilampi
ERI Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI Pähkinäpolun Felicia
(Tunmark’s Pride And Joy – Nice Try Fairy Fannie) om. Katja Arvio
ERI Qtamon Meadow Pipit
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Bumtsi Bum Nightingale) om. Sari Mikkilä
ERI Scandyline Oriental Gem
(Harwish Glittering Gem - Scandyline Golden Lobelia) om. Tuula Jokinen
EH Taikahännän Tuhkimo
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Paimenneidon Milla Magia) om. Johanna Mikkilä