Jyväskylä KV 15.10.2017

Tuomari: Grzegorz Robak, Puola (76 kpl)


PU 1 CACIB ROP RYP 1  Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 CACIB VSP Susadan Amber Queen 
PU 2 VARACA  Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 SERT VARACA Frostice Arctic Rose
PU 3 SERT *FI MVA* Neo Gintarinė Sala PN 3 VASERT Usvatar Graziella
PU 4 VASERT Kiitäjän Bablo PN 4  Littleshet's Sweet Child O'Mine
ROP-VET Pikikuonon Brad Pitt VSP-VET Pikikuonon Super Donna 
ROP-kasvattaja Pikikuonon kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 Huisin Journey To My Life
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy) om. Marjo Kuivala

Junioriluokka

ERI 1 SA Frostice Powerprint
(Lundecock’s Noll Koll Kokosboll – Frostice Partygirl) om. Birgit Andersson
ERI 2 SA Dreamlook Bold Prince Of Thunder
(Lemmikkipolun Hurmuripoika - Dreamlook Perfect Princess) om. Laura & Olivia Ruuskanen
ERI 3 SA Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
ERI 4 SA Pikikuonon Lapin Loitsu
(Käpäläkoplan Hugo – Pikikuonon Miis Honey) om. Riitta & Mari Koljonen
EH Dash'ing Unique Update
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Eija Lammi & Lasse Laine
EH Flaming Snow's Call Of The Wintermoon
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Iekku Pylkkä
EH Flaming Snow's Commander Of Polar Lights
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Mirva Myllymaa
EH Nicaro'n Gordon Cooper
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro'n Amanda) om. Tiina Hiltunen
EH Shadeland Wind Beneath My Wings
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’True) om. Nina Peltomaa

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
EH 3 SA RIGAJW-17 Lonestar's American Pride
(Honeyhill Apple Acres Thrill Ride – Lonestar’s Made In American) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 4 Dreamlook Unique Black Prince
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Dreamlook Happy Dreamer) om. Marja-Liisa Miettinen
EH Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT *FI MVA* Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen
ERI 2 SA Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 3 SA Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
ERI 4 SA Linnaisten Forever You And I
(Silimen Usvametsän Prinssi – Linnaisten Aamun Helmi) om. Tuija Kemppainen
ERI Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen
EH Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen
EH Bluemeadow’s It’s A Kind Of Magic
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow’s True Angel) om. Mia Mustalahti
EH Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreamlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP 1 C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 SA FI MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 4 SA C.I.B FI&LV&LT&BY MVA BALTV-16 Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI FI MVA LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI FI&EE&BY MVA LT JMVA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI FI&EE MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén
ERI FI&EE MVA EE JMVA BALTV-14 Mikko
(Shandy’s Showstopper – Pikikuonon Sneezeweed) om. Sonja Paananen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI FI&SE&LT MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 BALTV-17 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Tiina Ojala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Kuunhohteen Kaunotar
(Kamajakin Raisu Mies – Kuunhohteen Aamunkoi) om. Hanne Vallinkoski

Junioriluokka

ERI 1 SA Dreamlook Attractive Starlet
(Request Bright Gold - Dreamlook Kind A Precious) om. Petra Koljonen
ERI 2 SA Amarantes Universo
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Amarantes Envy Me) om. Jessica & Kerstin Grönlund
ERI 3 SA Pikikuonon Tunturin Taika
(Nero Gintarine Sala – Päivänpaisteen Veileä-Venla) om. Petra Tamminen & Enni Pirkkanen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 4 SA Mystica Line Aiming For Glory
(Jeonan Cool As Ice - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI Flaming Snow's Crowned Queen Of Polar Night
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Suvi Anttila
ERI Furry Haven Damn Mistress
(Blue Heavens Time For Sunsweet – Sensusan Qvittra) om. Tinjamari Suhonen
ERI Vicway Kiss Me Kate
(Carmylie Arctic Nights - Vicway Million Dollar Baby) om. Satu Estola
EH Ihmetassun Illusion of Leia
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Eila Neuvonen
EH Nappulavaaran Helmen Hohde
(Happy Master’s Play The Game – Nappulavaaran Mielihyvää) om. Eeva-Riitta Alanen & Päivi Jokiranta
EH Snowglow's On Glimmering Ice
(Jeonan Cool As Ice - Snowglow's Glimmer Of Hope) om. Lea Kinnunen
EH Trickteam Ci Melethron Nin
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Miira Häggblom & Sari Aaltonen
H Abundantia's Quite A Dream
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Abundantia’s Key To My Heart) om. Oili Nummela
H Kartiosumun Awe-Inspiring Apogee
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Inka Kaihua

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT VARACA Frostice Arctic Rose
(Sommerville Mr Nice Guy – Frostice Magic Moment) om. Birgit Andersson
ERI 2 SA PN 3 VASERT Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 SA Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 4 SA Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila
ERI Dewmeadows Living For Your Eyes Only
(Degallo The Name’s Bond – Milennas Annabella) om. Taina Viskari
ERI Kartiosumun Azure Andromeda
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto 
EH Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi & Eila Neuvonen
EH Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI 2 SA Dreamlook Superior Star
(Minitiimin Unique Like Me - Dreamlook Kind A Precious) om. Petra Koljonen
ERI 3 SA Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
ERI 4 SA FI MVA Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI Abundantia’s Bi My Blue Princess
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Abundantia’s Royal Smile) om. Maarika Räsänen
ERI Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI Pikikuonon Nice And Unique
(Pikikuonon David Beckham - Pikikuonon Nice And Sweet) om. Merja Hakanen
EH Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Pikikuonon Melody Maker
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Pikikuonon Luz De La Luna) om. Helena Kupari
EH Snowglow's Glimmer Of Hope
(Snowglow's Shorthanded Goal - Bosom Buddy's Quite A Beauty) om. Lea Kinnunen
EH Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI MVA HeW-14 Susadan Amber Queen
(Susadan Xerox – Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA FI MVA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 SA FI MVA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 4 SA FI&EE MVA Bluemeadow's Reading My Dreams
(Bumtsi Bum My Only One - Bluemeadow's True Angel) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI FI&BY MVA HeJW-15 Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI FI&BY MVA Bluemeadow's Zi Mei Lan
(Blenmoon Black King - Bluemeadow's Rainbow Girl) om. Anu Järvelä
ERI FI MVA Pikikuonon Luz De La Luna
(Caravan Emerico The Evil Devil – Pikikuonon Princess Fiona) om. Helena Kupari
ERI EE MVA Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto
ERI SA FI&SE&EE&LV&RU MVA RKFV Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET EE MVA Pikikuonon Super Donna
(Cimillan Batman – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen-Heikkinen
2 KP kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
3 kennel Dreamlook, Susanna Riekkinen
4 kennel Flaming Snow's, Heli Kauppila