Pello RN 22.4.2017

Tuomari: Leni Finne (43 kpl)


PU 1 SERT ROP RYP 1 BIS 2 Request Shaded Style
PN 1 VSP Foxitar Kerttufox
PU 2 Usvatar Dominic PN 2 Minitiimin Updated Quizz
PU 3 Copperville Francesco Bernoulli PN 3 SERT Jeonan Flash Of Stars
PU 4 Request Star Warrior PN 4 VASERT Request Golden Charisma
VSP-VET Request Star Warrior ROP-VET BIS 2 Foxitar Kerttufox
ROP-kasvattaja BIS 1 Request kennel  
 

 

Urokset

 

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP RYP 1 BIS 2 Request Shaded Style
(Request Star Warrior – Request Golden Belle) om. Kristina Waara
EH 2 Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala

Nuorten luokka

ERI 1 Request Wild Wish
(Request Star Warrior – Request Miss Magnolia) om. Kristina Waara
H Kultalan Antto
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen

Avoin luokka

ERI 1 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 2 Shadeland On The Sunny Side
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om.
EH 3 Käpäläkoplan Hugo
(Hillstone Final Cut – Käpäläkoplan A Pretty Penny) om. Teresa Tuomela
EH 4 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
H Ruusupuun Claim To Fame
(Ketrin’s Eldorado – Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA PU 3 FI&SE MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 3 SA FI&NO MVA Request Just Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Just Adorable) om. Kristina Waara
ERI 4 FI MVA Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
EH SE MVA Lundecock’s Snowball In Hell
(Sommerville Mr Nice Guy - Lundecock’s Miss Jenny) om. Maila Almquist

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 VSP-VET FI&SE&NO MVA Request Star Warrior
(Grandgables Say It Again Sam – Moorwood Fashion World) om.  Kristina Waara
EVA Shandy’s Eye Of Storm
(Grandgables A Showy Fellow – Riishill’s Riis-Viivi) om.

 


Nartut

 

Junioriluokka

ERI 1 SA Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 3 Dash'ing Silver Silk
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
ERI 4 Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
EH Jeonan Lucky Starlover
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Jeonan Flash Of Stars) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
EH Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Kartiosumun Aureole Of Anthelion
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
EH Kultalan Baba
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
H Kartiosumun Awe-Inspiring Apogee
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Bluemeadow's Silhouette In Red
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Soile & Tero Vuorilampi
EH 2 Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heidi Viita

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 2 SA PN 4 VASERT Request Golden Charisma
(Louanda Simply Gold –Nigma Corroboree) om. Lillemor Engebro
ERI 3 Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
ERI 4 Taikatuokion Lapinlumous
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Anette Tuomela
ERI Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
ERI HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI Request Miss Magnolia
(Kråkeslottets Mr Cadillac - Request Adorable Belle) om. Lillemor Engebro
ERI Susadan Zoom Zoom
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Titania) om. Maarit Tervonen
EH Milward Simply A Singer
(Lundecock's Fiddler On The Roof - Milward Simply A Treasure) om. Susanne Lindberg
EH Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Marika Syväsalmi
EH Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH Whirling's Bells Will Ring
(Bluemeadow’s Unique Harmony – Bosom Buddy’s Lady In Black) om. Ella Saarenpää
H Kivivuoren Beatrice
(Mintolan Luke – Päivänpaisteen Varma-Veera) om. Kirsi Ollila

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET BIS-VET 2 FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA PN 2 FI MVA HeW-15 Minitiimin Updated Quizz
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quizz Show) om. Anna Yliaska
EH 3 Käpäläkoplan Milla
(Carmylie American Dream - Carmylie Playtime at Kapalakopla) om. Teresa Tuomela


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Request, Lillemor Engebro