Salo RN 13.5.2017 

Tuomarit: Gerard Cox, Irlanti (56 kpl)

Catherine Rooney, Irlanti (pen, vet 8 kpl)


PU 1 SERT *FI MVA* VSP White Coastal Little Mission Star
PN 1 SERT ROP Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie 
PU 2 VASERT Mei Dan Mustikka PN 2 VASERT Esmari Me Myself And I
PU 3 Moorwood Caribbean Blue Lover PN 3 Marvitholl Amanda Lear
PU 4 Huisin Corona Borealis  PN 4 Mei Dan Joulu-Rauha
VSP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover ROP-VET Sound’s Grand Girlish
ROP-kasvattaja Mei Dan kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Taikapennin Mojito
(Amazing Avici Of Endless Bina’s Love – Angerikas Giulietta Gothic Girl) om. Sonia Delatte

Junioriluokka

ERI 1 SA Richmaus Lucky Man
(Sanscott Sea On Stars – Richmaus Mistress) om. Helene Virtanen
ERI 2 SA Shet Up Xavier
(Bosom Buddy’s Unawatuna – Shet Up Say You Say Me) om. Katriina Lindfors
ERI 3 Satulinnan Tarmo-Taneli
(Helskon Pavarotti – Satulinnan Sirius) om. Mika Vainio
ERI 4 Neat Dream All Shock Up
(Jeonan Cool As Ice – Tulihännän Kullanmuru) om. Inkeri Vapalahti

Nuorten luokka

ERI 1 SA Sweet Me Funny Guy
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Golden Rose Whisper Of Love) om. Anniina Heino & Riku Peltomaa
ERI 2 EE JMVA Onnenpisaran Mukava Mestari
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Niina Kaanela
ERI 3 Shet Up Valueable One
(Silimen Usvametsän Prinssi - Shet Up She’s The One) om. Julia ja Elina Jalonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT Mei Dan Mustikka
(Carmylie Arctic Nights – Mei Dan Mörk Björk) om. Anna Syvänen
ERI 2 SA Classicway Legends Of The Fall
(Moorwood Hot Legend – Classicway My Precious) om. Sirpa Saarni
ERI 3 Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kristina Heinström
ERI 4 Bosom Buddy’s Xii Romeo
(Helskon Rembrandt – Bosom Buddy’s Oona) om. Jari Kemppainen
ERI Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen
EH Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
EH Helmilän Edward
(Villanillan East Ender – Scandyline Black Treasure) om. Saara Ruotsalainen
EH Länsimetsän Auringonnousu
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Päivi Pusa & Antti Juutila
EH Mutkis Rokki Amadeus
(Golden Rose Play With Fire – Mutkis Hulda Huoleton) om. Jaana Suutari & Onerva Varjonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* VSP SE&EE MVA EE JMVA TLNJW-14 TLNW-14 White Coastal Little Mission Star
(Island Breeze Como - White Coastal Little Madonna Star) om. Niina Ojala
ERI 2 SA PU 4 FI MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén & Nina Mäkinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 3 VSP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen
ERI 2 FI&LV&BY MVA Helskon Pavarotti
(Helskon Kaleva – Memus Jazzin Monica) om. Helene Virtanen
ERI 3 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA Mei Dan Rönn
(Triumph Twister At Mei Dan - Triumph Snowflake at Mei Dan) om. Julia & Elina Jalonen

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Classicway My One Weakness
(Happy Master’s Play The Game - Classicway My Precious) om. Helena Sipponen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 Marvitholl Amanda Lear
(Marvitholl Vilyam - Marvitholl Legende) om. Anna Sindikayeva
ERI 2 SA Huisin Xtremely Lovable
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Huisin Adorable Miracle) om. Sari Kantola
ERI 3 SA Bosom Buddy's Yours Faithfully
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI 4 Cinnatess Irresistible Isadora
(Bosom Buddy’s Xii Romeo – Lähderinteen Adalmiina) om. Marja Rantalainen
ERI Abundantia's Bi Black Dream
(Bumtsi Bum Bottoms Up - Abundantia’s Bi My Blue Princess) om. Piia Pesonen & Olli Leino
ERI Rosebridge’s Lily Kiss
(Susadan Fedya - Rosebridge’s True Romance) om. Merja Vanhanen & Mia Rokkanen
ERI Tulihännän Merihelmi
(Blue Heavens Time For Sunsweet - Tulihännän Wendy) om. Gunnel Helander
EH Dewmeadows Silver Princess
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Dewmeadows Blue Diamond) om. Christel Franzen
EH Satulinnan Pyhä-Lucia
(Helskon Pavarotti – Satulinnan Carola) om. Tarja Rostén
EH Shet Up Yahoo
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om. Katriina Kauhaniemi
EH Shet Up Yes Yes
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om. Katriina Kauhaniemi
EH Mutkis Ansa Aurinkoinen
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Mutkis Kiki Kaunotar) om. Jaana Suutari

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA PN 2 VASERT Esmari Me Myself And I
(Grandgables Mr Puss In Boots – Esmari Top Model) om. Marja Heikkonen
ERI 3 SA Shet Up What's Up
(Snowglow’s Zorro’s Spirit – Onnenpisaran Sininen Serenadi) om. Carina Karlsson & Katriina Kauhaniemi

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 Mei Dan Joulu-Rauha
(Brieya Meidan Oscar - Mei Dan Minu Koer) om. Meira Kurvinen
ERI 2 SA Nappulavaaran Kuka Muu Muka
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI 3 Mei Dan Fanny
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Mörk Björk) om. Pirjo Varonen
ERI 4 Lähderinteen Aurora
(Moorwood Hot Legend – Helskon Martha) om. Satu Väätäinen
ERI Bosom Buddy's Yes I'm Adele
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Jenni Jätinvuori
ERI Huisin Spring Flower
(Tunmark’s Pride And Joy - Huisin Bibbidi Bobbidi Boo) om. Sirpa Saari
ERI Jagasar Fia Fidelma
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Bridemoor’s Black Queen) om. Sirpa Forsgren
ERI Lähderinteen Adalmiina
(Sweet Me Believe In Dream - Helskon Norma) om. Marja Rantalainen
ERI New Spices Dreams Of Blueberry
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai) om. Helena Sipponen
ERI New Spices Golden Gooseberry
(Degallo The Name Is Bond - White Coastal Little Black Bonsai) om. Sirkka Vasenius
ERI Ninas Honey Delight
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi - Ninas Easy To Ador) om. Carina Karlsson
ERI Shet Up Say You Say Me
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Shet Up Mother's Legacy) om. Niina & Sisko Kaanela
ERI Shet Up She's The One
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Shet Up Mother's Legacy) om. Katriina Kauhaniemi
ERI Shet Up Touched By Destiny
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Eija Soiniola
EH Classicway Dancing In The Dark
(Windcrest Blaze Of Fire – Classicway My Precious) om. Anne Ervelius
EH Dreamhill Piece Of My Heart
(Bridemoor's Sergeant Pepper - Satulinnan Nupun Nella) om. Marja Rantalainen
EH Freudenbringer Kiia
(Tachnamadra The Designer – Bridemoor’s Glowing Fantasy) om. Eija Pensasmäki
EH Golden Rose Little Sunshine
(Myhappiness Dad’s Son – Golden Rose Arctic Stardust) om. Krista Virtanen
EH Mutkis Hilma Hempukka
(Island Breeze Como – Mutkis Siinä On Sissi) om. Jaana Suutari
EH Nalletassun Emmi
(Helskon Rembrandt – Freudenbringer Kiia) om. Eija Pensasmäki
EH Susadan Goyas Venus
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Anna Pyörälä

Valioluokka

ERI 1 SA FI&EE&LV&LT&BY&BALT MVA LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET FI MVA Sound’s Grand Girlish
(Grandgables A Showy Fellow – Sound’s Golden Fame) om. Marja Heikkonen
ERI 2 FIN&EE MVA Shet Up Heiress Of Time
(Prince Of Sunlight All The Best – Shet Up Charmed Times) om. Carina Karlsson
ERI 3 FI MVA New Spices Anise Flower
(Brieya Meidan Oscar – Sunsweet Wildest Dream) om. Sirkka & Susanna Vasenius
H C.I.B FI MVA PRTV-13 Mei Dan Boa
(Triumph American Idol At Mei Dan - Carmylie Triumph At Mei Dan) om. Meira Kurvinen
H Nebtunuksen Blue X-Pert
(Lundecock’s At Dot Com – Atamanin Blue Kiss) om. Eija Pensasmäki


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Mei Dan, Nada Sandberg
2 KP kennel Huisin, Tarja & Ossi Rostén
3 kennel Shet Up, Katriina Kauhaniemi