Saarijärvi KR 22.7.2017

Tuomari: Tino Pehar, Kroatia (32 kpl)


PU 1 ROP Pikikuonon Brad Pitt
PN 1 SERT VSP Pikikuonon Miss Marutzella 
PU 2 SERT Lonestar's American Pride PN 2 Lemmikkipolun Sininen Sävel
PU 3 VASERT Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider PN 3 VASERT Pikikuonon Super Donna
PU 4 Neo Gintarinė Sala PN 4 Abundantia’s Bi My Blue Princess
ROP-VET BIS-VET 4 Pikikuonon Brad Pitt VSP-VET Pikikuonon Super Donna
ROP-kasvattaja BIS 4 Pikikuonon kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Pikikuonon Lapin Loitsu
(Käpäläkoplan Hugo – Pikikuonon Miis Honey) om. Mari Koljonen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Lonestar's American Pride
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 SA PU 3 VASERT Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
ERI 3 Lonestar's American Dream
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om. Jutta Jaatinen
ERI 4 Rus Marlins Dominik
(Uletnyi Brend S Egerskoy Slobody – Rus Marlins Zheneva) om. Elina & Ari Moisio
ERI Paradisehill Son Of Jedi-Warrior
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Huisin Blue Diamond) om. Aino Oikari
ERI Scandyline Unconditional Love
(Topstail Tamerlan – Harwish Gipsy Star) om. Marita Axi & Tuula Jokinen
ERI Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo
EH Myhappiness Now Or Never
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooh - High-Glade’s Flaming Star) om. Jannika Mäki
H Satulinnan Pyhä Patrik
(Helskon Pavarotti – Satulinnan Carola) om. Mikko Kumpulainen

Nuorten luokka

H Pikikuonon Thunderbird
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Luz De La Luna) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 SA Pikikuonon Mel Gibson
(St. Kilda’s Black Magic – Pikikuonon Super Nuka) om. Sini Joutjärvi
ERI 3 LT JMVA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 4 Myhappiness I'm So Happy
(Khimairan Celestial Diamond – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Janika Mäki
ERI Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET BIS-VET 4 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Pikikuonon Tunturin Taika
(Nero Gintarine Sala – Päivänpaisteen Veileä-Venla) om. Petra Tamminen

Junioriluokka

ERI 1 SA White Coastal Magical Mary
(White Coastal Hero Star - White Coastal Blessed Spirit) om. Tuula Jokinen
EH 2 Tricky Blue's Copycat
(Ketrin’s Original - Tricky Blue’s First Miss Take) om. Jukka Miitta
EH 3 Tulihännän Merihelmi
(Blue Heavens Time For Sunsweet - Tulihännän Wendy) om. Gunnel Helander
H Prinsessalinnan Tutkijan Innostus
(Blenmerrow In The Mood - Prinsessalinnan Savon Sankari) om. Emilia & Tommi Tynjälä & Eine Kanto
H Trickteam Ci Melethron Nin
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Miira Häggblom & Sari Aaltonen

Nuorten luokka

ERI 1 SA Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever) om. Minna Jokinen
EH 2 Onnenpisaran Mainio Mimmi
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Sirkku Heliävirta & Jaana Rautio

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Pikikuonon Miss Marutzella
(Cimillan Batman - Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 SA PN 4 Abundantia’s Bi My Blue Princess
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Abundantia’s Royal Smile) om. Maarika Pirinen
ERI 3 SA Lemmikkipolun Hunajakukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuula Vesala
ERI 4 SA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Tytylän Summer Dark Beauty
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Minna Saarelainen
EH Agarwaen Cyan Windfall
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Hanna-Mari Perämäki

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI MVA Lemmikkipolun Sininen Sävel
(Khimairan Answer For Hopes – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Tuula Vesala
ERI 2 SA FI&EE MVA LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET EE MVA Pikikuonon Super Donna
(Cimillan Batman – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 4 kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen-Heikkinen