Keuruu RN 28.5.2017

Tuomari: Tarja Löfman


PU 1 ROP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 SERT VSP Anyway Dream Comes True
PU 2 SERT *FI MVA* Leigh-Hi’s Oh My Fulfilled Dream PN 2 VASERT Victoria
PU 3 Amor'jade Hooray I'm Dazzling PN 3 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
PU 4 VASERT Prinsessalinnan Valonloiste PN 4 Pikkupaimenen One Hit Wonder
 

ROP-VET Onnenpisaran Hurmaava Hellä

ROP-kasvattaja Amor’jade kennel

 
 

 

Urokset

Junioriluokka

EH 1 Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo

Nuorten luokka

ERI 1 SA Amor'jade Laboom Bangbang
(Käpäläkoplan Hugo - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Piia Rissanen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* Leigh-Hi’s Oh My Fulfilled Dream
(Leigh-Hi’s Class Of His Own - Leigh-Hi’s Spit Fire) om. Marjo Kuivala
ERI 2 SA PU 4 VASERT Prinsessalinnan Valonloiste
(Lizmark Marchand D’or - Prinsessalinnan Savon Sankari) om. Markus Kallio

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 3 FI MVA LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Anyway Dream Comes True
(Moorwood Hot Legend – Anyway What A Gamesaver) om. Maija Hynninen & Heidi Kouhia
ERI 2 Golden Rose Before The Dawn
(Shelridge Severin - Golden Rose Flame Of Fire) om. Satu Merivalo

Nuorten luokka

EH 1 Amor'jade Latoya Toytoy
(Käpäläkoplan Hugo - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
EH 2 Onnenpisaran Miellyttävä Martta
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Sirkku Heliävirta

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT Victoria
(Sinisilkin Kosmonautti – Littleshet’s Bright As Moonlight) om. Mervi Saastamoinen
ERI 2 SA PN 4 Pikkupaimenen One Hit Wonder
(Blenmoon Black King - Happy Master´s Lovely Surprise) om. Sari Solanti
ERI 3 Prinsessalinnan Savon Sankari
(Helskon Brandt - Happy Master's Hazelnut Girl) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen-Ala-Maakala
EH 4 Amorousprincess
(Cimillan Cauhee Caahari – Kiss Me Quick Fantazia) om. Anu Järvinen

Valioluokka

ERI 1 EE MVA BY&EE JMVA Prinsessalinnan Valonsäde
(Lizmark Marchand D’or - Prinsessalinnan Savon Sankari) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen- Ala-Maakala
EH 2 EE MVA Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
EH 2 Kiss Me Quick Fantazija
(Bridemoor's Sergeant Pepper - Mini Argentinean Tango Fantazija) om. Anu Järvinen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Amor’jade, Marjo Kuivala