Seinäjoki KV 28.10.2017

Tuomari: Lisa Molin, Ruotsi (45 kpl)


PU 1 SERT CACIB ROP Richmaus Lucky Man
PN 1 SERT CACIB VSP Myhappiness Magic Touch
PU 2 VARACA Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 Minitiimin Quest For Glory
PU 3 Lemmikkipolun Freddie PN 3 VARACA Mystica Line She's The One 
PU 4 VASERT Usvatar Giorgino PN 4 VASERT Kiitäjän Bettiina
VSP-VET Shandy’s Line Of Fire ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
   
 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 Dash'ing Unique Update
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Eija Lammi & Lasse Laine
ERI 2 Shadeland Wind Beneath My Wings
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’True) om. Nina Peltomaa
EH 3 Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Sanna Sillman
EH 4 Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
H Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP LT MVA Richmaus Lucky Man
(Sanscott Sea On Stars – Richmaus Mistress) om. Helene Virtanen
ERI 2 PU 4 VASERT SA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
EH 3 Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija & Juha Sipola & Eini Heikkilä
EH 4 HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
EH Shadeland Valse Rustique
(White Coastal Black Baron - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa

Avoin luokka

ERI 1 Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kristina Heinström
EH 2 Shandy's Showstopper
(Pirtelön Duplo-Duffe – Shandy's Enjoy Me) om. Sari Vallinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 VARACA FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 3 FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 FI&EE&LT&RU MVA RKFV JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI 4 C.I.B FI&LV&LT&BY MVA BALTV-16 Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI FI MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
EH C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET Shandy’s Line Of Fire
(Sherkarl Ice Wizard – Riishill’s Riis-Viivi) om. Tanja & Jari Rummukainen


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 Amarantes Universo 
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Amarantes Envy Me) om. Jessica & Kerstin Grönlund
EH 2 Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen
EH 3 Prinsessalinnan Tutkijan Innostus
(Blenmerrow In The Mood - Prinsessalinnan Savon Sankari) om. Emilia & Tommi Tynjälä & Eine Kanto
EH 4 Morning Dew's Aurora
(Shandy’s Line Of Fire – Susadan Wicky Woo) om. Viljami Heikka
EH White Coastal Blue Moonlace
(Lyckoshellans Once In A Way – White Coastal Little Blue Edelweiss) om. Pia Häggblom & Kati Wester

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP Myhappiness Magic Touch
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Tanja Pihlaja
ERI 2 SA PN 4 VASERT Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 3 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 4 Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
ERI Bluemeadow’s Too Hot’n Spicy
(Karaatin Petrus Pyhän Poika - Ketrin’s Denise) om. Seija Lukula
ERI Paradisehill Blue Princess Leia
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Huisin Blue Diamond) om. Katja Laine
EH Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta
EH Sleepless Ghost Town
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Sleepless Pop That Lock) om. Nina Kankaanpää

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VARACA FI MVA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 2 Nice Try I Am The One
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Marguerite Nyman
ERI 3 Shadeland The Treasure
(Pikikuonon Brad Pitt - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa
EH 4 Copystyle Almost Unreal
(Windcrest Blaze Of Fire - Copystyle More Than A Wish) om. Seija Lukula
EH White Coastal Little Estelle
(Achor's Surprise Darwin - White Coastal Little Blue Cathay) om. Kristina Heinström

Valioluokka

ERI 1 SA FI&SE&EE&LV&RU MVA RKFV Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 2 SA C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 FI&EE&LV&LT&BALT MVA EE JMVA Tricky Blue’s First Miss Tress
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA FI&SE AVA FI&SE AVA-H Amarantes Vanille Noire
(Golden Rose Play With Fire – Moorwood Caribbean Blue Lovestory) om. Pia Lumme
ERI 3 SA Hillfire Tri To Be Good
(Japaro Tri To Resist – Honeybrook Caribbean Sea Pearl) om. Kati Wester & Pia Häggblom
ERI 4 FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho