Kajaani RN 29.7.2017

Tuomari: Marie Butler, Irlanti (19 kpl)


  PN 1 SERT ROP Pirpanan Everlasting Love
  PN 2 VASERT Lemmikkipolun Hunajakukka
  PN 3 Golden Rose As Good As Gold
  PN 4 Whirling's Aim Is To Delight
  ROP-VET BIS-VET 1 Minitiimin Quest For Glory
   
 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 Kultalan Bamse
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Annukka Juntunen
EH 2 Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg

 

Avoin luokka

EH 1 Dreamhill Version Of My Soul
(Dreamhill Key To My Soul - Dreamhill The Story Goes On) om. Erja Strömmer
EH 2 Playboy Lohrien
(Moorwood Caribbean Night Trophy – Affair Of Heart Lohrien) om. Sanna Turunen


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Karina Domi Pearl
(Shinning Charm Amaretto – Unique Jewel Domi Pearl) om. Sanna Turunen ja Henna Kähkönen
2 Jelisan Onnen Tuuli
(Valerina Ross Boomerang – Tuulirinteen Helmiina Hestia) om. Olli Kakkinen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 Golden Rose As Good As Gold
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Miina Lukkari
EH 2 Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH 3 Dash'ing Unforgettable Upshot
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Maarit Tervonen & Aija Jaatinen
EH 4 Shadeland Whisper In The Wind
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’ True) om. Katja Vierimaa

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP Pirpanan Everlasting Love
(Pikikuonon Love Sadun - Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa
ERI 2 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT Lemmikkipolun Hunajakukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuula Vesala
ERI 2 Whirling's Blast From The Past
(Bluemeadow's Unique Harmony - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI 3 Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH 4 Shadeland The Treasure
(Pikikuonon Brad Pitt - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Toivesadun Aito Prinsessa
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om. Tarja Mäkinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 FI&SE&EE&LV&RU MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET BIS-VET 1 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA BALTV-13 LVV-14 Looney Toonie’s Boogie Woogie
(Lundecock’s Fiddler On The Roof – Siniketun Serenella) om. Kati Korkeamaa