Oulu KV 16.7.2017

Tuomari: Paul Stanton, Ruotsi (51 kpl)


PU 1 CACIB VSP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 CACIB ROP RYP 2 St.Kilda's Take The Lead
PU 2 VARACA Sweet Me Believe In Dream PN 2 Minitiimin Updated Quizz
PU 3 SERT Ketrin's Pepperoni PN 3 SERT VARACA Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
PU 4 Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 4 VASERT Mystica Line She's The One
 VASERT Jeonan Meet The King  
 

ROP-VET Minitiimin Updated Quizz

 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA VASERT Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 Kultalan Bamse
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Annukka Juntunen
EH 3 Käpälämetsän Hallan Tähtitomu
(Jeronymo Ze Shetlandu – Jelisan Desdemona) om. Riina Niskala

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
ERI 2 HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
EH 4 Violetdream Fit For A King
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Violetdream Divine Lady) om. Jenni Isoniemi
EH Dash'ing Silver Stream
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Johanna Broström

Avoin luokka

ERI 1 Susadan Higgo Wonder
(Cardiew’s Absurd Bi Black - Grandgables Feather Duster) om. Niina Kantola
EH 2 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
EH 3 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
EH 4 Käpälämetsän Tähdenlento
(Käpälämetsän Alexander – Golden Rose Night Memory) om. Riina Niskala

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 2 VARACA C.I.B FI&LV&LT&BY MVA BALTV-16 Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 3 SA PU 4 FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 4 C.I.B FI&EE&LV MVA EEV-16 Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen
ERI FI&SE MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI FI MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén
ERI FI&SE MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 BALTV-17 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Tiina Ojala
EH FI MVA Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
EH Lundecock's Speed Limit
(Tachnamadra The Designer - Lundecock's Rainbow Lily) om.

 


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
ERI 2 Dash'ing Unbelievable Upgrade
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Maarit Tervonen
ERI 3 Mystica Line Aiming For Glory
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 4 Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Amor'jade Name Of The Game Is Parsialan
(Usvatar Dominic - Amor'jade Breeders Pride) om. Anne Kuutti
EH Kartiosumun Adorable Apastron
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Sirpa Lesonen
EH Violetdream Hymn To Afrodite
(Ketrin’s Eldorado - Violetdream Betty Boop) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT VARACA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 3 HeJW-16 Susadan Ingrid
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen) om. Tiina Ojala & Aini Kaltakari
ERI 4 Bluemeadow's Silhouette In Red
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Soile & Tero Vuorilampi
ERI Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
EH Dash'ing Silver Silk
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
EH Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
EH Violetdream Fit For A Princess
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Violetdream Divine Lady) om. Sanna Törmänen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 2 Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Marika Syväsalmi
ERI 3 Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heidi Viita
ERI 4 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Shadeland The Treasure
(Pikikuonon Brad Pitt - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa
EH Männynkävyn Quizz Me Quick
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
EH Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP RYP 2 FI MVA St.Kilda's Take The Lead
(-) om. Mona-Rita Thorshaug
ERI 2 SA FI&EE MVA Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
ERI 3 SA C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 4 POHJ MVA PMJV-12 DKV-13 SEV-13 Belmaras’s Yo Mama’s A Pajama
(Evad Dream Stone Of Lochkaren – Shellrick’s Popcorn) om. Maria Kristiansen
ERI SE&NO MVA Shellrick's Future Fashion
(Guns & Roses Scottish Spook – Shellrick’s Just A Wish) om. Sissel Vaksvik

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET FI MVA HeW-15 Minitiimin Updated Quizz
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quizz Show) om. Anna Yliaska
ERI 2 C.I.B FI&LV&EE MVA BALTJV-10 Huisin Summernight Sun
(Anakin Skywalker Jedi Des Romarins De Mayerling – Anyway Classic Future) om. Tarja Rostén