Lahti RN 14.5.2017 

Tuomari: Anthony Kelly, Irlanti (62 kpl)


PU 1 SERT *FI MVA* VSP Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
PN 1 ROP RYP 1 BIS 1 Minitiimin Quest For Glory
PU 2 Shadowmist Unfinished Business PN 2 SERT Jeonan Flash Of Stars
PU 3 Kuunhohteen Iltahämärä PN 3 Onnenpisaran Kultakutri
PU 4 VASERT Safirrubir Xmas Miracle PN 4 VASERT Zaza’s Sunny Girl
  ROP-VET BIS-VET 1 Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Onnenpisaran kennel  
 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen
ERI 2 Dash'ing Unique Update
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Eija Lammi & Lasse Laine
EH 3 Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
H Windcrest Blazing Amazing
(Shellrick's Less Is More – Windcrest Blaze Of Gold) om. Riitta Vanha-Perttula

Nuorten luokka

ERI 1 SA Eastdale Just A Orion Design
(Limbunya Orion – Eastdale Just A Dream Design) om. Anders Nyholm
EH 2 EE JMVA Onnenpisaran Mukava Mestari
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Niina Kaanela

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* VSP EE MVA LT JMVA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA PU 4 VASERT Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
ERI 3 Readysetgo Extremely Cheeky
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Rosa Savolainen
ERI 4 Pilvimarjan Johan Friso
(Dawnville You’ve Gotta Be Kidding – Sunsweet Blues Baby) om. Anne & Toni Vatanen
ERI Golden Rose Whisper Of Destiny
(Blenmoon Black King – Golden Rose Broken Dreams) om. Marja Peltonen
ERI Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pentti Kaarela & Terttu Ala-Tuuhonen
ERI Snowglow's Captain Morgan

(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
ERI EE MVA Sparks Of The Tempest Easy Lover
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose Ze Skalní Vyhlídky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
EH Cabone’s New Light
(White Coastal Little Black Tudor - Cabone’s Lady Lovetouch) om. Emmi Lepistö & Jaakko Peltonen
EH Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
EH Pm Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
EH Shet Up True Fate
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Kirsi Husu
EH Shetfun Blazing Prince
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Maria Hämäläinen
H Zelmarian Utuinen
(Kamajakin Rasa Villi – Zelmarian Lumipilvi) om. Taina Viskari

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 FI&EE&LV&RU MVA RU&EE JMVA Shadowmist Unfinished Business
(Genitas Prince of Whitehaven - Shadowmist Hello I’m Home) om. Anita Nuuttila
ERI 2 SA PU 3 FI MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
ERI 3 FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 4 FI&SE&EE MVA EE JMVA TLNJW-14 TLNW-14 White Coastal Little Mission Star
(Island Breeze Como - White Coastal Little Madonna Star) om. Niina Ojala
ERI EE MVA Sparks Of The Tempest Easy Lover
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose Ze Skalní Vyhlídky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen

Veteraaniluokka

EH 1 Blenmoon Black King
(Sherkarl Ice Wizard – Mistelin Tinette Mare) om. Sirkka-Liisa Metso & Eila Pöysä


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 2 Golden Rose Tears In Heaven
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Golden Rose Exotic Flower) om. Saija & Rami Eloranta
ERI 3 Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
ERI 4 Sparks Of Tempest Imelda
(Stribrne Doly Matheo – Dablovy Studanky Vignette) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
ERI Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta
ERI Golden Rose As Good As Gold
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Miina Lukkari
EH Anyway Dream Comes True
(Moorwood Hot Legend – Anyway What A Gamesaver) om. Maija Hynninen & Heidi Kouhia
EH Dewmeadows Living For Your Eyes Only
(Degallo The Name’s Bond – Milennas Annabella) om. Taina Viskari
EH Golden Rose Blowing In The Wind
(Shelridge Severin - Golden Rose Flame Of Fire) om.
EH Silimen Hohtavan Hehkuva Lempi
(Blenmoon Black King- Silimen Lempi-Helmiina)om. Sirkka-Liisa Metso
EH Silimen Mustan Liekehtivä Lempi
(Blenmoon Black King- Silimen Lempi-Helmiina)om. Sirkka-Liisa Metso
EH Snowglow's Last Drop Falls
(Snowglow's Echo Of The Ocean - Snowglow's Zelda’s Magic Spell) om. Lea Piironen
H Bumtsi Bum Hot And Sweet
(Jeonan Cool As Ice - Bumtsi Bum Quick Step Harebell) om. Lea Piironen

Nuorten luokka

ERI 1 SA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 RU&LV JMVA Shadowmist Waiting For Love
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Shadowmist Return To Sender) om. Anita Nuuttila
H Bernoban Metsämansikka
(Frenky Auksine Zvaigzde – Bernoban Marble Biblue) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 2 SA HeJW-15 Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 4 New Spices Dreams Of Blueberry
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai) om. Helena Sipponen
ERI Marsipaanin Karamelli
(Windcrest Smart Suit – Marsipaanin Hulda) om. Sirpa Salo
EH Jagasar Fia Fidelma
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Bridemoor’s Black Queen) om. Sirpa Forsgren
EH EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
EH Silimen Silkin Unikko
(Blenmoon Black King – Golden Rose Magic Dream) om. Jimi Fyhr
H Dreamhill The Story Goes On
(Helskon Pavarotti – Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
H Golden Rose Glamour Of Fire
(Windcrest Blaze Of Fire - Golden Rose Flame Of Fire) om. Eila Pöysä
H Huisin Spring Flower
(Tunmark’s Pride And Joy - Huisin Bibbidi Bobbidi Boo) om. Sirpa Saari
H Snowglow’s Exciting Cinderella
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Emmi Sarvikivi
H Susadan Goyas Venus
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Anna Pyörälä

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 C.I.B FI&EE&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
EH 3 FI MVA Golden Rose Exotic Flower
(Silimen Hymyn Tähtisumu – Golden Rose Little Mermaid) om. Mika & Ulla Virtanen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 1 BIS 1 ROP-VET BIS-VET 1 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PN 4 VASERT Zaza’s Sunny Girl
(Zaza’s Golden Touch - Zaza’s Melody Swing) om. Barbro Lönnfors
ERI 3 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 4 FI MVA Golden Rose Brilliant Touch
(Silimen Keijun Ikioma - Golden Rose Gipsy Queen) om. Eila Pöysä
ERI FI MVA Golden Rose Little Mermaid
(Bermarks Pride ’N’ Presence – Silimen Helmi-Keijutar) om. Mika Virtanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta