Kauhava RN 18.2.2017

Tuomari: Nina Janger (38 kpl)


PU 1 SERT VSP Onnenpisaran Mahtava Miete
PN 1 ROP Minitiimin Quest For Glory
  PN 2 SERT *FI MVA* Onnenpisaran Verraton Lysti
  PN 3 Looney Toonie's Boogie Woogie
  PN 4 VASERT Bluemeadow's Hands Off She’s Mine
  ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja BIS 1 Onnenpisaran kennel
 
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Onnenpisaran Mahtava Miete
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Marianne Timonen

Nuorten luokka

ERI 1 Amor'jade Laboom Bangbang
(Käpäläkoplan Hugo - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Piia Rissanen
ERI 2 Nice Try I Have High Hopes
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Satu Nyman
EH 3 Shadeland Undeniable King
(Shadeland My Days As A King – Shadeland Now That’s Magic) om. Riitta Lapinoja

Avoin luokka

ERI 1 Sparks Of The Tempest Easy Lover
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose Ze Skalní Vyhlídky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
ERI 2 Pähkinäpolun Diego
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Pähkinäpolun Aamuaurinko) om. Tuija Kivelä
EH 3 Myhappiness Just For You
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Neea Nahkala


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Trickteam Ci Melethron Nin
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Miira Häggblom & Sari Aaltonen
2 Pähkinäpolun Hilma
(Valerina Ross Boomerang - High-Glade’s Fountain Of Love) om. Maria Berlin-Björk

Junioriluokka

ERI 1 SA Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA Bluemeadow's U Make Me Think Pink
(Lyckoshellans Once In A Way – Bluemeadow’s Got The Rhythm) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Pirpanan Everlasting Love
(Pikikuonon Love Sadun - Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa
ERI 4 Myhappiness Magic Touch
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Tanja Pihlaja
ERI Myhappiness Money Honey
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Nina Peltomaa
ERI Sparks Of Tempest Imelda
(Stribrne Doly Matheo – Dablovy Studanky Vignette) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
EH Bluemeadow's Veronica’s Double Life
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine) om. Maria Raatikainen

Nuorten luokka

ERI 1 SA Nice Try I Am The One
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Marguerite Nyman
ERI 2 SA Victoria
(Sinisilkin Kosmonautti – Littleshet’s Bright As Moonlight) om. Mervi Saastamoinen
ERI 3 Snowglow’s Have A Nice Day
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Snowglow’s Born To Be My Baby) om. Saija Ilonen & Elma & Aapeli Kiikka
ERI 4 Pähkinäpolun Floora
(Tunmark’s Pride And Joy – Nice Try Fairy Fannie) om. Minna Karvonen
EH Merry Moonray's Wears Prada
(Island Breeze Como - Merry Moonray’s Miuccia Prada) om. Teija Kivimäki & Jukka Hoppula
EH Susadan Goyas Venus
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Anna Pyörälä

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Bluemeadow's Hands Off She’s Mine
(Agree Diamond - Bluemeadow's You’ve Got To Move) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen & Anu Järvelä
ERI 2 SA EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
ERI 3 Bluemeadow's Reading My Dreams
(Bumtsi Bum My Only One - Bluemeadow's True Angel) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 Amorousprincess
(Cimillan Cauhee Caahari – Kiss Me Quick Fantazia) om. Anu Järvinen
ERI Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om. Nina Peltomaa
EH Pirpanan C Est La Vie
(Whirling’s Best Is Yet To Come – Pirpanan Always In My Dreams) om. Anna Vihervaara
EH JV-15 Pähkinäpolun Esmeralda
(Caravan Emerico The Evil Devil – High-Glade’s Fountain Of Love) om. Tiina Korkia-Aho & Minna Karvonen
EH Black Classiel's Northstar
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Sanna Schroderus
EH Black Shepard's Sunbeam
(Pähkinäpolun Aamunloiste – Lucky Smile For Parental Love) om. Hanna Autio
EH Moorwood Caribbean Night Fairystory
(Moorwood Fashion Designer - Tiaras Ocean Blue Jewel) om. Jessica Grönlund
H Black Sara’s Lotus Spirit
(Windcrest Blaze Of Fire - Sunsweet Lotus Blossom) om. Meri Sotaniemi-Kivisilta
H Snowpaw Dana Scully
(Carmylie Arctic Nights - Snowpaw Fairy Mary) om. Saara Ruotsalainen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT *FI MVA* EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA FI&EE&LV MVA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA BALTV-13 LVV-14 Looney Toonie’s Boogie Woogie
(Lundecock’s Fiddler On The Roof – Siniketun Serenella) om. Kati Korkeamaa
ERI 3 SA FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho
ERI 4 SA C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen