Muurame RN 9.9.2017

Tuomarit: 

Chie Ejima, Japani (nartut, ROP, 32 kpl)
Guy Jeavons, Kanada (pennut, urokset, 9 kpl )


PU 1 ROP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 VSP High-Glade’s Dina Daylight
PU 2 SERT Readysetgo Extremely Cheeky PN 2 SERT Blue Heavens Future Hope For Sunsweet
PU 3 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses PN 3 VASERT Bumtsi Bum Year Of The Snake
PU 4 VASERT Starsong Tiger Muffin PN 4 Abundantia’s Bi My Blue Princess
  ROP-VET High-Glade’s Dina Daylight
ROP-kasvattaja BIS 1 Bluemeadow's kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 Cobblestone
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Bumtsi Bum Year Of The Snake) om. Maria-Riikka Pesonen

Junioriluokka

EH 1 Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
EH 2 Amor'jade Mister Spit Fire
(Bradshaw Breaking All The Rules – Leigh-Hi’s Spit Fire) om. Marja-Kaisa Kortesalmi

Nuorten luokka

EH 1 Serannan Amor Star
(Pikikuonon Love Sadun - Nicaro'n Anceliga) om. Noora Timonen & Harri Toivanen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Readysetgo Extremely Cheeky
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Rosa Savolainen
ERI 2 SA PU 4 VASERT Starsong Tiger Muffin
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen
ERI 3 Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen & Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 4 Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 3 FI&EE&BY MVA LT JMVA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Flaming Snow's Crowned Queen Of Polar Night
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Suvi Anttila
2 Corticera
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Bumtsi Bum Year Of The Snake) om. Amanda Pöntynen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Blue Heavens Future Hope For Sunsweet
(Kismet’s Don’t Mess With Texas - Blue Heavens Take A Chance On Me) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi
ERI 2 SA Karina Domi Pearl
(Shinning Charm Amaretto – Unique Jewel Domi Pearl) om. Sanna Turunen ja Henna Kähkönen
ERI 3 Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts) om. Hanne Lindell & Nina Vasara
ERI 4 Trouble-Free Fiona
(Personlighetens Blue Ice H - Trouble-Free Eowyn) om. Anna-Kaisa Porri
EH Bluemeadow's Veronica’s Double Life
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine) om. Maria Raatikainen
EH Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen
EH Nappulavaaran Helmen Hohde
(Happy Master’s Play The Game – Nappulavaaran Mielihyvää) om. Eeva-Riitta Alanen & Päivi Jokiranta
EH LT JMVA Onnenpisaran Raikas Riimi
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
EH Trickteam Ci Melethron Nin
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Miira Häggblom & Sari Aaltonen

Nuorten luokka

ERI 1 SA Myhappiness Magic Touch
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Tanja Pihlaja
ERI 2 SA Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila
ERI 3 Onnenpisaran Fiini Freesia
(Degallo The Name’s Bond - Onnenpisaran Verraton Lysti) om. Sirkku Heliävirta
EH 4 Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH Happy Master's Yummy Cookie
(Valerina Ross Boomerang - Happy Master's Ready Steady Go) om. Kaisa Vanhatalo

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Bumtsi Bum Year Of The Snake
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Love In Snow) om. Petra Suurkari
ERI 2 SA PN 4 Abundantia’s Bi My Blue Princess
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Abundantia’s Royal Smile) om. Maarika Räsänen
ERI 3 SA Amarantes Envy Me
(Amarantes Vendetta – Deep Illusion’s Kangaroo) om. Nina Vasara
ERI 4 SA FI MVA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
ERI Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI Mistelin Zarah
(Shelridge Severin – Homedale’s Kind Kiss) om. Mirva Pajunen
ERI FI AVA-H Myhappiness A First One
(St. Kilda’s That’s The Spirit – Moorwood Caribbean Night Gown) om. Tanja Pihlaja
EH Amor'jade Latoya Toytoy
(Käpäläkoplan Hugo - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
EH Bluemeadow's Red Boots Twister
(Sweet Me Believe In Dream - Whitefur’s Blackwish) om. Emmi Peltola
EH Bluemeadow's Silhouette In Red
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Soile & Tero Vuorilampi
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen

Valioluokka

ERI 1 SA FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 EE MVA Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho
ERI 2 Silimen Pumpuliunelma
(Blenmoon Black King – Golden Rose Heavenly Dream) om. Petra Suurkari
ERI 3 Deep Illusion’s Kangaroo
(Faradale Frisbee For Grandgables – Deep Illusion’s Fancy Curve) om. Kirsti Immonen
ERI 4 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA EE VMVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
2 KP kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta