Kemi KV 23.7.2017

Tuomari: Dusan Paunovic, Serbia (65 kpl)


PU 1 CACIB VSP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 CACIB ROP RYP 1 St.Kilda's Take The Lead
PU 2 VARACA Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 VARACA Minitiimin Updated Quizz
PU 3 Copperville Francesco Bernoulli PN 3 SERT Männynkävyn Live For The Sun
PU 4 SERT Request Shaded Style PN 4 VASERT Usvatar Graziella
VASERT Kiitäjän Bablo   

VSP-VET Ninas Everything I Am

ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Jeonan kennel

  

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 Violetdream Grace To Aither
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om.
EH 3 Lonestar's American Dream
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om. Jutta Jaatinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 SERT Request Shaded Style
(Request Star Warrior – Request Golden Belle) om. Kristina Waara
ERI 2 SA VASERT HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 Request Wild Wish
(Request Star Warrior – Request Miss Magnolia) om. Kristina Waara
ERI 4 Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala

Avoin luokka

ERI 1 SA Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 2 LT JMVA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Jeonan Flames Of Fame
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Helena Aho
ERI 4 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI Kultalan Antto
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
ERI Moorwood Dandy In Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Look For A Dress) om. Taru Mäkimartti
EH Jeonan Incoming Storm
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heli Hamari
EH Susadan Higgo Wonder
(Cardiew’s Absurd Bi Black - Grandgables Feather Duster) om. Niina Kantola

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 SA PU 3 FI&SE MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 4 SA FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz) om. Päivi Lilleberg
ERI FI MVA LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI C.I.B FI&EE&LV MVA EEV-16 Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen
ERI FI&SE&LT MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 BALTV-17 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Tiina Ojala
ERI FI MVA Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
EH FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET Ninas Everything I Am
(Blenmerrow Lambada Lets Boogie – Shet Up Heiress Of Time) om. Katja Telkkälä
ERI 2 SA FI&SE&NO MVA Request Star Warrior
(Grandgables Say It Again Sam – Moorwood Fashion World) om.  Kristina Waara


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Golden Rose As Good As Gold
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Miina Lukkari
ERI 2 Mystica Line Aiming For Glory
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 3 Taikatuokion Aamuusva
(Dash’ing Jolly Jumper – Käpäläkoplan Taika) om.
EH 4 Shelmian Sahara
(Dash’ing Optimistic Oliver – Päivänpaisteen Princess) om.
EH Jeonan Lucky Starlover
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Jeonan Flash Of Stars) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
EH Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Mystica Line Always On My Mind
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 3 SA Pirpanan Everlasting Love
(Pikikuonon Love Sadun - Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa
ERI 4 Bluemeadow's Silhouette In Red
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Soile & Tero Vuorilampi
ERI Golden Rose Ring Of Fire
(Degallo The Name's Bond - Golden Rose Flame Of Fire) om. Elise Eskelinen
ERI Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen) om. Hanna Aitto-oja
EH Dash'ing Silver Sky
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Marika Syväsalmi
ERI 2 Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
ERI 3 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 4 Jeonan Heart Full Of Dreams
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Heidi Viita
ERI Amor'jade Breeders Pride
(Caravan Emerico The Evil Devil - Nice Try Dashing Dusty) om. Marjo Kuivala
ERI Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heidi Viita
ERI Kamajakin Unelmien Prinsessa
(Helskon Brandt – Kamajakin Mahtava Homma) om. Tiia Tyrväinen
ERI HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI Männynkävyn Quizz Me Quick
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
ERI Päivänpaisteen Bettina
(Sweetheart – Ketrin’s Charlie’s Angel) om. Arja Pirttimaa
ERI Taikatuokion Lapinlumous
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Anette Tuomela
ERI Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
ERI Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH Kultalan Ainu
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH Violetdream Dazzling Dame
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Tiina Ylilehto

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP RYP 1 FI MVA St.Kilda's Take The Lead
(-) om. Mona-Rita Thorshaug
ERI 2 SA PN 2 VARACA FI MVA HeW-15 Minitiimin Updated Quizz
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quizz Show) om. Anna Yliaska
ERI 3 SA FI MVA HeW-14 Susadan Amber Queen
(Susadan Xerox – Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
ERI 4 FI&SE&EE&LV&RU MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI FI MVA Zarvo’s Diamond In The Rough
(Wynset’s Meet The Press – Zarvo’s American Silverblue Flame) om. Marjo Kuivala
EH EE MVA Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA FI&BY MVA Bosom Buddy’s Oona
(Helskon Kaleva - Bosom Buddy’s Jump Tothestars) om. Heidi Viita
ERI 3 SA Käpäläkoplan Milla
(Carmylie American Dream - Carmylie Playtime at Kapalakopla) om. Teresa Tuomela


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Jeonan, Heidi Viita