Lahti RN 1.5.2017

Tuomari: Helin Tenson (47 kpl)


PU 1 ROP RYP 1 BIS 1 Kell Zadig
PN 1 SERT VSP Zaza´s Sunny Girl
PU 2 SERT *FI MVA* Kuunhohteen Houkutus PN 2 VASERT Dreamhill What A Lovely Story
PU 3 VASERT Guzzi Z Hermanova Dvora PN 3 Onnenpisaran Hurmaava Hellä 
PU 4 Blenmoon Black King PN 4 Marsula Lotus Blossom
VSP-VET Blenmoon Black King ROP-VET Zaza´s Sunny Girl
ROP-kasvattaja BIS 3 Onnenpisaran kennel  
 

 

Urokset

 

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT Guzzi Z Hermanova Dvora
(Käpäläkoplan Moonstone - Medievalnserenity´ssweetsydney) om. Hanne Vallinkoski

Nuorten luokka

ERI 1 SA EE JMVA Onnenpisaran Mahtava Miete
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Marianne Timonen
EH 2 Shet Up Valueable One
(Silimen Usvametsän Prinssi - Shet Up She’s The One) om. Julia ja Elina Jalonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pentti Kaarela & Terttu Ala-Tuuhonen
EH 3 Golden Rose Whisper Of Destiny
(Blenmoon Black King – Golden Rose Broken Dreams) om. Marja Peltonen
EH 4 Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
EH Shetfun Blazing Prince
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Maria Hämäläinen
H FI MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Valioluokka

PU 1 ROP RYP 1 BIS 1 FI&SE&EE MVA Kell Zadig
(Okie’s Kell Wild Wild West – Kell Felicity) om. Marita Axi & Siw Kalvia

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 VSP-VET Blenmoon Black King
(Sherkarl Ice Wizard – Mistelin Tinette Mare) om. Sirkka-Liisa Metso & Eila Pöysä


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Taikapennin Blue Angel
(Amazing Avici Of Endless Bina’s Love – Angerikas Giulietta Gothic Girl) om. Eija Westerholm

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta
ERI 2 SA Lady Marion Navarette
(Monteverdi Navarette – Poetry In Motion Navarette) om.
ERI 3 Cinnatess Irresistible Isadora
(Bosom Buddy’s Xii Romeo – Lähderinteen Adalmiina) om. Marja Rantalainen
ERI 4 Silimen Mustan Liekehtivä Lempi
(Blenmoon Black King- Silimen Lempi-Helmiina)om. Sirkka-Liisa Metso
ERI Tulihännän Merihelmi
(Blue Heavens Time For Sunsweet - Tulihännän Wendy) om. Gunnel Helander
EH Bajka Z Klanu Wydry
(Non Stop Szafranowa Polana – Archos Canis Norica) om. Emma & Helena Väre
EH Joystory Adorable Princess Leia
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Markhill's Chains Of Love) om. Sari Ruuskanen
EH Kievraduv’va Silver Pearl
(Taikatuokion Hopeinen Kuu – Safirrubir Black Agility Pearl) om.
EH Shet Up Yahoo
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om. Katriina Kauhaniemi
EH Silimen Hohtavan Hehkuva Lempi
(Blenmoon Black King- Silimen Lempi-Helmiina)om. Sirkka-Liisa Metso
H Abundantia's Bi Black Dream
(Bumtsi Bum Bottoms Up - Abundantia’s Bi My Blue Princess) om. Piia Pesonen
H Golden Rose Whispers In The Dark
(Blue Heavens Time For Sunsweet – Golden Rose Arctic Stardust) om.
H Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi & Eila Neuvonen
H Zelmarian Yön Helinä
(St. Kilda’s Black Magic – Zelmarian Namikatze) om. Emma & Helena Väre

Nuorten luokka

EH 1 Shet Up Velvet Mist
(Silimen Usvametsän Prinssi – Shet Up She’s The One) om. Katriina Kauhaniemi

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 Marsula Lotus Blossom
(Sunland Suntory – Marsul Sweet Adelaide) om. Oona Pesonen
ERI 2 SA EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
ERI 3 SA Bumtsi Bum Alice In Wonderland
(Myhappiness Dad’s Son - Bumtsi Bum Quite Like Bluebell) om. Marja Haapaniemi
ERI 4 HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI Shet Up She's The One
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Shet Up Mother's Legacy) om. Katriina Kauhaniemi
EH Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine) om. Eila & Heidi Neuvonen
H Bernoban Amours Black Widow
(Marvitholl Amour Secret - Bernoban Suvijuhla) om.
H Golden Rose Moonlight Queen
(Myhappiness Dad’s Son – Golden Rose Brilliant Touch) om.
H Lähderinteen Adalmiina
(Sweet Me Believe In Dream - Helskon Norma) om. Marja Rantalainen
H Windydreams Velvet Heart
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Windydreams Sabine) om. Jaana Siltanen
T Evros Xactly In Time
(Smultronets I Got A Feeling – Evros Olivia Is Online) om. Anita & Kari Mattila

Valioluokka

ERI 1 SA FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 FI&EE&LV&LT&BALT MVA EE JMVA Tricky Blue’s First Miss Tress
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Hanne Vallinkoski
EH 3 FI MVA Golden Rose Exotic Flower
(Silimen Hymyn Tähtisumu – Golden Rose Little Mermaid) om. Mika & Ulla Virtanen
EH 4 EE MVA EE JMVA Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP ROP-VET Zaza’s Sunny Girl
(Zaza’s Golden Touch - Zaza’s Melody Swing) om. Barbro Lönnfors
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 3 Bumtsi Bum Jackpot Winner
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Bumtsi Bum Bohemia Black) om. Eija Westerholm
ERI 4 FI MVA Golden Rose Brilliant Touch
(Silimen Keijun Ikioma - Golden Rose Gipsy Queen) om. Eila Pöysä
ERI FI MVA Golden Rose Little Mermaid
(Bermarks Pride ’N’ Presence – Silimen Helmi-Keijutar) om. Mika Virtanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 3 kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Shet Up, Katriina Kauhaniemi