Mikkeli KR 8.7.2017 

Tuomari: Tarja Löfman (32 kpl)


PU 1 ROP Kuunhohteen Houkutus
PN 1 VSP Tricky Blue's First Miss Tress
PU 2 Zarvo's U.S Black Wild Card PN 2 Bosom Buddy’s Jingle Bell
PU 3 Pikikuonon Brad Pitt
PN 3 Silimen Meri-Usva
PU 4  PN 4 

SERT A Little Romance Liceliette
VASERT Amarantes Pirate Picotee

 

ROP-VET Zarvo's U.S Black Wild Card


VSP-VET Bosom Buddy’s Jingle Bell

 

Lisään/korjaan tuloksia, 
kun saan tietooni niitä! -Sari

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA SERT A Little Romance Liceliette
(-) om. Kaisa & Vesa Törn
EH 2 Guzzi Z Heřmanova Dvora
(Käpäläkoplan Moonstone - Medievalnserenity´ssweetsydney) om. Hanne Vallinkoski
EH 3 Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Nina Vasara & Hanne Lindell

Nuorten luokka

ERI 1 SA VASERT Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen
ERI 2 Rokkitassun Latest Black Trick
(Blenmoon Black King – Rokkitassun Adrenalina) om. Eija Grof

Avoin luokka

ERI 1 SA Jeremy Ze Zlate Hvezdy
(Lakewood N Belmar’s Eddy – Bella Ze Zlate Hvezdy) om. Mariia Maczulskij
EH 2 Rokkitassun James Bond
(Golden Rose Play With Fire – Nicha Over The Sea) om.
H Celtsdale Coming Attraction
(C-A-Moon Versace – Celtdale Airs N Graces) om. Heidi Neuvonen
H Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP FI MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA FI MVA Onnenpisaran Vallaton Ilo
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Anne Hirvonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 2 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV MVA EE JMVA Zarvo's U.S Black Wild Card
(Wynset's Meet The Press - Wynset's Into Thin Air) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 SA PU 3 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV&LT&RU&BALT MVA BALTV-12 Bigandan Blue Snowman
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables On Angel’s Wings) om. Päivi Harmuth


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Karina Domi Pearl
(Shinning Charm Amaretto – Unique Jewel Domi Pearl) om. Sanna Turunen ja Henna Kähkönen

Junioriluokka

ERI 1 Mustan Helmen Is The Love
(Looney Toonie’s Jippikayjey - Delightful Breeze Fulfilled Dream) om. Mariia Maczulskij
EH 2 Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi & Eila Neuvonen
EH 3 Tulihännän Merihelmi
(Blue Heavens Time For Sunsweet - Tulihännän Wendy) om. Gunnel Helander
EH 4 Anyway Dream Goes On
(Moorwood Hot Legend – Anyway What A Gamesaver) om.
EH Vicway Kiss Me Kate
(Carmylie Arctic Nights - Vicway Million Dollar Baby) om. Satu Estola
H Tricky Blue's Keyboarder
(Blenmoon Midsummer Drummer – Luonnikkaan Hellehupi) om. Wilhelmiina Niininen

Nuorten luokka

ERI 1 Mustan Helmen How I Need You
(Looney Toonie’s Jippikayjey - Looney Toonie’s Cha Cha Cha) om.
EH 2 Taskudyykkarin Enni Ensilento
(Caravan Emerico The Evil Devil – Cerebellum’s Pure Imagination) om. Pia Helander
H Rokkitassun Make A Wish
(Blenmoon Black King - Rokkitassun Double Cream) om. Merja Ellonen

Avoin luokka

ERI 1 Amarantes Envy Me
(Amarantes Vendetta – Deep Illusion’s Kangaroo) om. Nina Vasara
ERI 2 Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI 3 Grandgables Secret Rendevous
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Meet Me In Milan) om. Päivi Harmuth
EH 4 Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine) om. Eila & Heidi Neuvonen
H Tricky Blue's Original Candy
(Ketrin’s Original - Tricky Blue’s First Miss Take) om. Aki Korhonen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP FI&EE&LV&LT&BALT MVA EE JMVA Tricky Blue’s First Miss Tress
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 VSP-VET FI&EE&LV MVA EE VMVA Bosom Buddy’s Jingle Bell
(Bosom Buddy’s Faith And Hope – Golden Rose Mon Cheri) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 SA PN 3 FI MVA Silimen Meri-Usva
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Keijun Aamuusva) om. Anni Hautala
ERI 3 Deep Illusion’s Kangaroo
(Faradale Frisbee For Grandgables – Deep Illusion’s Fancy Curve) om. Kirsti Immonen