Äänekoski RN 16.9.2017

Tuomari: Hilkka Salohalla (23 kpl)


PU 1 SERT VSP Trickteam Dances With Wolves
PN 1 SERT ROP SERT *FI MVA* ROP Silverflocks Spring Estelle
PU 2 VASERT Neo Gintarine Sala PN 2 VASERT Pikikuonon Tunturin Taika
  PN 3 Päivänpaisteen Lumikukka 
  PN 4 Bluemeadow's Reading My Dreams 
  ROP-VET BIS 2 Päivänpaisteen Lumikukka 
   
 

 

Urokset

 

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo
ERI 2 Dreamlook Bold Prince Of Thunder
(Lemmikkipolun Hurmuripoika - Dreamlook Perfect Princess) om. Laura & Olivia Ruuskanen
EH 3 Nicaro'n Gordon Cooper
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Nicaro'n Amanda) om. Tiina Hiltunen
H Morning Dew’s Eetu
(Shandy’s Line Of Fire – Shegur'n Nata Nella Notte) om. Tanja Leppänen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT Neo Gintarinė Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Petra Tamminen
ERI 2 Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen
H Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä

 


Nartut

 

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT Pikikuonon Tunturin Taika
(Nero Gintarine Sala – Päivänpaisteen Veileä-Venla) om. Petra Tamminen
EH 2 Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts) om. Hanne Lindell & Nina Vasara
EH 3 Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH 4 Bosom Buddy's Adorable Alina
(Pm Quality's Twist And Shout - Bosom Buddy's Xx Cream Dream) om. Arja Iivarinen

Nuorten luokka

EH 1 Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever) om. Minna Jokinen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* ROP Silverflocks Spring Estelle
(Imaferrari's Flamecatcher - Kråkeslottets Thyra Danebot) om. Virpi & Ari Hänninen
ERI 2 SA PN 4 FI&EE MVA Bluemeadow's Reading My Dreams
(Bumtsi Bum My Only One - Bluemeadow's True Angel) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Amarantes Envy Me
(Amarantes Vendetta – Deep Illusion’s Kangaroo) om. Nina Vasara
ERI 4 Pikikuonon Nice And Pretty
(Pikikuonon David Beckham - Pikikuonon Nice And Sweet) om. Johanna Ristiluoma
EH Abundantia’s Bi My Blue Princess
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Abundantia’s Royal Smile) om. Maarika Räsänen
EH Cronys Pearls'n Gold
(Limbunya Orion – Milesend Pearly Queen) om. Minna & Mirja Manninen
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Shetfun Bright Like Diamond
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Virpi & Ari Hänninen
EH Taikatuokion Lapinlumous
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Anette Tuomela

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 ROP-VET BIS-VET 2 Päivänpaisteen Lumikukka
(Zaza's Renny Harlin – Sunsweet Stylist) om. Mirka-Maija Paavola
ERI 2 FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho