Joensuu Erikoisnäyttely 1.4.2017

Tuomarit: 

Mary Glover-Guest (urokset, ROP-VET, jälkeläisryhmät)
Ann Stafford (nartut, ROP, ROP-pentu, kasvattajaryhmät)


PU 1 ROP Onnenpisaran Voittamaton Riemu
PN 1 VSP Onnenpisaran Verraton Lysti
PU 2 SERT *FI MVA* Kuunhohteen Iltahämärä PN 2 SERT Violetdream Fit For A Princess
PU 3 VASERT Shadowmist Mr X PN 3 Lemmikkipolun Felicia
PU 4 Marvitholl Los-Angeles PN 4 Minitiimin Quest For Glory
  VASERT Kiitäjän Bianca
VSP-VET Helskon Zorbas ROP-VET Minitiimin Quest For Glory

ROP-kasvattaja Onnenpisaran kennel

 

Urokset

Pentuluokka 5-7 kk

1 KP PU 2 Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Sanna Sillman
2 KP Dreamlook Bold Prince Of Thunder
(Lemmikkipolun Hurmuripoika - Dreamlook Perfect Princess) om. Laura & Olivia Ruuskanen
3 Ihmetassun Illusion Of Flame
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Ella Partanen & Roni Brandt
4 Ihmetassun Illusion Of Fire
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Niina Väisänen
Khimairan Jesting Jumper
(Valerina Ross Boomerang - Khimairan Behind Blue Eyes) om. Paula Päivärinta
Lähderinteen Cary Grant
(Peltsun Almon-Sylvester - Helskon Norma) om. Erja Strömmer

Pentuluokka 7-9 kk

1 KP PU 1 ROP-pentu Dash'ing Unique Update
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Eija Lammi & Lasse Laine
2 Nicaro'n Gordon Cooper
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro'n Amanda) om. Tiina Hiltunen
3 Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT Shadowmist Mr X
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Shadowmist Piece Of Cake) om. Marja Vepsäläinen
ERI 2 SA Onnenpisaran Mieletön Meno
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Jatta Jalonen
ERI 3 SA Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
ERI 4 SA Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Päivi Lilleberg
ERI Richmaus Lucky Man
(Sanscott Sea On Stars – Richmaus Mistress) om. Helene Virtanen
EH Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Nina Vasara & Hanne Lindell
EH Jasmirin Nuuti
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Serannan Amor Star
(Pikikuonon Love Sadun - Nicaro'n Anceliga) om. Noora Timonen & Harri Toivanen
H Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen
H Amorosan Yksinäinen Susi
(Bluemeadow’s Yes Sir I Can Boogie – morosan Tilda) om. Heidi Penttinen
H Cloudgarden's I'm The Wild One
(Jeonan Cool As Ice - Funnytail I'm Too Fast) om. Heli Mylläri
H Dreamlook Unique Black Prince
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Dreemlook Happy Dreamer) om. Marja-Liisa Miettinen
H Helskon Sakari
(Helskon Sinatra - Lähderinteen Prinsessa Armida) om. Anna-Leena Vesterinen & Olli Utriainen
H Katrilon's Air Show
(Ketrin's Radikal Black - Katrilon's Russkaya Zima) om. Svatlana Popok

Nuorten luokka

ERI 1 SA Onnenpisaran Mukava Mestari
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Niina Kaanela
ERI 2 SA LT&EE JMVA Nero Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Sari Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 3 Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen & Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 4 Nice Try I Am A Rocker
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Kaisa Nykänen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
ERI 2 SA Marvitholl Las-Vegas
(Marvitholl Expromt – Marvitholl Hope ’N’ Dream) om. Vera Fedorova
ERI 3 Pm Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 4 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
ERI Aleandr Mohito
(Milesend Milkman - Aleandr Astoriya) om. Elena Kibireva
ERI Amor'jade Keep On Rockin'
(Susadan Xerox – Caravan Ultra Marine) om. Mirva & Lotta Tolvanen
ERI Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pentti Kaarela & Terttu Ala-Tuuhonen
ERI Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
EH Dreamhill Version Of My Soul
(Dreamhill Key To My Soul - Dreamhill The Story Goes On) om. Erja Strömmer
EH Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreemlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
EH Länsimetsän Syysaamun Aarre
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Laura Lisitzin
EH Readysetgo Excitable Blighter
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Riitta Nykänen
EH Today's Arctic Light
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Sara Zuffa
H Agarwaen Balrog Of Morgoth
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Agarwaen Arya) om. Katja Nikki & Laura Pitkänen
H Shet Up True Fate
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Kirsi Husu

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP FI MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 4 RU&LV MVA Marvitholl Los-Angeles
(Marvitholl Expromt – Marvitholl Hope ’N’ Dream) om. Vera Fedorova
ERI 3 SA FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 4 SA FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA LV&EE JMVA EEJV-13 BALTV-15 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI&LT MVA JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI FI&EE&LV&RU MVA RU&EE JMVA Shadowmist Unfinished Business
(Genitas Prince of Whitehaven - Shadowmist Hello I’m Home) om. Anita Nuuttila
ERI FI MVA Sheltie Lin's Golden Wonder
(Guns & Roses Scottish Spy - Sheltie Lin's Queen Of Wonder) om. Seija Ohtonen
ERI RU MVA Valerina Ross Double Mirage
(Dippersmoor Dark Mirage - Ketrin's Do-Re-Mi) om. Natalia Morozova
EH EE MVA EE JMVA Onnenpisaran Ihmemies
(Windcrest Blaze Of Fire – Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Heliävirta & Anneli Illikainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET C.I.B. FIN&NO&LV MVA VV-14 Helskon Zorbas
(Helskon Kaleva - Blenmerrow Winter Romance) om. Seija Ohtonen


Nartut

Pentuluokka 5-7 kk

1 KP PN 2 Ihmetassun Illusion Of Gaia
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Eila Neuvonen & Nataly Ylönen
2 KP Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen
3 KP Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts) om. Hanne Lindell & Nina Vasara
4 KP Lemmikkipolun Päivänsäde
(Dash'ing Optimistic Oliver - Lemmikkipolun Hunajakukka) om. Tuula Vesala
Ihmetassun Illusion of Leia
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Eila Neuvonen

Pentuluokka 7-9 kk

1 KP PN 1 VSP-pentu Golden Rose As Good As Gold
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Miina Lukkari
2 KP Golden Rose Before The Dawn
(Shelridge Severin - Golden Rose Flame Of Fire) om. Satu Merivalo
3 Dash'ing Unbelievable Upgrade
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Maarit Tervonen
4 Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta
Amarantes Sanbar Primavera
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Amarantes Hima Laya) om. Piia & Jarkko Pesonen
Dreamlook Attractive Starlet
(Request Bright Gold - Dreamlook Kind A Precious) om. Petra Koljonen

Junioriluokka

ERI 1 SA VASERT Kiitäjän Bianca
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA Minitiimin I Do I Do I Do
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
ERI 3 SA Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi & Eila Neuvonen
ERI 4 SA Lovestain Too Glam To Give A Damn
(Request Mr Miracle – Sumburgh Head’s Rag Doll) om. Anna Oinonen
ERI Marvitholl Britaiya
(Milesend Milkman - Marvitholl Marmalade) om. Natalja Putsko
ERI Amarantes Rush Sunrise
(Valerina Ross Boomerang - Amarantes Amber Ylang Ylang) om, Virpi Huittinen
EH Jasmirin Nuppu
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Jasmirin Estella) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Jeonan Lucky Starlover
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Jeonan Flash Of Stars) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
EH Joystory Adorable Princess Leia
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Markhill's Chains Of Love) om. Sari Ruuskanen
EH Metsävaaran Indy's Last Hope
(Kamajakin Raisu Mies - Pikikuonon Indy Brown Bendi) om. Saara Sorsa
EH Minitiimin Instant Crush
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Closer To Glory) om. Miina Lukkari
EH Nekaros Aguero
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'kisses - Amorosan Sylvi) om. Kati Ventovuori
EH Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
EH Toivesadun Eloveena
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
EH White Coastal Magical Mary
(White Coastal Hero Star - White Coastal Blessed Spirit) om. Tuula Jokinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Violetdream Fit For A Princess
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Violetdream Divine Lady) om. Sanna Törmänen
ERI 2 SA RU JMVA Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Minna Hämäläinen & Maiju Puumalainen
ERI 3 RU&LV JMVA Shadowmist Waiting For Love
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Shadowmist Return To Sender) om. Anita Nuuttila
ERI 4 Pikikuonon Miss Marutzella
(Cimillan Batman - Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI Mintolan Patricia
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen
EH Golden Rose Ring Of Fire
(Degallo The Name's Bond - Golden Rose Flame Of Fire) om. Elise Eskelinen
EH Ketrin's My Princess
(Valerina Ross Maybach - Ketrin's Happy Christmas) om. Ekaterina Novakovskaya
EH Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever) om. Minna Jokinen

EH Shetfun Bright Like Diamond
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Virpi & Ari Hänninen
EH Zetland's Ginny On The Moon
(Helskon Pavarotti - Zetland’s Flymetothemoon) om. Riina Laulajainen & Heidi Langinkoski-Donner

Avoin luokka

ERI 1 SA Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
ERI 3 SA Amorosan Tellervo
(Shandy’s Line Of Fire - Genitas Queen Of Whatehaven) om. Asta Vertanen
ERI 4 Sheepwhisper's Blue Sound
(Mintolan Luke – Sinisilkin Salaisuuksien Varjo) om. Sanna Turunen
ERI Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Jenni Korhonen
ERI Littleshet's Song Of Ice
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Bluemeadow’s Reborn Sign) om. Jenni Hänninen
ERI HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
EH Dash'ing Rhapsody Rosanna
(Sheltie Lin’s Golden Wonder - Dash'ing Leading Lady) om. Jenni Korhonen
EH Dreamlook Perfect Princess
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Moorwood Latest Fashion) om. Susanna Riekkinen
EH Dreamlook Superior Star
(Minitiimin Unique Like Me - Dreamlook Kind A Precious) om. Petra Koljonen
EH Happy Master's Queen of Hearts
(Happy Master's Hugo Boss - Happy Master's New Fairy Style) om. Hanne Lindell
EH Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Lemmikkipolun Lumo
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Kirsi Laitinen
EH Marvillan Elizeija
(Tirawa’s Long Time No See – White Coastal Little Effect Star) om. Riitta Laakkonen & Eeva Relander
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Silverflocks Spring Estelle
(Imaferrari's Flamecatcher - Kråkeslottets Thyra Danebot) om. Virpi & Ari Hänninen
EH Zetland’s Super Surprise
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Anyway Fly So Fast) om. Riina & Jukka Laulajainen
H Mutatassun Hildur
(Pienenpolun Hupi - Pikikuonon Nice And Promising) om. Tiina Köngäs- Siira

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA PN 3 FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA FI&EE&RU MVA RU&EE JMVA RKFV Shadowmist Piece of Cake
(Hawser Meadow's Hazelnut Cracker - Shadowmist Hello I'm Home) om. Anita Nuuttila
ERI 4 SA FI&SE MVA HeW-16 Dash'ing Leading Lady
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Päivi Lilleberg
ERI SA FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 HeVW-16 VV-16 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA Deep Illusion’s Kangaroo
(Faradale Frisbee For Grandgables – Deep Illusion’s Fancy Curve) om. Kirsti Immonen
ERI 3 SA EE&LV&LT&BALT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 4 Lemmikkipolun One Of A Kind
(Minitiimin One Man Show - Lemmikkipolun Jaden Helmi) om. Tuula Vesala
ERI C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA Dreamhill My Golden Image
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Esteri Lähderanta
EH Jelisan Aika Unelma
(Snowglow's Zinger - Bosom Buddy's Ideal Image) om. Nelli Riekkinen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Shadowmist, Anita Nuuttila
3 KP kennel Minitiimin, Miina Lukkari
4 KP kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala
KP kennel Dash’ing, Maarit Tervonen

Jälkeläisluokka

1 KP ROP-jälkeläisluokka Sheltie Lin's Golden Wonder, om. Ohtonen Seija