Hyvinkää RN 17.9.2017

Tuomari: Zsuzsanna Farkashazine Folkmann, Unkari (31 kpl)


PU 1 ROP RYP 2 Huisin Corona Borealis
PN 1 SERT VSP Bumtsi Bum Year Of The Snake
PU 2 SERT Linnaisten Forever You And I PN 2 Karvakedon Luna 
PU 3 VASERT Myhappiness Just Got Lucky PN 3 VASERT Sunsweet Harmony Sounds 
PU 4 Kuunhohteen Houkutus PN 4 Linnaisten Golden Pretty Girl 
   
   
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Gjerulff Sprighlty Fashion
(Enzo Blue Of Springhtliness – Gjerulff Perfect Selfie Evolution) om. Anna Heinonen
2 KP Snowglow's Ode To Joy
(Jeonan Cool As Ice - Snowglow's Glimmer Of Hope) om. 

Junioriluokka

 

ERI 1 SA Sunsweet Blue Rolex
(Blue Heavens Time For Sunsweet – White Coastal Little Indigoblue) om. Carita Perkiö
ERI 2 SA Eilifurin Athos
(Bosom Buddy’s Unawatuna – Cadinan Pocahontas) om. Soile Parviainen
ERI 3 Snowglow's Nice As Ice
(Jeonan Cool As Ice - Snowglow's Elegant Rosella) om. Carmela Walder

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Linnaisten Forever You And I
(Silimen Usvametsän Prinssi – Linnaisten Aamun Helmi) om. Tuija Kemppainen
ERI 2 Eastdale Just A Orion Design
(Limbunya Orion – Eastdale Just A Dream Design) om. Anders Nyholm
ERI 3 Milennas Onnimanni
(Degallo The Name’s Bond – Milennas Black Soraja) om. Iida-Maria Eronen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen
ERI 2 Bluetrics Alasdair
(Carmylie Arctic Nights – Snowpaw Miyako) om. Anu Lauos
ERI 3 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
ERI 4 Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen
EH White Coastal Little Blue Flick
(Island Breeze Como – White Coastal Little Blue Angel) om. Iina & Anni & Markku Hautala 

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 2 FI&EE MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA PU 4 FI MVA LV&EE JMVA LVJV-16Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Snowglow's On Glimmering Ice
(Jeonan Cool As Ice - Snowglow's Glimmer Of Hope) om. Lea Kinnunen
2 KP Flaming Snow's Crowned Queen Of Polar Night
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Suvi Anttila
3 KP Mighty Dogs Miranda
(Shelteam Speed And Fan – Shandy's Show Girl) om. 

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Sunsweet Harmony Sounds
(Grandgables Mr Puss In Boots – Sunaweet Lady In Luxury) om. Ritva & Reijo Tuovinen
ERI 2 SA Anyway Summer Wind
(Blenmerrow In The Mood – Anyway Spring Wind) om. Tarja Rostén
ERI 3 Kavantina Auksine Zvaigzde
(Lundecock’s Major Trouble – Bety White Auksine Zvaigzde) om. Tuula Jokinen
ERI 4 Riverline Believe In Me
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love) om. Inka Miettinen

EH Eilifurin Brenna
(Shelteam Speed And Fan – Deardreams Touch Of Love) om. 

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 Linnaisten Golden Pretty Girl
(Lundecock’s Traveling Man – Linnaisten Ballerina Prinsessa) om.
ERI 2 Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila
ERI 3 Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Pelts
un Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever) om. Minna Jokinen
EH 4 Bosom Buddy's Yours Faithfully
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Bumtsi Bum Year Of The Snake
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Love In Snow) om. Petra Suurkari
ERI 2 SA Anyway Spring Wind
(Moorwood Hot Legend – Anyway Earth Is Calling) om. Leena Kokko
ERI 3 Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 4 Mistelin Zarah
(Shelridge Severin – Homedale’s Kind Kiss) om. Mirva Pajunen

ERI Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo
EH Scandyline Oriental Gem
(Harwish Glittering Gem - Scandyline Golden Lobelia) om. Tuula Jokinen
EH Snowglow's Glimmer Of Hope
(Snowglow's Shorthanded Goal - Bosom Buddy's Quite A Beauty) om. Lea Kinnunen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA FI AVA FI AVA-H LVV-16 Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski