Outokumpu RN 23.4.2017

Tuomari: Dan Ericsson, Ruotsi (48 kpl)


PU 1 VSP Lemmikkipolun Freddie
PN 1 ROP Onnenpisaran Verraton Lysti
PU 2 Pm Quality's Twist And Shout PN 2 Minitiimin Quest For Glory
PU 3 Kuunhohteen Iltahämärä PN 3 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
PU 4 Lemmikkipolun Hurmuripoika PN 4 SERT Minitiimin I Do I Do I Do
SERT Nero Gintarinė Sala  
VASERT Neo Gintarinė Sala VASERT Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala

VSP-VET Pikikuonon Brad Pitt

ROP-kasvattaja BIS 3 Onnenpisaran kennel

ROP-VET BIS-VET 3 Minitiimin Quest For Glory

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
? Khimairan Jesting Jumper
(Valerina Ross Boomerang - Khimairan Behind Blue Eyes) om. Paula Päivärinta
? Nicaro'n Gordon Cooper
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro'n Amanda) om. Tiina Hiltunen

Junioriluokka

ERI 1 SA LT&EE JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om. Liisa & Timo Vepsäläinen
ERI 2 Serannan Amor Star
(Pikikuonon Love Sadun - Nicaro'n Anceliga) om. Noora Timonen & Harri Toivanen
EH 3 Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Nina Vasara & Hanne Lindell
EH 4 Jasmirin Nuuti
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Bumtsi Bum Great Expectations
(Bumtsi Bum Bottoms Up - Bumtsi Bum Quite Like Bluebell) om. Johanna Huttunen

Nuorten luokka

EH 1 Dreamlook Unique Black Prince
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Dreamlook Happy Dreamer) om. Marja-Liisa Miettinen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 FI MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
ERI 2 SA SERT LT&EE JMVA Nero Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Sari Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 3 SA VASERT Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 4 Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pentti Kaarela & Terttu Ala-Tuuhonen
ERI Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
EH Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen
EH Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreamlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 VSP FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA PU 2 FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA PU 4 FI&LT MVA JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI 4 SA FI&EE MVA EE JMVA Onnenpisaran Ihmemies
(Windcrest Blaze Of Fire – Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Heliävirta & Anneli Illikainen
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI MVA Request Bright Gold
(Louanda Simply Gold – Request Adorable Belle) om. Suvi Leinonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Onnenpisaran Raikas Riimi
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 4 SERT Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA Haloilmiön Helmililja
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie - Haloilmiön Alppiruusu) om. Hanne Lindell
ERI 3 Lovestain Too Glam To Give A Damn
(Request Mr Miracle – Sumburgh Head’s Rag Doll) om. Anna Oinonen
ERI 4 Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH Jasmirin Natta
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Vuokko Mähönen
EH Jasmirin Nuppu
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Metsävaaran Indy's Last Hope
(Kamajakin Raisu Mies - Pikikuonon Indy Brown Bendi) om. Saara Sorsa
H Toivesadun Esmeralda
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Dreamlook Fashion Fairytale) om. Salla Kosunen & Atte Jäntti

Nuorten luokka

EH 1 Khimairan Hold My Soul
(Request Bright Gold – Dreamhill Piece Of My Soul) om. Marja Soininen & Maiju Immonen
EH 2 Bluemeadow's Silhouette In Red
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Soile & Tero Vuorilampi
EH 3 Mintolan Patricia
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen
H Backyard's Fellows Miranda
(Island Breeze Como – Sunsweet Sweet Mystique) om. Pirjo Happonen

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT RU JMVA Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Minna Hämäläinen & Maiju Puumalainen
ERI 2 SA EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
ERI 3 SA Lemmikkipolun Hunajakukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuula Vesala
ERI 4 Lemmikkipolun Lumo
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Kirsi Laitinen
ERI Pilvikirsikan Kullannuppu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Kirsi Laitinen
ERI Sheepwhisper's Blue Sound
(Mintolan Luke – Sinisilkin Salaisuuksien Varjo) om. Sanna Turunen
ERI Shetfun Bright Like Diamond
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Virpi & Ari Hänninen
ERI Silverflocks Spring Estelle
(Imaferrari's Flamecatcher - Kråkeslottets Thyra Danebot) om. Virpi & Ari Hänninen
EH Jasmirin Estella
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Tiina Mähönen
EH Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET BIS-VET 3 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 3 Mintolan Cassie
(Romashev’s Kings Ranson At Mistelin – Tytylän Yökaste) om. Anne-Mari Hakkarainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 3 kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala