Alavus KR 11.6.2017 

Tuomari: Helin Tenson (44 kpl)


PU 1 ROP RYP 4 Kuunhohteen Houkutus
PN 1 VSP Onnenpisaran Kultakutri
PU 2 SERT Guzzi Z Heřmanova Dvora PN 2 SERT Dreamhill What A Lovely Story
PU 3 VASERT Usvatar Giorgino PN 3 VASERT Usvatar Diorina
PU 4 Ketrin's Pepperoni PN 4 Usvatar Graziella
 

ROP-VET High-Glade’s Dina Daylight

ROP-kasvattaja Onnenpisaran kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Sanna Sillman

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Guzzi Z Heřmanova Dvora
(Käpäläkoplan Moonstone - Medievalnserenity´ssweetsydney) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA PU 3 VASERT JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
ERI 3 SA Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
ERI 4 Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
EH Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Nina Vasara & Hanne Lindell
EH Myhappiness Now Or Never
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooh - High-Glade’s Flaming Star) om. Jannika Mäki
H Bluemeadow's U Make Me Wanna Party
(Lyckoshellans Once In A Way – Bluemeadow’s Got The Rhythm) om. Satu Nyman & Marguerite Nyman

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija Sipola & Eini Heikkilä & Pia Mäkelin-Rintala
ERI 2 Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen
EH 3 Onnenpisaran Mieletön Meno
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Jatta Jalonen
EH 4 Nice Try I Have High Hopes
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Satu Nyman

Avoin luokka

ERI 1 SA Prinsessalinnan Valonloiste
(Lizmark Marchand D’or - Prinsessalinnan Savon Sankari) om. Markus Kallio
ERI 2 SA EE JMVA Onnenpisaran Mukava Mestari
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Niina Kaanela
ERI 3 Myhappiness I'm So Happy
(Khimairan Celestial Diamond – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Janika Mäki

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 4 FI MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 3 SA FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 4 FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Onnenpisaran Raikas Riimi
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
2 KP Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen
3 KP Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts) om. Hanne Lindell & Nina Vasara

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta
ERI 2 SA PN 4 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 SA Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
ERI 4 SA Bumtsi Bum Hello Dolly
(Jeonan Cool As Ice - Bumtsi Bum Quick Step Harebell) om. Outi Heikkinen
ERI Dash'ing Unbelievable Upgrade
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om. Maarit Tervonen
ERI Haloilmiön Helmililja
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie - Haloilmiön Alppiruusu) om. Hanne Lindell

Nuorten luokka

ERI 1 SA Onnenpisaran Miellyttävä Martta
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Sirkku Heliävirta
ERI 2 SA Nice Try I Am The One
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Marguerite Nyman
EH 3 Dash'ing Silver Silk
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA St. Kilda's Dreamside
(St. Kilda's Legend In Time – Macdega Revelry) om. Marguerite Nyman
ERI 3 Happy Master's Queen of Hearts
(Happy Master's Hugo Boss - Happy Master's New Fairy Style) om. Hanne Lindell
ERI 4 Prinsessalinnan Savon Sankari
(Helskon Brandt - Happy Master's Hazelnut Girl) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen-Ala-Maakala
ERI Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
EH Pikikuonon True Princess
(Kiamoran Hot Dark Chocolate - Pikikuonon Indy Brown Pepper) om. Janita Selkee
EH Pikkupaimenen Pocket Rocket
(Limbunya Orion – Happy Master’s Lovely Surprise) om. Juha & Virve & Julia Halonen
H Haloilmiön Elämänlanka
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Happy Master's Queen Of Hearts) om.
H Mei Dan Miss Asia
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Sinu Koer) om. Anni Korpela

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP C.I.B FI&EE&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA FI MVA Usvatar Baleia
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 4 FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho
ERI 2 SA Birasin Catch My Heart
(Japaro Tri To Resist – Sleepless Silver Dry Gin) om. Anu Ranta
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 4 SA FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox) om. Tiina & Juha Karjalainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Usvatar, Tiina & Juha Karjalainen