Kuopio KV 5.8.2017

Tuomari: Lena Danker-Höglund (35 kpl)


PU 1 CACIB Onnenpisaran Voittamaton Riemu
PN 1 CACIB VSP Lemmikkipolun Felicia
PU 2 SERT Frostice Powerprint PN 2 SERT Frostice Arctic Rose
PU 3 VARACA Pm Quality's Twist And Shout PN 3 Shadowmist Hello I'm Home
PU 4 VASERT Starsong Tiger Muffin PN 4 VASERT Frostice Exotic Wildrose
VSP-VET Pikikuonon Brad Pitt ROP-VET Shadowmist Hello I'm Home

ROP-kasvattaja Lemmikkipolun kennel

 
 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Frostice Powerprint
(Lundecock’s Noll Koll Kokosboll – Frostice Partygirl) om. Birgit Andersson
ERI 2 SA Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 Lonestar's American Pride
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 4 Ihmetassun Illusion Of Flame
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Ella Partanen & Roni Brandt
EH Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Sanna Sillman
EH Nicaro'n Gordon Cooper
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro'n Amanda) om. Tiina Hiltunen
EH Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman

Nuorten luokka

H Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Nina Vasara & Hanne Lindell

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT Starsong Tiger Muffin
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen
ERI 2 Today's Arctic Light
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Sara Zuffa
EH 3 Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 3 VARACA FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 3 FI&EE MVA Käpäläkoplan Halloween
(St. Kilda’s Black Magic – Carmylie Winter Wind) om. Niina Säkkinen
ERI 4 FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI FI&EE&LV&RU MVA RU&EE JMVA Shadowmist Unfinished Business
(Genitas Prince of Whitehaven - Shadowmist Hello I’m Home) om. Anita Nuuttila

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP–VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Frostice Arctic Rose
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment) om. Birgit Andersson
ERI 2 SA Frostice Evita
(Lythwood Triple Trouble – Art Felicity Ays Ays Beybi) om. Birgit Andersson
ERI 3 SA Lemmikkipolun Päivänsäde
(Dash'ing Optimistic Oliver - Lemmikkipolun Hunajakukka) om. Tuula Vesala
ERI 4 Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen
EH Golden Rose Before The Dawn
(Shelridge Severin - Golden Rose Flame Of Fire) om. Satu Merivalo
EH Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts) om. Hanne Lindell & Nina Vasara
EH Kivivuoren Diana
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Päivänpaisteen Varma-Veera) om.
EH Nicaro'n Global Desire
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro’n Amanda) om.
EH Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen

Avoin luokka

ERI 1 SA Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
ERI 2 Lemmikkipolun Hunajakukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuula Vesala
EH 3 Amarantes Envy Me
(Amarantes Vendetta – Deep Illusion’s Kangaroo) om. Nina Vasara
EH 4 Pikikuonon True Princess
(Kiamoran Hot Dark Chocolate - Pikikuonon Indy Brown Pepper) om. Janita Selkee
H Zelmarian Villivadelma
(Zayn From Shamrock River - Zelmarian Leikkisä) om. Taru Liimatainen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B FI&EE&RU MVA EE VMVA RU&LT&LV&EE JMVA RKFV LTJV-08 Shadowmist Hello I'm Home
(Brieya Meidan Oscar – Mei Dan Jenny Julklapp) om. Anita Nuuttila
ERI 2 SA PN 4 VASERT SE MVA Frostice Exotic Wildrose
(Atamanin Blue Image – Frostice Perfect Personality) om. Birgit Andersson
ERI 3 Deep Illusion’s Kangaroo
(Faradale Frisbee For Grandgables – Deep Illusion’s Fancy Curve) om. Kirsti Immonen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala