Harjavalta RN 27.5.2017

Tuomari: Olga Dolejsova, Tsekki (46 kpl)


PU 1 ROP Moorwood Caribbean Blue Lover
PN 1 SERT VSP Anyway What A Dream 
PU 2 SERT Classicway Legends Of The Fall PN 2 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
PU 3 VASERT Sweet Me Funny Guy PN 3 Vizane's Blue Bonita
PU 4 Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider PN 4 VASERT Mei Dan Miss Asia
 VSP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover

ROP-VET Onnenpisaran Hurmaava Hellä

ROP-kasvattaja BIS 2 Onnenpisaran kennel

 
   

 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Taikapennin Mojito
(Amazing Avici Of Endless Bina’s Love – Angerikas Giulietta Gothic Girl)om. Sonia Delatte

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
H Päättymätön Sisu
(Jeonan Cool As Ice – Päättymätön Elämänilo) om. Tiina-Liisa Vehkalahti

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT Sweet Me Funny Guy
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Golden Rose Whisper Of Love) om. Anniina Heino & Riku Peltomaa
ERI 2 SA Flaming Snow's By Far The Best
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI 3 Peltsun Dumlei-Black Licoric
(Peltsun Shak-Dumle Designer - Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Hanna Niskala
ERI 4 Päättymätön Särmä
(Jeonan Cool As Ice – Päättymätön Elämänilo) om.
EH EE JMVA Onnenpisaran Mukava Mestari
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Niina Kaanela

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Classicway Legends Of The Fall
(Moorwood Hot Legend – Classicway My Precious) om. Sirpa Saarni
ERI 2 SA Huisin Grand Legend
(Moorwood Hot Legend – Kuukivi Imekenake) om.
ERI 3 SA Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kristina Heinström
ERI 4 SA Blenmoon Criminal Tango
(Blenmoon Blue Tango - Mistelin Tinette Mare) om. Harri Perälä
ERI Blenmerrow In The Mood
(Willowtarn Time To Boogie – Blenmerrow Infinity Kevdon) om. Harri Perälä
EH Bluetrics Alasdair
(Carmylie Arctic Nights – Snowpaw Miyako) om. Anu Lauos
EH Länsimetsän Auringonnousu
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Päivi Pusa & Antti Juutila
EH Zelmarian Utuinen
(Kamajakin Rasa Villi – Zelmarian Lumipilvi) om. Taina Viskari

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP VSP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen
ERI 2 SA Mystic Moonlight Bi Exclusive Blue
(Mystic Moonlight Blue Velvet – Malomvölgyi-Parkerdösi Penny) om. Saija Tuomi


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Anyway What A Dream
(Moorwood Hot Legend - Anyway Wh421a1t A Gamesaver) om. Leena Kokko
ERI 2 SA Blenmoon The Memory Of Mistelin
(Blenmerrow In The Mood – Mistelin Sofia) om.
ERI 3 SA Shet Up Yippee
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om.
ERI 4 Shet Up Yes Yes
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om. Katriina Kauhaniemi
ERI Abundantia's Quite A Dream
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Abundantia’s Key To My Heart) om. Oili Nummela
ERI Kartiosumun Aureole Of Anthelion
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
ERI Snowpaw Queen Of Thunder
(Snowpaw Thunderball - Snowpaw Blue Magic) om. Heli Kauppila
ERI Zelmarian Xue-Fang
(Zayn From Shamrock River - Zelmarian Groovy Glitter) om. Esteri Haikonen
EH Dewmeadows Living For Your Eyes Only
(Degallo The Name’s Bond – Milennas Annabella) om. Taina Viskari
EH Kartiosumun Azure Andromeda
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
EH Peltsun Katblac-Gertrude
(Peltsun Jedar-Dad’s Blackson - Peltsun Sugar Kane) om. Marjo Ventelä & Roosa Aaltonen
EH Päättymätön Syke
(Jeonan Cool As Ice – Päättymätön Elämänilo) om.
EH Shet Up Yahoo
(Helskon Pavarotti - Shet Up She's The One) om. Katriina Kauhaniemi

Nuorten luokka

ERI 1 SA Huisin You Raise Me Up
(Pikikuonon Brad Pitt - Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA Wooltwister's River Queen
(Helskon Pavarotti – Looney Toonie’s Evening Star) om. Saija Tuomi
ERI 3 Onnenpisaran Miellyttävä Martta
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Sirkku Heliävirta
ERI 4 Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Mei Dan Miss Asia
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Sinu Koer) om. Anni Korpela
ERI 2 SA Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo
ERI 3 Shet Up She's The One
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Shet Up Mother's Legacy) om. Katriina Kauhaniemi
ERI 4 Sandymoor Someoneelse Bites Thedust
(-) om.
ERI Violetdream Dazzling Dame
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Tiina Ylilehto
EH Freudenbringer Kiia
(Tachnamadra The Designer – Bridemoor’s Glowing Fantasy) om. Eija Pensasmäki
EH Nalletassun Emmi
(Helskon Rembrandt – Freudenbringer Kiia) om. Eija Pensasmäki

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 FI&EE&LV&RU MVA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 2 SA C.I.B FI&EE&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA FI AVA FI AVA-H Bumtsi Bum Nightingale
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Bumtsi Bum Innocent Sin) om. Tiina Pitkäniitty
ERI 3 Nebtunuksen Blue X-Pert
(Lundecock’s At Dot Com – Atamanin Blue Kiss) om. Eija Pensasmäki


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 2 kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 kennel Shet Up, Katriina Kauhaniemi