Imatra KV 15.4.2017

Tuomari: Leni Finne


PU 1 SERT VSP Shadowmist Mr X
PN 1 CACIB ROP Onnenpisaran Verraton Lysti
PU 2 CACIB Pm Quality's Twist And Shout PN 2 SERT VARACA Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala
PU 3 VARACA Lemmikkipolun Hurmuripoika PN 3 Lemmikkipolun Felicia
PU 4 Shadowmist Unfinished Business PN 4 VASERT Silverflocks Spring Estelle
VASERT Kuunhohteen Uusikuu  
  ROP-VET Shadowmist Hello I'm Home
ROP-kasvattaja Shadowmist kennel  

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT Shadowmist Mr X
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Shadowmist Piece Of Cake) om. Marja Vepsäläinen
ERI 2 Happy Master's You Are What I Want
(Valerina Ross Boomerang – Happy Master’s Ready Steady Go) om. Maija Mehto
EH 3 Rokkitassun Latest Black Trick
(Blenmoon Black King – Rokkitassun Adrenalina) om. Eija Grof
H Amorosan Yksinäinen Susi
(Bluemeadow’s Yes Sir I Can Boogie – morosan Tilda) om. Heidi Penttinen

Nuorten luokka

ERI 1 Eastdale Just A Orion Design
(Limbunya Orion – Eastdale Just A Dream Design) om. Anders Nyholm
H Onnenpisaran Mahtava Miete
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Marianne Timonen
H Shadowmist Without A Trace
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Shadowmist Return To Sender) om. Helena Jäppinen

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pentti Kaarela & Terttu Ala-Tuuhonen
ERI 2 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
EH 3 FI MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
EH 4 Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 CACIB FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA PU 3 VARACA FI&LT MVA JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika

(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI 4 SA FI&EE&LV&LT&BALT MVA LT&LV&EE&BALT JMVA TLNW-16 LVV-Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski
ERI C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA LV&EE JMVA EEJV-13 BALTV-15 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI FI&EE MVA EE JMVA Onnenpisaran Ihmemies
(Windcrest Blaze Of Fire – Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Heliävirta & Anneli Illikainen
ERI 3 SA PU 4 FI&EE&LV&RU MVA RU&EE JMVA Shadowmist Unfinished Business
(Genitas Prince of Whitehaven - Shadowmist Hello I’m Home) om. Anita Nuuttila


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta

Nuorten luokka

ERI 1 SA EE JMVA Starsong Paint Me A Dream
(Grandgables Mr Puss In Boots - Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen
ERI 2 RU&LV JMVA Shadowmist Waiting For Love
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Shadowmist Return To Sender) om. Anita Nuuttila
H Zetland's Ginny On The Moon
(Helskon Pavarotti - Zetland’s Flymetothemoon) om. Riina Laulajainen & Heidi Langinkoski-Donner
T Happy Master’s Xmas Fairy
(Kiamoran Indiana Jones – Happy Master’s Pure Gold) om. Sari Lehtomäki

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT VARACA RU JMVA Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Minna Hämäläinen & Maiju Puumalainen
ERI 2 SA PN 4 VASERT Silverflocks Spring Estelle
(Imaferrari's Flamecatcher - Kråkeslottets Thyra Danebot) om. Virpi & Ari Hänninen
ERI 3 SA EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
ERI 4 Amorosan Tellervo
(Shandy’s Line Of Fire - Genitas Queen Of Whatehaven) om. Asta Vertanen
EH Karhuveljen Sitka
(Cardiwe’s Absurd Bi Black – Amorosan Impi) om. Laura Kontio
EH Mei Dan Fanny
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Mörk Björk) om. Pirjo Varonen
EH Zetland’s Super Surprise
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Anyway Fly So Fast) om. Riina & Jukka Laulajainen
H Shetfun Bright Like Diamond
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Virpi & Ari Hänninen
H Amorosan Vella
(Käpäläkoplan Wendigo – Amorosan Saimi) om. Heli Pitkänen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA PN 3 FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA FI&RU MVA RU&LV JMVA Shadowmist Show Me Heaven
(Lundecock's Traveling Man - Shadowmist Key to The Future) om. Anita Nuuttila

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B FI&EE&RU MVA EE VMVA RU&LT&LV&EE JMVA RKFV LTJV-08 Shadowmist Hello I'm Home
(Brieya Meidan Oscar – Mei Dan Jenny Julklapp) om. Anita Nuuttila
ERI 2 Zaza’s Sunny Girl
(Zaza’s Golden Touch - Zaza’s Melody Swing) om. Barbro Lönnfors


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Shadowmist, Anita Nuuttila