Tampere KV 6.5.2017

Tuomari: Monica Vikner Stafberg, Ruotsi (53 kpl)


PU 1 CACIB ROP RYP 2 Sweet Me Believe In Dream
PN 1 SERT CACIB VSP Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
PU 2 VARACA Pm Quality's Twist And Shout PN 2 VARACA Vizane's Blue Bonita
PU 3 SERT Usvatar Giorgino PN 3 Cimillan Huuhaa Puuhaa
PU 4 Moorwood Caribbean Blue Lover PN 4 Lemmikkipolun Felicia
VASERT Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses VASERT Bumtsi Bum Nightingale
ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover VSP-VET Bumtsi Bum Nightingale
ROP-kasvattaja Bluemeadow's kennel  

Urokset

 

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 SERT JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
ERI 2 SA LT&EE JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om. Liisa & Timo Vepsäläinen
ERI 3 Richmaus Lucky Man
(Sanscott Sea On Stars – Richmaus Mistress) om. Helene Virtanen
ERI 4 Shet Up Xoxo
(Bosom Buddy’s Unawatuna – Shet Up Say You Say Me) om. Oona Vihervirta & Juho Pelttari
EH Bumtsi Bum I Shot The Sheriff
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Grandgables Keep Them Talking) om.
EH Samuways Catch A Star
(Lundecock’s Traveling Man – Pihlajapirtin Taigori) om. Kaisa Hellsten
EH Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT EE MVA LT JMVA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA Cimillan Hokkus Pokkus
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Jaana Mäkelä
ERI 3 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 4 Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
ERI Bluemeadow’s It’s A Kind Of Magic
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow’s True Angel) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pentti Kaarela & Terttu Ala-Tuuhonen
ERI Peltsun Lorlei-Gold Miner
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi – Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Mira Kaipainen
ERI Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kristina Heinström
EH EEJV-14 Bluemeadow’s Heading For The Top
(Agree Diamond - Bluemeadow’s You’ve Got To Move) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
EH Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP 2 C.I.B FI&LV&LT&BY MVA BALTV-16 Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 4 FI MVA Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om. Jessi Kuula
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen


Nartut

Pentuluokka

1 Morning Dew's Namu
(Shandy’s Line Of Fire – Shegur’n Nata Nella Notte) om. Riia Blom

Junioriluokka

ERI 1 Paradisehill Blue Princess Leia
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Huisin Blue Diamond) om. Katja Laine
ERI 2 Bluemeadow’s Too Hot’n Spicy
(Karaatin Petrus Pyhän Poika - Ketrin’s Denise) om. Seija Lukula
ERI 3 Anyway Dream Comes True
(Moorwood Hot Legend – Anyway What A Gamesaver) om. Maija Hynninen & Heidi Kouhia
ERI 4 Dewmeadows Living For Your Eyes Only
(Degallo The Name’s Bond – Milennas Annabella) om. Taina Viskari
EH Bluemeadow's The Story Of Beauty
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om.  Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH Cinnatess Irresistible Isadora
(Bosom Buddy’s Xii Romeo – Lähderinteen Adalmiina) om. Marja Rantalainen
EH Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila
H Anyway Dream Goes On
(Moorwood Hot Legend – Anyway What A Gamesaver) om.
H Helouralli
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi – Peltsun Dd’s Heavenly Dream) om.
H White Coastal Silverlady
(Lyckoshellans Once In A Way – White Coastal Little White Vera) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH 2 Wooltwister's River Queen
(Helskon Pavarotti – Looney Toonie’s Evening Star) om. Saija Tuomi
H Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
H Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever) om. Minna Jokinen

Avoin luokka

ERI 1 Dreamhill Piece Of My Heart
(Bridemoor's Sergeant Pepper - Satulinnan Nupun Nella) om. Marja Rantalainen
ERI 2 Bermarks Kiara
(Lythwood Sundealer – Sunsweet Silk’n Satin) om. Fanny Isaksson
ERI 3 Golden Rose Moonlight Queen
(Myhappiness Dad’s Son – Golden Rose Brilliant Touch) om.
ERI 4 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Bluemeadow's I Got Bling-Bling
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow's True Angel) om. Sanna Kaita & Joni Leppäkangas
ERI Bumtsi Bum Alice In Wonderland
(Myhappiness Dad’s Son - Bumtsi Bum Quite Like Bluebell) om. Marja Haapaniemi
EH Bumtsi Bum Xitty Xitty Bangbang
(Amarantes Valentino - Bumtsi Bum Quick Step Harebell) om. Virpi Tanner & Anne Tuominen
EH Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo
EH Lähderinteen Adalmiina
(Sweet Me Believe In Dream - Helskon Norma) om. Marja Rantalainen
EH Marsula Lotus Blossom
(Sunland Suntory – Marsul Sweet Adelaide) om. Oona Pesonen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 VARACA FI&EE&LV&RU MVA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 2 SA PN 3 FI&EE&LV&LT&BY&BALT MVA LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI 3 SA PN 4 FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 4 SA FI MVA Copystyle Creme Caramel
(Starsong Whisky Bandit – Scandyline Taste Of Wine) om. Niina Ojala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VASERT VSP-VET FI AVA FI AVA-H Bumtsi Bum Nightingale
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Bumtsi Bum Innocent Sin) om. Tiina Pitkäniitty


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen