Kajaani KV 15.1.2017

Tuomari: Saija Juutilainen (52 kpl)


PU 1 VSP Pikikuonon Brad Pitt
PN 1 ROP RYP 3 Minitiimin Quest For Glory
PU 2 CACIB Usvatar Dominic PN 2 SERT Usvatar Graziella
PU 3 VARACA Susadan Fedya PN 3 VASERT CACIB Shadeland The Treasure
PU 4 SERT Usvatar Giorgino PN 4 Pikikuonon Indyblackpepper
VASERT Nero Gintarinė Sala VARACA Cimillan Huuhaa Puuhaa
VSP-VET Pikikuonon Brad Pitt ROP-VET BIS-VET 3 Minitiimin Quest For Glory

ROP-kasvattaja Usvatar kennel

 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 SERT JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
ERI 2 Violetdream Fit For A King
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Violetdream Divine Lady) om. Jenni Isoniemi
ERI 3 HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 4 Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om. Liisa & Timo Vepsäläinen
EH Shadeland Valse Rustique
(White Coastal Black Baron - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa

Nuorten luokka

ERI 1 SA VASERT LT JMVA Nero Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Sari Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 Mystica Line Too Good To Be True
(Dash’ing Optimistic Oliver – Mystica Line Made Of Dreams) om.
EH 3 Kultalan Antto
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH 4 Amor'jade Keep On Rockin'
(Susadan Xerox – Caravan Ultra Marine) om. Mirva & Lotta Tolvanen
EH Playboy Lohrien
(Moorwood Caribbean Night Trophy – Affair Of Heart Lohrien) om. Sanna Turunen
H Mustan Helmen I Do It For You
(White Coastal Little Lordy – Delightful Breeze Fulfilled Dream) om. Minna Leinonen

Avoin luokka

ERI 1 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 2 Käpälämetsän Tähdenlento
(Käpälämetsän Alexander – Golden Rose Night Memory) om. Riina Niskala
ERI 3 Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
ERI 4 Mystica Line Royal Musketeer
(Mystica Line One For All - Mystica Line Made Of Dreams) om. Tiina Komulainen
EH FI AVA FI AVA-H Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 CACIB FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA PU 3 VARACA FI&SE MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari
ERI 3 FI MVA Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
ERI 4 FI&SE MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 1 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Violetdream Grace To Gaia
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Soile Palosaari
2 Violetdream Grace To Aurora
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA HeJW-16 Susadan Ingrid
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen) om. Tiina Ojala & Aini Kaltakari
ERI 3 Dash'ing Silver Silk
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
ERI 4 Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH Kultalan Baba
(Dash’ing Optimistic Oliver – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
EH Minitiimin Instant Crush
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT CACIB Shadeland The Treasure
(Pikikuonon Brad Pitt - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa
ERI 2 Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heidi Viita
ERI 3 Jeonan Illusions Of Love
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Minna Nikurautio
ERI 4 Pikikuonon Miss Marutzella
(Cimillan Batman - Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
EH Dash'ing Rhapsody Rosanna
(Sheltie Lin’s Golden Wonder - Dash'ing Leading Lady) om. Jenni Korhonen
EH Mystica Line Time Of My Life
(Dash’ing Optimistic Oliver – Mystica Line Made Of Dreams) om. Tarja Nevalainen
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen

Avoin luokka

ERI 1 SA Shadeland Kiss Before The Dawn
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI 2 SA Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Jenni Korhonen
ERI 3 SA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 4 SA Whirling's Bells Will Ring
(Bluemeadow’s Unique Harmony – Bosom Buddy’s Lady In Black) om. Ella Saarenpää
ERI Hirsituvan Kimpale Kultaa
(Cimillan Batman - Golden Rose Flaming Love) om. Tarja Pinola
ERI Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI Violetdream Betty Boop
(Helskon Tsaikovski – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
EH Pikikuonon Syys-Myrsky
(Pikikuonon Master Boy – Pikikuonon Last Cinderella) om. Petra Tamminen
H Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto
H Toivesadun Aito Prinsessa
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om. Tarja Mäkinen

Valioluokka

ERI 1 SA VARACA FI&EE&LV&LT&BY&BALT MVA LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI 2 SA FI&SE&EE&LV&RU MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI 3 FI&LV&LT&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 3 ROP-VET BIS-VET 3 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PN 4 EE&LV&LT&BALT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Usvatar, Tiina & Juha Karjalainen
2 KP kennel Minitiimin, Miina Lukkari
3
4 kennel Mystica Line, Tarja Nevalainen