Hyvinkää 27.04.2013

Tuomari: Tarja Löfman


PU 1 VSP Zarvo's U.S. Black Wild Card
PN 1 ROP RYP-1 BIS Sunsweet Biggest Dream
PU 2 SERT *FI MVA* Windcrest Blaze Of Fire PN 2 SERT Amandiina's Eternal Love
PU 3 VASERT Kuukivi Imeilusake PN 3 VASERT Sunsweet Borntobejust Me
  PN 4 Amandiina's Sweet Survivor

ROP-vet Sunsweet Borntobejust Me
ROP-kasvattaja Peltsun kennel  
   

 

Urokset

 

Junioriluokka

ERI 1 SA PU3 VASERT Kuukivi Imeilusake
(Leeland Inkpower - Bridemoor's Blue Fantasy) om. Merja Kivelä
EH 2 Peltsun Mrex-Extreme Duudson
(Helskon Rembrandt - Peltsun Xeram-Mon Cheri) om. Kirsi Ja Tuulikki Peltoniemi
EH 3 Pähkinäpolun Aamunloiste
(Shadeland He's A Wizard - High-Glade's Fountain Of Love) om. Niina Ojala
EH 4 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
EH Foula's Secret Who
(Lacewood The Star Trooper - Foula's Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
H Myhappiness Dad's Son
(Snowglow's Jailhouse Rock - Moorwood Caribbean Night Gown) om. Lea Piironen

Nuorten luokka

EH 1 Amandiina's Fjord Wanderer
(Mainland's Powerpoint - Sunsweet So Far So Good) om. Sanna Lindblad
H Snowglow's Zorro's Spirit
(Blenmoon Black King - Snowglow's Magic Wand) om. Pialiisa Toropainen & Mikko Karjalainen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU2 SERT FI MVA Windcrest Blaze Of Fire
(Shellrick's Up To Date - Windcrest Over The Rainbow) om. Marita Axi & Siw Kalvia
EH 2 Siniketun Crimson Idol
(Mei Dan Ying - Siniketun Blaze Of Glory) om. Mirjam & Lauri Orrainen
H Nappulavaaran Maa
(Triumph American Idol At Mei Dan - Mutkis Yxiylitsemuiden) om. Hanna Jauhiainen
H Peltsun Boop-Jedi Warrior
(Anakin Skywalker Jedi Des Romarins De Mayerling - Peltsun Alram-Bettyboop) om. Päivi Ratilainen & Jani Laitamäki

Valioluokka

ERI 1 SA PU1 VSP Zarvo's U.S. Black Wild Card
(Wynset's Meet The Press - Wynset's Into Thin Air) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Sign Of Most-Majestic) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Peltsun Shak-Dumle Designer
(Tachnamadra The Designer - Peltsun Alram-Shakira) om. Kirsi Ja Tuulikki Peltoniemi

 


Nartut

 

Pentuluokka

PEK 1 KP ROP-pentu Nappulavaaran Kultahuuma

(Shelteam Speed And Fan - Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen & Hanna Jauhiainen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN2 SERT Amandiina's Eternal Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Anita Pietiläinen
ERI 2 Onnenpisaran Tuulitukka
(Shelteam Speed And Fan - Happy Master's Hot Chocolate) om. Sirkku Heliävirta
ERI 3 Amandiina's Touch Of Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Tiina Riitta Siro
ERI 4 Copystyle More Than A Wish
(Helskon Pavarotti - Copystyle Creme Caramel) om. Niina Ojala
ERI White Coastal Little Blue Euphoria
(Achor's Surprise Darwin - White Coastal Little Indigoblue) om. Anne Nurmi
ERI Zaza's Rising Sun
(Amethrickeh's Blackprince - Zaza's Golden Daylight) om. Barbro Lönnfors
EH Merry Moonray's Vera Wang

(Limbunya Orion - Satulinnan Kuun Säde) om. Eija Kotka

Nuorten luokka

ERI 1 SA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Ja Petri Heliävirta
EH 3 Snowglow's Zelda's Magic Spell
(Blenmoon Black King - Snowglow's Magic Wand) om. Lea Piironen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN4 Amandiina's Sweet Survivor
(Anakin Skywalker Jedi Des Romarins De Mayerling - Sunsweet So Far So Good) om. Anita Pietiläinen
ERI 2 SA Gonnabe Genie In A Bottle
(Hawser Meadow's Hazelnut Cracker - Gonnabe Beautiful One) om. Marilla Tanner
ERI 3 SA Whitefur's Blackwish
(Cimillan Batman - Cadinan Jane Blue) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 White Coastal Little Black Bonsai
(Leeland Inkpower - White Coastal Little Blue Angel) om. Sirkka Vasenius
ERI Karaatin Säkenöiva Shannon
(Bridemoor's Sergeant Pepper - Dreamhill My Golden Pearl) om. Niina Ojala
ERI Peltsun Diram-Pretty Girl
(Peltsun Diz-Rambo - Peltsun Jadque-Dirlanda) om. Kirsi Ja Tuulikki Peltoniemi
ERI Peltsun Lord-Sugarbabe
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi - Sunsweet Sugar Sugar) om. Kirsi Ja Tuulikki Peltoniemi
ERI Yokotai Lucky Star
(Golden Rose Play With Fire - Gonnabe Divina Commedia) om. Hanna Jauhiainen & Atte Klemola
EH Bridemoor's Black Magic
(Golden Rose Play With Fire - Kuukivi Paike) om. Kirsi Falck
EH Deliilan Black Miss Power

(Sheldon The Comedian - Deliilan Blue Darc Angel) om. Marko Virtanen
EH Zelmarian Liehittelijä
(Triumph Twister At Mei Dan - Hello Honey Fort Fox) om. Katja Arvio

Valioluokka

ERI 1 SA PN1 ROP RYP-1 BIS Sunsweet Biggest Dream
(Grandgables A Showy Fellow - Sunsweet Morning Glory) om. Marita Axi
ERI 2 SA Dreamhill My Golden Image
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Esteri Lähderanta

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-vet PN3 VASERT Sunsweet Borntobejust Me
(Bermarks Pride 'N' Presence - Scandyline Nordic Beauty) om. Marita Axi & Johnny Andersson
ERI 2 Happy Master's Charming Chance
(Shadeland Absolute Truth - Karaatin Flaminca Maiss) om. Sari Aaltonen
ERI 3 Tytylän Orvokki
(Cadinan Top Star - Tytylän Josefiina) om. Raija Silén


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Peltsun, Tuulikki & Kirsi Peltoniemi