Oulu KV 15.7.2017

Tuomari: Johan Wulteputte, Belgia (68 kpl)


PU 1 CACIB VSP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 SERT *FI MVA* CACIB ROP St.Kilda's Take The Lead
PU 2 SERT VARACA Kiitäjän Bablo PN 2 Minitiimin Updated Quizz
PU 3 Dash’ing Optimistic Oliver PN 3 VASERT VARACA Amor'jade Hooray I'm A Delight
PU 4 VASERT Usvatar Giorgino PN 4 Belmaras’s Yo Mama’s A Pajama
  ROP-VET Minitiimin Updated Quizz

ROP-kasvattaja Usvatar kennel

 
 

 

Urokset

Junioriluokka

EH 1 Kultalan Bamse
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Annukka Juntunen
H Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
H Käpälämetsän Hallan Tähtitomu
(Jeronymo Ze Shetlandu – Jelisan Desdemona) om. Riina Niskala
H Wannadream's Charlie Chaplin
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Susadan Wannabee) om. Riitta & Mika Hautala

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
ERI 2 SA Request Shaded Style
(Request Star Warrior – Request Golden Belle) om. Kristina Waara
ERI 3 SA PU 2 SERT VARACA HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 4 SA Request Wild Wish
(Request Star Warrior – Request Miss Magnolia) om. Kristina Waara
ERI Violetdream Fit For A King
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Violetdream Divine Lady) om. Jenni Isoniemi
EH Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala

Avoin luokka

ERI 1 SA Moorwood Dandy In Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Look For A Dress) om. Taru Mäkimartti
ERI 2 SA Qtamon Pied Wagtail
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Bumtsi Bum Nightingale) om.
EH 3 Käpälämetsän Tähdenlento
(Käpälämetsän Alexander – Golden Rose Night Memory) om. Riina Niskala
EH 4 Susadan Higgo Wonder
(Cardiew’s Absurd Bi Black - Grandgables Feather Duster) om. Niina Kantola
EH Susadan Chop Chop
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Titania) om.
H Myhappiness Elvis On My Mind
(Golden Rose Play With Fire – High-Glade’s Flaming Star) om. Hanna Pääkkönen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 3 FI MVA Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
ERI 3 SA FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 4 SA FI&SE MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 BALTV-17 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Tiina Ojala
ERI FI MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén
ERI Lundecock's Speed Limit
(Tachnamadra The Designer - Lundecock's Rainbow Lily) om.
ERI FI MVA JV-13 Usvatar Darius
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Riitta Juutinen
ERI FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
EH FI MVA Golden Rose Ice Storm
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Brilliant Touch) om. Eveliina Pylväs
H FI&SE&EE MVA EE JMVA TLNJW-14 TLNW-14 White Coastal Little Mission Star
(Island Breeze Como - White Coastal Little Madonna Star) om. Niina Ojala

Veteraaniluokka

EH 1 FI&SE&NO MVA Request Star Warrior
(Grandgables Say It Again Sam – Moorwood Fashion World) om.  Kristina Waara


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Anyway Summer Wind
(Blenmerrow In The Mood – Anyway Spring Wind). Om Tarja Rostén

Junioriluokka

ERI 1 SA Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
ERI 2 Jeonan Lucky Starlover
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Jeonan Flash Of Stars) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
EH 3 Wannadream's Charming Queen
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Wannabee) om. Henna Tapojärvi
EH 4 Violetdream Grace To Aurora
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH Dash'ing Unbelievable Upgrade
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Maarit Tervonen
EH Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Mystica Line Aiming For Glory
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
H Kartiosumun Adorable Apastron
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Sirpa Lesonen
H Mystica Line Always On My Mind
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight) om.
H Pirpanan Everlasting Love
(Pikikuonon Love Sadun - Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa
H Violetdream Grace To Gaia
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Soile Palosaari

Nuorten luokka

ERI 1 SA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 3 Golden Rose Ring Of Fire
(Degallo The Name's Bond - Golden Rose Flame Of Fire) om. Elise Eskelinen
ERI 4 Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
EH Amor'jade Latoya Toytoy
(Käpäläkoplan Hugo - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
EH Dash'ing Silver Silk
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
EH Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
T Pirpanan Eternal Dream
(Pikikuonon Love Sadun - Pirpanan Always In My Dreams) om. Katja Myyry & Janne Tuominen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT VARACA Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
ERI 2 Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Marika Syväsalmi
ERI 3 Männynkävyn Quizz Me Quick
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
EH 4 Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Susadan Dammit U
(Shadeland Light Up The Night – Susadan Windhaven) om. Tiina & Kimmo Ojala
EH Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
H Black Classiel's Deville
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Salla Pirttimäki
H Kamajakin Unelmien Prinsessa
(Helskon Brandt – Kamajakin Mahtava Homma) om. Tiia Tyrväinen
H Shadeland My Funny Valentine
(Shellrick’s King Cool – Shadeland Kiss Before The Dawn) om. Sari Särestöniemi & Katja Vierimaa
H Susadan Hissy Fitz
(Cardiwe’s Absurd Bi Black - Grandgables Feather Duster) om.
H Violetdream Dazzling Dame
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Tiina Ylilehto

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* CACIB ROP St.Kilda's Take The Lead
(-) om. Mona-Rita Thorshaug
ERI 2 SA C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 3 SA PN 4 POHJ MVA PMJV-12 DKV-13 SEV-13 Belmaras’s Yo Mama’s A Pajama
(Evad Dream Stone Of Lochkaren – Shellrick’s Popcorn) om. Maria Kristiansen
ERI 4 SA FI&BY MVA Susadan Wannabee
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Henna Tapojärvi
EH FI&EE MVA Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
EH SE&NO MVA Shellrick's Future Fashion
(Guns & Roses Scottish Spook – Shellrick’s Just A Wish) om. Sissel Vaksvik

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET FI MVA HeW-15 Minitiimin Updated Quizz
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quizz Show) om. Anna Yliaska
ERI 2 SA FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 C.I.B FI&LV&EE MVA BALTJV-10 Huisin Summernight Sun
(Anakin Skywalker Jedi Des Romarins De Mayerling – Anyway Classic Future) om. Tarja Rostén
ERI 4 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA BALTV-13 LVV-14 Looney Toonie’s Boogie Woogie
(Lundecock’s Fiddler On The Roof – Siniketun Serenella) om. Kati Korkeamaa


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Usvatar, Tiina & Juha Karjalainen